Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 32 éves létemre anyámnak még...

32 éves létemre anyámnak még most is joga van ilyenhez velem szemben?

Figyelt kérdés

Ma kijelentette hogy jövő hónapba kötelező vele kirepülnöm a nagyszülőkhöz mivel nem tudni még mennyi ideig élnek mivel elég idősek.

Nekem itthon van feleségem,mondom oké de viszem őt is.

Erre elkezdett puffogni, hogy most csak a nagyszülőkkel foglalkozzak ne pedig a feleségemmel.


És ami a legjobban bosszantó már előre megígérte a hátam mögött azt hogy én is megyek meglátogatni a nagypapát és mamát... ahelyett, hogy először megkérdezett volna engemet, hogy eltudok e menni szabadságra van e kedvem egyáltalán stb... ( másrészt én nem tartottam eddig se a nagyszülőkkel nagyon a kapcsolatot)


2019. szept. 22. 21:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Jézusom, hogy bírt hozzád menni akárki is, ha ilyen anyám asszony katonája vagy? Még addig szedd össze a töködet, amíg be nem adja a válópert ő maga, ha jót akarsz magadnak.


Meg nem lehet megmondani, hogy ha eddig se volt olyan a viszony, most emiatt nem fog megváltozni?

Amúgy milyenek a nagyszülők?

2019. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Már az régen rossz, ha ő kötelező programot csinál neked.
2019. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Kerek perec megmondod, hogy nem.
2019. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

A leg-görhencsebb érzelmi zsarolás, amikor egy szülő a felnőtt gyereke nevében ígérget a "gyerek" tudta nélül. Én is hányszor belefutottam ilyesmibe.

Nem osztom az első válaszadó "visszafordító" megnyilvánulását, mert sajns nem ilyen egyszerű. A kérdezőnek nem az kell, hogy ráijsztve, megfélemlítve be legyen neki keményítve és pánikból, valamint megfelelésből kezdjen cselekedni.

Én a kérdezőnek azt ajánlom, hogy teljesen tárgyilagosan, érzelmeket nem belevíve mondja el az anyukának, hogy "nézd, felnőtt, házas férfi vagyok, akinek megvan a saját élete, szeretem a nagyiékat, de irreális azt elvárnod, hogy a eleségemet hátrahagyva látogassam őket, vagy jöhet ő is, vagy én sem megyek" mindezt úgy, hogy nem érvcsata és vita tárgya, hanem kijelentés, tájéoztatás.

2019. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%

Nyilván nincs jga.

De ha te 32 vagy, ő kb 55-60, egyrészt nem engedném egyedül, mert azért lelkileg megterhelő, hogy talán utoljára látja élve az idős szüleit, másrészt én is látni szeretném őket meg utoljára.

2019. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
ne hagyd magad...:D
2019. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem jog kérdése. Sajnos te sem törekedtél a szülőről történő kulturált leválásra az elmúlt években. Pedig a gyereknek is van "joga" nevelni a szülőt, különben nem tartható fenn a harmonikus kapcsolat. A kapcsolat most már egyenrangú felek közti kapcsolat kellene legyen.
2019. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Savlekotő ***** válasza:
71%
Sajnálom a feleséged. Még hány ilyen lesz,h vele ne foglalkozz,nyugi majd foglalkozik veled a biró a válásnál..Gyerek van,v anyu rá is azt mondja h le kell szarnod egy szóra akkor ki dobod az életedből,nyámnyila vagy.
2019. szept. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Savlekotő ***** válasza:
72%
Nyámnyila vagy.
2019. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Savlekotő ***** válasza:
50%
Uram gyere le...
2019. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!