Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha az apám nem...

Normális, ha az apám nem engedi hogy autót vegyek a saját pénzemből?

Figyelt kérdés
Dolgozok már fél éve rendesen és előtte is diákmunkán dolgoztam és megvan az autóra a pénz. Kéne már nagyon mert szar a busz közlekedés, hétvégén apámnak kell elvinni a melóba mert nincs busz. Meg jó lenne elmászkálni autóval barátokkal. De nem engedi, hogy autót vegyek mert hogy ide nem hozom meg hogy használt autót nem érdemes venni.
2019. nov. 5. 13:12
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

19-esnek igaza van, 140 édeskevés. Már azt is eléggé kétlem, hogy te abból albiba tudsz költözni, de mondjuk van félretett pénzed.

Ami a használtautót illeti, mi 2 éve 350-ért vettünk egy viszonylag jó állapotút(=nem volt szétrohadva, nem kellett motort, egyéb drága alkatrészeket cserélni azonnal). Kb 500-nál állt meg a vége átírással, éves díjakkal, olajcserével (ez mindig ajánlott, ha kocsit veszel használtan), új gumikkal (vehettük volna persze utóbbival együtt, de azt drágábban adták volna). A fenntartási költségeket most nem írom le újra, megtette már előttem más.

2019. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

140 ezerböl csak a kajád legalább 40-50 ezer, gy szoba bérlete 90 ezer (a rezsi még hozzájön) - és már el is fogyott a pénzed.

Egy autóba tankolni is kell, és ezt miböl akarod fizetni?

2019. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak az autóra van még meg a pénz, akkor az kevés, gyűjts még hozzá min. 2x annyit, hogy váratlan kiadásokra is maradjon. És ne magánszemélytől, hanem autókereskedésből vedd használtan. Újat nem érdemes, ha kihozod a szalonból, már csak a felét éri az autó.


140-ből ha otthon laksz, akkor simán fent tudsz tartani egy autót. Albérletet már neccesebb.


Szerintem apud egyszerűen csak félt téged és nem akarja, hogy egyedül vezess.


Szerintem kérd meg, hogy legközelebb, amikor hétvégén ő vinne, akkor te vezethess és ő üljön melletted az anyósülésen, mert ha látja, hogy jól megy, akkor szerintem előbb-utóbb megenyhül.


De az is jó módszer lenne, ha hirtelen sokat vitetnéd magad kocsival ide-oda, hátha megunja apád a furikázásodat és ő maga nem mondja, hogy most már vegyél inkább magadnak.... :)

2019. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem én fizetném egyedül az albérletet, hanem felesbe, és itt nálunk ahol lakunk 50-60 ezerért is van albérlet.
2019. nov. 5. 17:55
 25/30 anonim ***** válasza:
88%

Es kerdezo, arra esetleg fel vagy keszulve hogy a baratod elhagy?

Ne legyen igazam, de benne van a pakliban.

Akkor mit is fogsz csinalni?


Autot akkor veszunk ha fenn is tudjuk tartani.

Albi mellett a 140 ezer meg viccnek is keves.

2019. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
13%

“Használt autót nem érdemes venni” Ilyet is csak a hülye mond.

Már leírták előttem, hogy az autó vétele után milyen költségeid lesznek, ha ezek után is úgy gondolod kijössz a pénzedből, vedd meg. 19 évesen nekem is az volt az első dolgom, hogy kocsit vegyek és teljesen érthető, hogy miért nem akar/nem tud folyton tömegközlekedni a kérdező, nem menőzésből. Egy fiatalnak is pontosan annyi szüksége van rá, mint az öregeknek. Ti miért nem jártok busszal?

Viszont csak a párodra ne alapozz, gondolj arra is, ha nem jönnek össze esetleg a dolgok.

2019. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
96%
Kedves utolsó, én busszal járok. Vehetnék kocsit, csak éppen amíg saját magam nem tudom fenntartani, elköltözni otthonról (és ezt nem a párom fizetéséből akarom megtenni), addig nem fogok, mert enyhén pofátlannak érezném, hogy flancolni azt tudok, de közben a mamahotelben lakom. Mert a kérdezőnek semmi szüksége saját autóra azon kívül, hogy “szar a busz” meg “jó lenne a haverokkal” (vagy legalábbis nem írta). Majd akkor menőzzön, ha a saját lábán már meg tud állni, nem a pasija/csaja fizetésével kalkulál, mert a sajátja éhen halni is kevés még olcsó albi mellett is. A felnőttség pont ott kezdődik, hogy az ember képes felmérni, mi az, ami belefér anyagilag, mi az, ami nem. És nem puffog meg a háta mögött szidja azt (=saját apját), aki erre fel meri hívni a figyelmét.
2019. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit több, mint négyszer annyit keresek, mint te, így sem költenék autóra. Pénztemető, ilyen jövedelem mellett havi 3-4 hónapot azért dolgoznál évente, hogy tankold meg szervízeltesd. El nem tudom képzelni, hogy ez ebben az univerzumban racionálisnak nevezhető döntés lenne.
2019. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Engem sem enged édesanyám vezetni. Utóbbi hónapokban sokszor kellett volna, hogy elmenjek vele nagyobb távolságokra (nem részletezném miért...), persze a kocsit nem kapom meg, ami 7 napból 6,5-et csak ül a szomszéd utcában, anyámnak kín elvinni... amit persze megértek.


Jó lenne persze egy saját autó, persze mindenki (itt is, való életben is) lebeszélne, milyen hülye döntés etc...

Egyrészt azért, mert járműiparban folytatnám tovább (jelenleg villamosmérnök hallgató vagyok, autóvillamosság irányba szeretnék szakosodni), ilyen témájú MSC-vel folytatni...

Jó lenne valamin "gyakorlatot szerezni", akár csak azt, hogy ne felejtsek el teljesen vezetni.


Jelenleg van valamennyivel kevesebb, mint egy millióm a bankszámlámon (sokat diákmunkáztam, + ösztöndíj, +18 éves szülinapomra/érettségire sokat kaptam..).

Sajnos 2019-ben nem igazán tudtam diákmunkázni, ezzel sokat veszítettem, addig is szépen lassan szerszámokat vásárolgattam. Nem azonnal, hogy ne szokjak hozzá ez esztelen költekezéshez (ezek a webshopok nem feltétlen csak megbízhatóság szempontjából veszélyesek, hanem az ember lát több "nemtúldrága" cuccot, megveszi mind és hopp, viszlát többtízezer mátyás...).


Az autó kérdés egyelőre mindkettőnknek álom marad. Jelenleg tanulással, ha végetér ez a nehéz félév (ez a legnehezebb), keresek vmi akár szakmához kapcsolódó melót is (valamilyen gyakornok??? nem tudom), akkor már tudok valamire építeni.


Sok sikert. 19F

2019. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hallgass apára. Ha akarsz autót akkor vegyél. Én a helyedben nem hallgatnék apára.
2020. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!