Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudott nekem 16 éven át?

Miért hazudott nekem 16 éven át?

Figyelt kérdés

Még a születésem előtt 3 hónappal meghalt édesanyám anyja. Mindig is úgy adta elő nekem anyám a történetet, hogy végkimerülésben, álmában természetes halállal távozott közülünk. Ma, 16 évnyi hazugságban élés után kellett megtudnom, hogy nagymamám öngyilkos lett és ő ezt mindvégig titkolta.

Miért tette ezt? Igenis jogom lett volna tudni az igazságot.. :(


2019. nov. 13. 17:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem olyan dolog, amivel büszkélkedik az ember... Én is nagyjából ilyen idős koromban tudtam meg, mi történt az egyik nagyszülőmmel, addig én is hasonló történeteket kaptam
2019. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért én sem mondanám a 7 vagy 9 éves kislányomnak. Képzeld el a szitut...
2019. nov. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem hogy fáj és átverve érzed magad, de honnan veszed, hogy öngyilkos lett a mamád?

Ha igaz, nagyon sajnálom, de értsd meg Anyukádat is, ezt a dolgot nem könnyű elmondani, és feldolgozni sem!

2019. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
"Igenis jogom lett volna tudni az igazságot.." Miért is? és mit kezdtél volna ezzel az informácioval?
2019. nov. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért kicsit gondold bele anyukád helyébe magad. Ugyan mikor kellett volna elmondania? Mikor még ovis vagy, akinek még az is nagy teher, mikor eltörik a játéka, mellesleg nem vagy tisztában még magávak a halál fogalmával sem? Vagy mikor kiskamasz lettél és épp elég megbírkózni a változásokkal amik érnek? Kell egy bizonyos érzelmi inteligencia ennek a helyzetnek a felfogására... de ha te anyukádat kezded hibáztatni, amiatt, hogy nem mondta el, hát... valószínű még kellett volna fejlődni hozzá. (Ezt bármi rosszindulat nélkül mondom!!)
2019. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért hazudott mert nem akarta hogy te is ezzel az iszonyattal élj. Neki is borzalom lehetett ezzel megbirkózni.
2019. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

1. Mert at öngyilkosságot a legtöbben elítélik, ezért szégyellte maga elött is.

2. Egy kisgyereket meg eleve nem szokás ilyennel konfrontálni, mert neki még nagyobb problémát okozna.

3. Emellett miért lenne köteles anyád neked minden magánügyéröl beszámolni? Vagy te mindig mindent egy az egyben elmondasz neki?

4. Neked emellett semmiféle "jogod" sincs arra, hogy ezt elmeséljék neked!

2019. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Tévedsz, egyáltalán nem lett volna jogod ahhoz, hogy ezt akkor, kisgyerekként megtudd, de még felnőttként sincsen. Anyukád meg akart kímélni a fájdalmas valóságtól, pont elég nehéz lehetett neki ezzel megbirkózni.
2019. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit hasonló a szitu, nekem 16 éves koromban halt meg a nagymamám, és ekkor mondták el, hogy skizofrén és mániás depressziós volt.

Egy percig sem éreztem átverve magam miatta. Azt mindig tudtam, hogy a mama elég furi, idegenkedtem is tőle, de nem hiszem, hogy ovis koromban a mentális betegségével kellett volna, hogy terheljenek.

Azért most tudtad meg, mert most vagy elég idős ahhoz, hogy fel tudd dolgozni. Ez nem egy olyan dolog, amit jogod lett volna tudni korábban.

2019. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj rá és ne érezd átverve magad. Hasonló helyzetben, ha neked lett volna gyereked, szerintem így cselekedtél volna. A gyerek nem tud még sokmindent, ha túl korán szembesül olyannal, amit nem ért, az félelemmel is eltöltheti... "öngyilkosság", "de mi is az?" - tucatnyi kérdés a gyerek részéről. A gyereket természetes módon minden érdekli, amit nem tud a világból... Egy kisgyereknek olyan korán nem kell megismerkednie sem öngyilkosság sem gyilkosság fogalmával... Nem hiszem, hogy tabúsítva volt a téma és ezért nem mondta el. Próbáld megérteni az ő nézőpontját is.

Ha nem csökken benned az "engem átvertek" érzés maitti harag, kérj pszichológustól tanácsot ezügyben, szerintem fog tudni segíteni.

2019. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!