Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyermekelhelyezés! Elveheti...

Gyermekelhelyezés! Elveheti tőlem? Szerinte nem vagyok beszámítható. Ezt mégis mivel bizonyíthatná?

Figyelt kérdés

Nő vagyok. Van egy 14 hónapos kisfiam. Nem szeretnék kiterni rá hogy miért, de úgy néz ki, elhagyom az apját. Sokat tűrtem, besokalltam. Szinte olyan így is, mintha egyedül nevelném őt, úgyhogy nem lesz sokkal nehezebb, max anyagilag. Apuka viszont azt mondta elveszi tőlem, bármennyibe kerül is.(megteheti amúgy anyagilag) Szerinte nem vagyok beszámítható. Ezt én nem tartom jogosnak. Igaz, mostanaban sokszor ideges voltam a kapcsolatunk miatt és sokat veszekedtünk, de attól még ő is tudja hogy a gyerekem sose bántanám. Ő neki eljárt a keze párszor felém, de ezt nem tudom bizonyítani, meg nem is akarom, mivel nem hiszem, hogy számítana az elhelyezésnél. A gyereket sose bántotta. Viszont azzal fenyeget hogy elveszi tőlem, persze hogy kivagyok a gondolattól..

Én szültem, én vagyok vele 0-24be, ő pelenkazni se tudja. Elveheti tőlem így? Vagy valaki megfog vizsgálni engem, hogy beszámítható vagyok? És letudja őket fizetni?

Amúgy még cicizik a fiam. Igaz már nem létszükséglet ennyi idősen, de a nappali szopikat sem tudtuk elhagyni még, mert annyira cicifüggő. Egyébként eszik minden mast is, de ragaszkodik hozzám. Ez számíthat?

Nagyon félek hogy elveszi tőlem. Én mondtam neki hogy láthatja többet is mint kéthetente, de ő magának akarja teljesen :'(


2019. nov. 7. 22:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
De hogy veszi el!!!Nyugodj meg!!Gondolj bele,írtad hogy hiába van ott így is olyan mint ha egyedül nevelnéd.Akkor?Ha idáig nem szorult bele annyi érzés hogy torődjön a fiával,néha néha akkor gondolod ezek után megfordul vele a világ es hiper szuper apauka lesz?Gondolom pislogna nagyokat amikor egész nap otthon kéne legyen a gyerekkel meg hogy mennyi mindent csináltál te egyedül amíg ő sehol nem volt.Sajnos tapasztalatból írom.De hidd el az ilyen férfiaknak csak a szàjuk nagy
2019. nov. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ha azt mondja, nem fog gyerektartást fizetni, mivel agresszív hagyd rá, majd a bíróság úgyis megállapítja, mennyit kell fizetnie, ráér akkor dühöngeni.

Ha bármi módon bánt (megpofoz, megmarkolja erősen a kezed, stb.), akkor legalább egy fotót csinálj frissen a nyomáról, az is bizonyíték (bár a látlelet sokkal jobb lenne). Esetleg készíthetnél pár hangfelvételt is a dühöngések alkalmával.

A gyereket nem fogják neki ítélni, ebben az ügyben teljesen nyugodt lehetsz. A bíróságnak mindegy, hogy albérletben laktok vagy saját lakásban, az a lényeg, hogy normális körülmények között fejlődhessen a gyerek.

2019. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már pár válópert, ilyen pici gyereket nem fognak az apának ítélni, ha van hol laknotok és megfelelően gondját tudod viselni. Az, hogy veszekedés közben csúnyán beszéltél, nem ok arra, hogy elvegyék tőled. A bántalmazást tudod esetleg tanúkkal bizonyítani? Elég, ha akkor meséltél valakinek róla, és ő hajlandó tanúskodni. Gyerektartást a bíróság ítélete alapján kell majd fizetnie. Keress most egy ügyvédet. Ha nincs pénzed, van ingyenes jogsegélyre lehetőség a bíróságon, be tudod adni a keresetet és kapsz kirendelt ügyvédet.

