Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem mondok el semmit anyámnak,...

Nem mondok el semmit anyámnak, ki hibája ez?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor nem mondom el az őszintét.Legyen ez buli,sulis dolog, barátommal kapcsolatban valami.Például volt,hogy barátomnál aludtam,mikor barátnőmet mondtam neki.Suliban történtekről sem szeretek beszélni,mert állandóan túlreagál mindent.Tudom ezek rossz szokások,de én úgy gondolom,hogy ez ő hibája,mert állandóan mindent tiltott és halál komolyan vesz mindent,elkezdi leüvölteni a fejem.Nem azzal van problémám,ha tilt valamit de az,hogy ő sose enged semmiben és nem az van,hogy normálisan megbeszéljük és kompromisszumot kötünk hanem egyből támad.Állandóan hozzám vágja,hogy nem osztok meg vele semmit.De szerintem erről csakis ő tehet,hogy nem érzem azt,hogy kialakult köztünk egy bizalmas kapcsolat.

2019. nov. 17. 13:04
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és 18 éves vagyok
2019. nov. 17. 13:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, anyádé. Ez egy folyamat, amit kicsi kortól kell neki kialakítani, nem kamasz kortól elvárni, amikor már valóban lenne mit megbeszélni egymással.
2019. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
Ez nem hiba, hanem kezdesz felnőtté válni, aki már tud különbséget tenni abban a tekintetben a dolgokat illetően, hogy mi tartozik másra és mi az, ami kifejezetten magánügy.
2019. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha egy szülő mindenért vergődik, esélyt sem ad a gyereknek arra hogy véleményt nyilvánítson, hogy érveljen az igazáért, miért csodálkozik ennyire x év múlva ha a gyerek nem bízik benne és nem mond el neki semmit? A gyerek úgy születik, hogy eleve bízik a szülőben, aki ezt elbaxxa, az ne csodálkozzon ha kiderül hogy valójában nem is ismeri a gyerekét.
2019. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"csakis ő tehet,hogy nem érzem azt,hogy kialakult köztünk egy bizalmas kapcsolat"

Te tettél valamit a kapcsolat kialakulásának érdekében?

2019. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Te tettél valamit a kapcsolat kialakulásának érdekében?"


Ez nem így működik. Az anya mit tett a kapcsolat kialakulásának érdekében????? Ő az idősebb, neki van több esze, több élettapasztalata, talán neki lenne a dolga a gyerek bizalmát elnyerni.

2019. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!