Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A páromnak van egy gyereke,...

A páromnak van egy gyereke, furcsa érzéseim vannak vele kapcsolatban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alap járaton szeretem a gyerekeket, vele is nagyon jól kijöttem vele eleinte, csak valahogy egy ideje mikor velünk van elkap egy furcsa érzés. Valahogy kirekesztettnek érzem magam ilyenkor, mert egyébként a párom imád, folyton velem foglalkozik, de ilyenkor azt is elfelejti hogy ott vagyok, persze a gyerek is ilyenkor elvonul vele és kizárnak az egészből. Nem tudom ezt hogy lehetne normálisan kezelni, mert tudom hogy fontos a lánya, szereti is, csak engem meg ez közben teljesen kikészít. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2019. nov. 4. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
Azt irtad: "imad es folyton velem foglalkozik.."..Basszus, ez most komoly? A lanyara szentelt ideje alatt is teged ugraljon korbe? Nem korulotted forog a vilag!
2019. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Mondd meg a párodnak, hogy szeretnél jobban bevonódni. Nyilván kell nekik a privát idő is, ezt nem szabad elvenni tőlük, de egy kicsit gyakrabban társasozhatnátok vagy főzhetnétek vagy filmezhetnétek együtt hármasban a gyerekkel.

2. Örülj a szabadidődnek.

3. Bízz abban, hogy egy csapat vagytok a pároddal akkor is, amikor ő gyerekezik. A céljaitok közösek: egy harmónikus család. Te most épp azzal teszed bele a magadét a közös jóba, hogy picit elengedve őt segíted az ő jó kapcsolatukat (persze amellett, hogy igényt fogalmazol meg a hármasban végzett tevékenységekre is).

Én is mozaikos vagyok amúgy, enyém-tied-miénk felállással. Nehéz egyensúlyt tartani, de nem lehetetlen.

2019. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2.nak köszönöm a választ. Igazából én is tudom hogy ez így nem normális dolog, ezért várok tanácsokat. Nekem még nincs gyerekem és ilyenkor rossz érzés, hogy tudom hogy ők egy család, amibe én nem tartozok bele, holott amúgy meg kettőnket tartom egy családnak és együtt tervezünk közös jövőt, közös gyerekeket
2019. nov. 4. 09:16
 4/20 anonim ***** válasza:
12%

Inkább ne tervezz közös gyereket ezzel a nővel. (Feltételezem, hogy férfia vagy, de ha nő, akkor értsd jól.) Találtál egy olyan embert, aki a gyerekére is rá van tapadva és rád is, és közben úgy versenyeztet TITEKET az ő szeretetéért, MINTHA te is az ő gyereke volnál. Ez azt jelenti, hogy te a szemében nem férfi vagy, hanem a másik gyereke.


A féltékenységed jogos, mert a kedves párod nagyon csúnya pszichológiai játszmát jászik. Most hagyd el, amíg nem késő! Mivel valószínűleg a kedves mamádat látod benne, jó volna a következő ilyen helyzet bevállalása (inkább megszívása) előtt egy pszichológus, aki itt-ott tatarozna rajatd kissé. Nem kell sok, de egy kicsit nem ártana.

2019. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Amúgy nő vagyok, szóval ezt az utolsó választ nem igazán értem :)
2019. nov. 4. 09:38
 6/20 A kérdező kommentje:
De egyébként nem ő van rátapadva, a gyerek rá, kissé lelki beteg a gyerek, sok mindenen keresztül ment, szóval amúgy maga a szituàció (mármint az apa és a gyereke között) normális, csak én nem tudom jól kezelni
2019. nov. 4. 09:40
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom láthatáson találkoznak.


Ez róluk szól, naná, hogy ők egy család ketten, te a párja vagy, ha előre lépsz, ti is lesztek majd egy család, de akkor sem fog a kislány beletartozni teljesen a tiétekbe és te sem fogsz teljesen az övékbe.


Hagyd őket többet kettesben, a láthatás róluk szól, mondjuk 5ből 3x, a maradék kettőn meg vond be a gyereket a ti családotokba, keresd a gyerek társaságát! Nem riválisod, te más szerepben vagy, ha ezt el tudod fogadni(ami gyerekteleneknek nem megy), akkor rendben lesztek.


Dicsérd sokat a gyereket, akkor fog megkedvelni!

2019. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Te is gyerek vagy még. Egy felnőtt elvan a párja nélkül is, nem kell mindig körbe rajongani. Te meg a láthatás kis idejét is sajnálod a gyerektől, amikor végre láthatja az apukáját. Te nem a társa vagy a párodnak, hanem a gyereke, aki féltékeny a testvérére. Ez nagyon nem egészséges.
2019. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy ebben lehet valami, egyedüli gyerek vagyok, sose volt testvérem, szóval nem tudom milyen az ha osztozni kell valamin vagy valakin
2019. nov. 4. 12:08
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó, ha te is felismered ezt. Jótanács a jövőre nézve is, hogy a párodat mindig egy egyenrangú félnek tekintsd, soha ne egy feletted állónak, szülőnek, aki gondoskodik rólad. Olvass, kérj segítséget, ha szükséges, beszélj egy szakemberrel. Ez a normális kapcsolat alapja. Saját tapasztalat, én is beleestem ebbe a hibába..
2019. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!