Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
Leírni is borszasztó, de a papám nagyon rosszul van. Anyának az anyukája már egy ideje nincs köztünk. Azt sem sikerült feldolgoznom, pedig több éve volt. Most az apukája már alig eszik, nagyon fáj a fekélyes lába... Egy ideje már csak egyre rosszabbodik, de tegnap már nagyon rosszul volt. Ma anya elhívott vásárolni, akart egy fekete nadrágot, és egy pólót. Kérdeztem, hogy milyet, mondja feketét. Megkérdeztem, hogy miért? (Sose hord feketét) és kérdezi, hogy nem érted? Már a papám temetésén gondokozik, mert de. beszélt a tesójával és gondolom akkor részeltezte, hogy milyen az állapota. Tudom, hogy anyát nagyon megviseli, de az a baj, hogy ilyenekről mi nem szoktunk beszélgetni, pedig úgy megkérdezném, hogy hogy érez most, hogy hogy van. Annyira rossz... nem akarom, hogy meghaljon és anyának már kb. senkije ne legyen.... főleg, hogy a családban sem jövünk ki jól, neki nagyon hiányzik a másik családja, de sajnos ők nagyon messze élnek... A tesóm meg egy ideje már elköltözött, de el akarom neki mondani, hogy papa nincs jól. Tudom, hogy ez a sztori senkit sem érdekel, de én csak annyit is megköszönök, ha egy pillanatra a papàmra gondolsz<3

2019. máj. 21. 00:10
 1/7 A kérdező kommentje:
*borzasztó
2019. máj. 21. 00:10
 2/7 anonim válasza:
81%
ra gondoltam 2 pillanatra is. szerintem erdemes lenne megprobalnod megkerdezni. attol, h eddig meg nem beszeltetek ilyenrol, meg lehet torni a jeget. gatlasai lehetnek ilyen teren anyukadnak, de mindenkinek jol esik, ha megkerdezik hogy van, hidd el. szerintem kerdezz ra batran, baj nem lesz belole. :)
2019. máj. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm❤️❤️ Az egész család nem szokott ilyenekről beszélni.. elmondjuk, hogy hogyan telt a napunk, de ennyi.. amikor a mamám elment egy szót nem beszéltünk róla, pedig nekem esténként nagyon gyakran eszembejut azóta is és mindig elhatározom, hogy holnap beszélgetek anyával. Amikor ott vagyok, hogy jön egy alkalom, akkor úgy érzem, hogy inkább hagyom, pedig tudom, hogy nem lennék elutasítva
2019. máj. 21. 00:27
 4/7 anonim válasza:
84%
nincs mit:D szerintem merj beszelni, en se mertem sokaig. nalunk sem lehetett erzelmekrol beszelni, aztan egyszer feldobtam a temat apamnak es semmi problema nem volt belole. persze eloszor lehet fura. :D igen, eleve fontos lett volna szerintem atbeszelnetek, bar nem tudom hany eves vagy. szerintem az elso kozeli hozzatartozo halalarol kell beszelni egy gyerekkel, h legalabb azt tudja mi is az a halal.
2019. máj. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
18 vagyok, a mamám 13 koromban ment el... szerencsére itthon nem tabutéma, de nem szoktunk róla beszélni. Majd holnap felhozom anyának, hogy hogy van a papa. De úgyis megfutamodok..
2019. máj. 21. 00:42
 6/7 anonim válasza:
80%
ne igy allj hozza:) csak batran. en is 19 voltam mikor eloszor mertem ilyen tabutemat feszegetni
2019. máj. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Jó lenne, ha segítenéd anyukádat, mivel most az ő apjáról van szó! Kísérd el, ha nagyapádhoz megy (neked se árt, ha ott vagy!), hogy ne érezze annyira egyedül magát. Legyél te az, akire számíthat, akivel beszélhet róla, aki megvigasztalja. Kísérd el, ha fekete ruhát kell vennie és ne értetlenkedj, hiszen te is felnőttnek számítasz már.

Nem akarod, hogy meghaljon? Ezt senki sem akarja, de nem tehetsz ellene semmit. Nőj fel végre, akkor te leszel anyud támasza, érezze, hogy ott vagy mellette. Nem kell feltétlenül beszélgetni, elég, ha pl. elmosogatsz helyette.

Lehet, hogy végre többet fogtok kommunikálni is.

2019. máj. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!