Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekelhelyezés! Elveheti...

Gyermekelhelyezés! Elveheti tőlem? Szerinte nem vagyok beszámítható. Ezt mégis mivel bizonyíthatná?

Figyelt kérdés

Nő vagyok. Van egy 14 hónapos kisfiam. Nem szeretnék kiterni rá hogy miért, de úgy néz ki, elhagyom az apját. Sokat tűrtem, besokalltam. Szinte olyan így is, mintha egyedül nevelném őt, úgyhogy nem lesz sokkal nehezebb, max anyagilag. Apuka viszont azt mondta elveszi tőlem, bármennyibe kerül is.(megteheti amúgy anyagilag) Szerinte nem vagyok beszámítható. Ezt én nem tartom jogosnak. Igaz, mostanaban sokszor ideges voltam a kapcsolatunk miatt és sokat veszekedtünk, de attól még ő is tudja hogy a gyerekem sose bántanám. Ő neki eljárt a keze párszor felém, de ezt nem tudom bizonyítani, meg nem is akarom, mivel nem hiszem, hogy számítana az elhelyezésnél. A gyereket sose bántotta. Viszont azzal fenyeget hogy elveszi tőlem, persze hogy kivagyok a gondolattól..

Én szültem, én vagyok vele 0-24be, ő pelenkazni se tudja. Elveheti tőlem így? Vagy valaki megfog vizsgálni engem, hogy beszámítható vagyok? És letudja őket fizetni?

Amúgy még cicizik a fiam. Igaz már nem létszükséglet ennyi idősen, de a nappali szopikat sem tudtuk elhagyni még, mert annyira cicifüggő. Egyébként eszik minden mast is, de ragaszkodik hozzám. Ez számíthat?

Nagyon félek hogy elveszi tőlem. Én mondtam neki hogy láthatja többet is mint kéthetente, de ő magának akarja teljesen :'(


2019. nov. 7. 22:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neki bizonyítania kell,mert bárki mondhatja, hogy a másik nem beszámítható. Szedsz gyógyszert, kezelnek valamilyen pszichológiai probléma miatt, próbáltál már ártani magadnak, másoknak? Vagy felmerült benned? Volt gyámügyes probléma? Biztos, van valami pszichológiai vizsgálat, szakemberrel.

A bántalmazás (eljárt a keze felém) pedig hogy a csudába ne számítana, ha nem is bizonyítható, akkor is jellemzi őt. Nyilván le kellene fizetni mindenkit, orvost, bírót... Hát szerintem csak a a szája jár, fenyeget. Ne hagyd magad

2019. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, az írásomból látszik? 😂 oke 😂

2-es! Köszi a válaszod. Fenyegetni azt nagyon tud igen. De hogy 2 percet játszon a gyerekével, akit magának akar, az nem megy...

Amúgy nem, sose bántottam senkit, magamat se. Nem kezeltek sehol se. Annyi, hogy mikor veszekszünk, sokszor csúnyán beszélek vele.

És szerinte ez nem normális, és beteg vagyok..

Pedig egyszerűen csak kihozza belőlem.

Rendben, akkor nem hagyom ki majd azt se hogy megütött parszor, ha arra kerül a sor

2019. nov. 7. 22:20
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
Nemtom hany eves korig de 10 eves kor alatt biztos, hogy ha beszamithato akkor az anyuka kapja a gyerektartast es olyankor az apjanak ha joltudom 30%ot kell a fizetesebol adnia gyerektartasra. Ha nem fizet lecsukhatjak. Az hogy nem vagy beszamithato azt bizonyitania kell (pl.: drogozol, alkesz vagy, masokat v magadat bantalmazod es egyebek)
2019. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi 3as! Ez meg a masik, hogy azt mondta ő nem fizetne gyerektartast!

Pedig elég jól megy a szekere....

Csakhát kézbe kapja a pénzét és azt mondta nem tudom tőle levonatni.

De nem is érdekel a pénze, de akkor a gyerek se érdekelje!!

Amúgy nem drogozom nem iszom és nem is dohányzom természetesen. Szoptatom.a kisfiam úgyhogy kizárt, de amúgy se csináltam ezeket előtte, csak a cigit de azt már 4 éve nem :)

2019. nov. 7. 22:26
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha megüt, menj és vezess fel látlelet a dokival. Utána a láthatása korlátozott lesz.
2019. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
vetess
2019. nov. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem veheti el. De jó lenne tárgyi (orvosi lelet) bizonyíték, ha elofordul fizikai bántalmazás, bár remélem soha többé nem fog megutni. Üres fenyegetés, semmit nem tehet. Mesélj nyugodtan a bíróságon, ha fenyeget kérj tavolsagtartasi végzést. Nem a pénzen múlik, hidd el
2019. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%
Tudom, nem ez a kérdés lényege, de párod miért nem tudja még pelenkázni sem a gyereket??
2019. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megverni nem vert soha, csak egy pofon szokott lenni.

Azt meg gondolom nemtudom bizonyítani, mivel kb 10 perc után a nyoma sem látszik.

Igazából nem akarom tőle elszakítani a gyereket, mert nagyon apás amúgy is, bár gondolom azért mert alig látja...

Amúgy meg sose érdekelte a pelenkázás. Még én se tudtam rávenni. Szerinte az az Anya dolga :D Az anyagi helyzet mennyire számít? Csak albérletbe tudok menni majd, de megfogom oldani

És a gyerektartast ha nem fizet, tenyleg lecsukhatják? Csak mert akkor ezt mondom neki, hogy ehhez tartsa magát. Nem várom el hogy sokat fizessen pedig nagyon jól keres, de úgy gondolom havi 20ezret igenis kötelessége lenne majd.

2019. nov. 8. 04:48
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj le, és ne hagyd magad félrevezetni, és zsarolni!

Ha hivatalosan nincs jövedelme, akkor kizárt, hogy ő kapja a gyereket. A gyerektartást nem tudja úgy elsunnyogni, hogy feketén dolgozik. A bíró se hülye, látott már ilyet. Kimennek környezettanulmányra, és a becsült vagyoni helyzete alapján ítélnek gyerektartást. Ami nem 20 ezer lesz! Viszont a NAV is megy utána szaglászni.

Keress egy ügyvédet!

2019. nov. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!