Amíg még együtt éltek, készíts fotókat olyan iratokról, egyéb bizonyítékokról, amik a jövedelmével, életszínvonalával kapcsolatosak, ezeket fel tudod majd használni a perben.

2019. nov. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte nem vagyok beszámítható. "


Nos, ez az, ami a legkevésbé sem érdekli a bíróságot, hogy te mi vagy szerinte. Ha valóban felmerül a gyanú, akkor majd hivatalos orvosszakértő fogja megállapítani és nem fogja tudni lefizetni.

A válóperes bírók ismernek minden mocskos trükköt, amit bevetnek egymás ellen a válni készülők.

Nyugi, nem fogja elvenni. Semmi kedve nem lesz 0-24 gyerekezni, csak fenyeget.

2019. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ! Megnyugodtam!

Igazából ő egyéni ev. és hivatalosan csinálja de készpénzben írja a számlákat, úgy fizeti ki az embereit és ő is úgy kapja a pénzét. (Katás vallalkozo)

A pénztarcaja mindig tele van 20ezresekkel.

Azt kapom tőle, hogy ő eltart minket. Hát igen ez igaz, de mondtam neki hogy a pénz nem minden. És a gyerek sem erre fog emlékezni.

Amúgy van egy barátnőm, aki minden ilyen balhénkról tud. Meg szerintem a szomszédok is hallják a panelba...

Hálás vagyok a segítsegetekért!

2019. nov. 8. 13:20
 16/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyunk házasok szerencsere :)
2019. nov. 8. 13:24
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Egy ekkora gyereket "ciciztet" és azt mondja, hogy nem igaz, hogy nem beszámítható 😂😂 óvodás korában is a szájába fogod tuszkolni a melleidet?
2019. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, látszik nincs gyereked.

2 éves korig fogom is, addig kell nekik vagy tápszer vagy anyatej. Mivel van tejem, így nem fogok tápszerhez nyúlni. Ezért nem vagyok beszámítható? Mikor vannak akik 2 és fél 3 evig szoptatnak, és az is normalis. Javaslom, menj még tanulj, van mit. :) Szülni ne szülj még...

2019. nov. 11. 16:28
 19/21 anonim ***** válasza:
47%

Egy 14 hónapos gyermeket csak nagyon kivételes esetben vesznek el az anyjától, szóval én a helyedben nem aggódnék. Szülői felügyeleti jogi perben mindig van szakértői vizsgálat még a másik oldal vádaskodása nélkül is, de neked ahhoz komoly személyiségzavarral kéne élned, hogy rád nézve terhelő derüljön ki rólad. Ha ez nem áll fenn, akkor megint csak nem kell aggódni.


Viszont pár dologba azért belekötnék, ha nem veszed zokon.


Az, hogy te szülted, nem előny és nem kiváltság, hanem biológia. Ha te születtél volna a férfinek és ő a nőnek, akkor ő szülte volna, nem te. Attól még mindkettőtök gyereke és a szülői felelősséget közösen viselitek.


Hogy te gondozod 24 órában, az is biológia, hiszen nyilván te szoptatod, nem ő. Bár manapság már adódhat úgy, hogy anya lefeji a tejet, ő dolgozik, és az apa marad otthon a gyerekkel, és ő táplálja, mert nekik így az előnyösebb.


Pelenkázni se tudja? Miért, te tudtad, amikor megszületett? Nyilván nem, és neked is meg kellett tanulnod. Tehát erre se hivatkozz, mert butaság.


A bíróságon nem a női mivoltodra kell hivatkozni, hanem arra, hogy eddig te gondoztad, te teljesen normális vagy, a kicsi érthető módon ragaszkodik hozzád, és nincs is ok arra, hogy tőled elvegyék, csak mert apucinak megment az agya. Valószínűleg nem is fogják.

2020. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Kedves kiiro, hasonlo helyzetben vagyok en is. Okultam a hozzaszolasokbol, mert mi is gyermekelhelyezes elott allunk. Megvolt mar a dontes? Remelem a kicsi baba veled maradt.Minden jot !
2020. nov. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!