Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy ebből ne legyen összeveszés?

Figyelt kérdés
Nyáron eladtam a lakásom, vettünk egy nagyobbat, mert születik hamarosan a 2. Gyerek. Az újra rá kellett pótolni pár millió ftot, aminek hiányzott egy része, igy anyukám, hogy ne kelljen hitelt felvenni kipótolta 2,4 m ftal. Most viszont írtak a szüleim, hogy utaljam nekik vissza év végéig, mert akarnak venni egy új autót, mert jövőre drágább lesz, viszont én azóta (kB 3 hónap) nem tudtam annyit félre tenni, csak kB 500 ezret, azt vissza is adtam, de kell nekik a többi is. Ha most felveszek személyi kölcsönt az sokkal kedvezőtlenebb, mintha akkor vettem volna fel kedvezőbb állami támogatott lakás hitelt, így ha fel veszek személyi kölcsönt akkor valószínűleg bukok pár száz ezer forintot... Anyu meg ezt nem igazán akarja felfogni

2019. nov. 15. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem ilyet csak akkor tesz valaki, ha ártani akar a másiknak. Meg kéne kérdeznetek tőlük, miért haragudtak meg rátok úgy, hogy ekkora kárt akarnak nektek okozni. Valamit ki fognak bökni, ok nélkül nincs ilyen károkozás... még ha csak képzelik is az okot, valami miatt biztos, hogy megsértődtek rátok. Sztem az autó csak az ürügy.
2019. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A megoldás az lenne, ha összeülnél a szüleiddel, és utánanéznétek, melyik a kedvezőbb: ha ti vesztek fel hitelt, vagy ha ők autóvásárlásra. Amelyik a kedvezőbb, azt válasszátok. Ha ők vesznek fel 1,9 milliót, akkor azt ők az általatok nekik fizetett összegekből törlesztenék vissza. A kamatot és egyéb plusz költségeket vagy ti fizetitek, vagy megosztanátok olyan arányban, amiben meg tudtok egyezni.

Ha én lennék a szüleid helyében, bevállalnám a plusz költségeket, egyrészt mert én idéztem elő ezt a kellemetlen helyzetet, másrészt mert nálatok jön a baba (az unokám), a lakásra is biztosan kell még költeni, épp elég kiadásotok lesz.

2019. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Kbszás ez a szülők részéről, nem lesz itt alkudozás, valami eszetlenségen besértődtek, és jól ki akarnak bökni a gyerekükkel.
2019. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi volt a megállapodás a szülőkkel? a kérdésből nem egyértelmű, hogy ajándékba vagy kölcsön kaptátok a pénzt. Ha kölcsön volt, mikori visszafizetésben egyeztetek meg?


8-as válaszoló, ha már te hülyeséget csináltál, ne tanácsold ugyanezt másnak. Azt kellett volna mondanod apádnak, hogy a pénzt köszönöd szépen, a vagyonmegosztást pedig meccseljék le egymás között. Ehelyett te szépen hagytad, hogy apád kijátsszon benneteket egymás ellen anyáddal, ő meg röhög a markába.

2019. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Amikor megkaptam tőlük az összeget még nyáron, akkor úgy mondták, hogy ők ezzel hozzá járulnak a lakásvásárláshoz.

8. A feleségem fizujából sosem költünk, az a spórolt pénzünk, az enyémből kijövünk, és még abból is el megy mindig 70000 ft megtakarításira (fundamenta stb)

3 hete itthon van, sajnos veszélyeztetett terhes kategóriába sorolták, nem mehet már vissza dolgozni, elkezdtük megvenni a baba cuccokat, és apukámnak említettem, hogy vennék egy használt kocsit, mert a lakás vásárlás miatt tavasszal eladtam a kocsim (és a motorjaim, garázsom stb), hogy hozzá tegyem a vételárhoz, ebből az jött le nekik, hogy azt látják, hogy van pénzem akkor kérik vissza inkább amit adtak, hogy ő cserélje le a kocsiját.

2019. nov. 17. 10:46
 16/16 anonim ***** válasza:
Hú, de gonosz szüleid vannak! Ne add vissza! Nem is értem, akkor minek adták? A hozzájárulás az még csak nem is kölcsön. Lehet, hogy akkor a jótét lélek színében kívántak feltűnni, aztán előtört belőlük a fösvénység? Amúgy milyen a viszonyotok?
2019. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!