Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérhetem ezt karácsonyra?

Kérhetem ezt karácsonyra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nos ez egy picit bonyolult helyzet, amit felvázolok, de megpróbálom érthetően. A ház amelyben lakul a nagymamámé volt, de ő tavaly nyáron meghalt. A testvére is itt él velünk. 8 gyereke volt a nagymamámnak, de mi valahogy itt maradtunk ebben a házban. Egy szóval, nincs házunk, a szüleim a nagymamám házában élnek. Emiatt nagyon mérges vagyok rájuk, de ezt most hagyjuk. Tehát idén megyek új suliba (gimi) és mivel ebben a házban nincs saját szobám ( nappaliban alszom ) arra gondoltam hogy a nagymamám szobáját kérem karácsonyra. Nem tudom mit fognak mondani. Előre is köszi, bye.
2019. nov. 4. 17:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérni, kérheted! ... aztán majd kiderül.

Lehet, hogy szoba helyett kapsz egy új sapkát.

2019. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell ezzel karácsonyig várni? Kérd most.
2019. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hát, jó kérdés. Igazából azt már kibírom + gondolom nagyobb eséllyel lesz igen a válasz. De hát ők sem adhatnak abból ami nem az övék... De azért köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 4. 17:27
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Tedd, ahogy az 1. írta? Kérjed (akár előbb is) aztán eldől. Veszíteni nem fogsz rajta, esetleg csak csak nyerni, vagy marad a mai állapot.
2019. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Savlekotő ***** válasza:
38%
Borítékolom h nem kapod meg sőt te leszel a hálátlan dög aki sokat akar,ma ez a semmire szülünk és lakunk mások ingatlanában a menő--.
2019. nov. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért, a nagymama szobája most üresen áll? Mekkora a ház és hányan laktok benne?
2019. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"A ház amelyben lakul a nagymamámé volt, de ő tavaly nyáron meghalt. A testvére is itt él velünk. 8 gyereke volt a nagymamámnak ... ebben a házban nincs saját szobám ( nappaliban alszom ) arra gondoltam hogy a nagymamám szobáját kérem karácsonyra. Nem tudom mit fognak mondani.

...

De hát ők sem adhatnak abból ami nem az övék..."


Mind a 8 testvér most nem érdekes, csak azok, akik jelenleg ott laknak - közülük viszont mindenkinek a véleménye számít, tehát a nagymamád veletek lakó testvéréé is, nem csak a szüleidé, hiszen lehet, hogy éppen ő szeretne a nagymamád szobájába beköltözni. Szóval nem csak az a kérdés, hogy neked van-e saját szobád, hanem hogy és a többieknek van-e - ezt meg nem tudjuk.

De az is számít, hogy mi újság azzal a szobával, kirámoltátok-e már belőle a nagyi dolgait, vagy odáig még nem jutottak a szülők lelkileg. Sürgetni ne sürgesd őket ezzel, ha még mindig úgy néz ki a szoba, mint amikor még élt a nagyid. De ha lelkileg már kb. rendben vannak, ami abból is látszik, hogy már elajándékozták a nagyi ruháit, stb., akkor meg nem kell várnod karácsonyig, pendítsd meg a dolgot nyugodtan, hogy mégis mik a tervek azzal a szobával, szeretne-e valaki beleköltözni - mert simán el tudom képzelni, hogy nem, nekik megfelel a jelenlegi felállás (még akkor is, ha más is van, akinek nincs saját szobája), csak te filózol a változtatáson.

Tényleg nincs veszítenivalód. De azért óvatosan, szeretettel vedd elő a kérdést, ne akaratosan, nyomulósan. Add meg nekik a lehetőséget, hogy nemet mondjanak. Szerintem nem lenne jó, ha csak azért mondanának igent, mert jön a karácsony... Sokkal tisztább lenne a helyzet, ha a karácsonytól függetlenül döntenétek róla közösen, hogy mi legyen - karácsonyra meg majd kérjél új sapkát. ;-)

2019. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

"De hát ők sem adhatnak abból ami nem az övék..."


Nem mindegy?

A 8 gyerek közül 2 elvileg jogtalanul lakik a másik 6 örökségében, mert bérleti díjat gondolom nem fizetnek.

Ha te elfoglalsz egy szobát, azt nem "neked adják" telekkönyvileg, hanem te fogod lakni. Gyakorlatilag a másik 6 szempontjából tök mindegy, hogy abban a szobában alszol, vagy a nappaliban, mert nem frankó az egész. Ha te szó nélkül elfoglalnád azt a szobát, anyádék akkor sem szólhatnának egy szót sem, mert csak ugyanazt teszed, amit ők.

2019. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A nagyobb testvéremnek van saját szobája, illetve a másiknak szintúgy nincs. Amúgy minden bútor még benn van a szobában. :( Megmondom öszintén már a kollégiumin is járt az eszem, de nem tudom mit kéne tennem.
2019. nov. 4. 17:58
 10/28 anonim ***** válasza:
94%

#9

50% az esélyed. Vagy igen, vagy nem. Próbálkozni lehet!

2019. nov. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!