Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit rontok el, ha a szüleim...

Mit rontok el, ha a szüleim megjelenésekor mindentől elmegy a kedvem és a motivációm?

Figyelt kérdés

Vegyünk két hétköznapi, mindenki által látott témát:

•Takarítás: szeretek rendszerezni, de rosszabb napokon nem rakok vissza semmit a helyére, ilyenkor a szobám káoszos, aminek nehéz nekiállnom. Mikor már nem vagyok kimerült (ált. max. 1-2 nap, de van, hogy pár óra) akkor nekiállok és egyben rendbe teszem. Azonban, ha eközben bejönnek hozzám, vagy megjegyzik, hogy milyen atombombacsapás a szobám, egyszerűen a személyes motivációm elveszik, elvárást érzek csupán és nem csinálom meg. Van, hogy nincsenek itthon, ilyenkor bökkenő nélkül megy.

•Tanulás: nagyon szeretek tanulni, sose a jegyek érdekeltek, hanem a tudás (van amiből 2-3-as vagyok mégis lehetőséget kaptam a gimi mellett tehetséggondozó egyetemi órákra bejárni). Gyakran állnék neki sulira tanulni, hogy legyen, akkor az érdeklődéseimet a tanmenet szempontján vezetem végig. Ilyenkor, ha elhangzik, hogy tanuljak már (mindig tanulok, ha netezek akkor is olvasok ott valami ismeretterjesztőt). Ilyenkor egyszerűen elmegy minden kedvem, csak fekszek és nézek magam elé.

17/l


2019. nov. 3. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

A kamaszkori dac!

Ha mondanak valamit -még ha egyet is értesz vele- csak azért sem csinálod meg!

A tanulás vagy a takarítás nem kedv kérdése!

Akkor is meg kell csinálni, ha nincs kedved hozzá!

Ne várd meg míg szólnak érte és akkor nem megy el a kedved.

Egyébként ne aggódj, még gyerek vagy. Ezek olyan "világfájdalmak" amik majd elmúlnak.

2019. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát én 22 évesen még mindig olyan vagyok mint a kérdező
2019. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Nálam ez nem kedv amit írok rossz hangulatnak sajnos. De ha van olyan, hogy kedvem van hozzá, akkor miért erőltessem magamra mikor nincs? (Ezt nem megkérdőjelezésként kérdezem, hanem tényleg érdekel:) ) Remélem igazad van és elmúlik, de akkor sem értem ez miért van és miért jó (mert ha ilyen általános akkor valami célja csak van az evolúcióban). Illetve, hogy akkor miért nem hagynak, hogy én magam irányítsak a saját elvárásaim alapján.

Köszönöm szépen a válaszod!


#2 Még otthon laksz?:/ Én emiatt tervezek elsősorban más városba/országba egyetemre jelentkezni.

2019. nov. 3. 14:43
 4/8 Metionin ***** válasza:
37%
Hát én jóval idősebb vagyok mint a kérdező de engem is tud irritálni amikor van valami, amit amúgy is meg fogok csinálni mert mindig megcsinálom, csak épp nem abban a másodpercben ahol épp vagyok és beszólnak hogy csináljam meg. Pl. szintén hétköznapi példák: töltöm a vizet a bögrébe, lecsöppen, bögre mikróba, nyúlok a törlőrongyért, már a mikrós mozdulatnál jön a beszólás: "jobb vón feltörölnéd azt a vizet", vagy amikor hazaértem valahonnan, első dolgom a wc és a kézmosás, de minden egyes alkalommal közölni kell, hogy menjek mossak kezet, mintha valaha kihagytam volna (ellentétben a szüleimmel, akikre sokszor én szólok rá). Vagy pl. minden vasárnap hajat mosok, egész kiskorom óta vasárnap a hajmosós nap, erre vasárnap reggel közlik hogy mossak hajat, mintha magamtól nem tudnám. Szóval igen, idegesítő amikor nyilvánvaló dolgokra utasítanak, mintha magadtól nem csinálnád meg azokat. Tanulással ugyanezt csinálták nálam is, mintha magamtól nem tanultam volna. Ha meg valami más könyvet vagy neadjisten rajzeszközt láttak a kezemben, egyből jött a "jobb vón tanulnál". Vagy a kedvencem, ülök a halom matekkönyv közepén, csinálom a házit, mire odaböffentik hogy "tanulj!" mert mi a frászt csinálok épp? :D Én egy idő után feladtam a bosszankodást és már csak röhögtem. Bár ahogy gimis lettem, egyre kevesebb időt töltöttem otthon, a tanulást meg a házit a suliban intéztem, csak aztán mentem haza az esti busszal. Annyi biztos, hogy később is ezt fogják csinálni, ha nem a tanulással, akkor mással. Anyám még mindig csinálja, csak már nem velem mert 10 éve elhúztam :D
2019. nov. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Szüleid csinálják rosszul. Ha valamire azt mondtad hogy meg fogod csinálni, akkor nyilván meg is fogod csinálni. Felesleges félévente emlékeztetniük rá..
2019. nov. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

"De ha van olyan, hogy kedvem van hozzá, akkor miért erőltessem magamra mikor nincs? "

Ezt hívják gyerekes gondolkodásnak.

Ha anyadeknisnigy gondolkodnának, nem volna hol laknod, kit enned. Sőt, lehet életben se lennel már, mert anyádnak biztos hogy nem mindig volt kedve az éjszaka középen felkelninhozzad és megetetni csecsemőként, vagy kicserélni a xaros pelenkádat. Mert tudod nem mindig van az embernek kedve bemenni dolgozni, nem mindig van kedve vásárolni menni, főzni. De értelmes felnőtt ember tudja, hogy kell. Kötelességtudat, felelősség a neve.

2019. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5!


Jaja, a szemet szülők, ugye. Mennyi baj van velük. Hogy merik egyáltalán megjegyezni, higy a saját lakásukban a mindenható, tökéletes gyerekük ne csináljon káoszt. Szerintem minkkmjm agyon kellene őket lőni emiatt

2019. nov. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor végülis az az élet értelme, hogy az időnk 90%ban olyat csináljunk amihez nincs kedvünk? Ennek mi értelme?


Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2019. nov. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!