Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám kiakadt, mert bébiszi...

Az anyám kiakadt, mert bébiszittert keresünk. Miért sértődik meg ezen, ha ő nem szívesen segít?

Figyelt kérdés

Az egész terhességem alatt mondta, hogy majd ő mennyit vigyáz a babára, bármikor hívhatom, stb. Ezt azért sem gondoltam gondnak, mivel nem dolgozik (46 éves, sosem dolgozott). Örültem ennek igazából, mert tudom, hogy sokan panaszkodnak, hogy segítség nélkül mennyire nehéz, meg így legalább van esélyünk a párommal kettesben programozni néha (pl ha az esti altatás után elmegyünk egy vacsorára, színházba/moziba, vagy barátokkal beülünk valahová).


7 hónapos a lányunk, és anyukám tényleg sokat van vele/velünk, de sokszor már úgy érzem, nehezményezi, ha megkérem valamire, vagy olyat mond, amin utána elgondolkozom. Legutóbb pl most a héten, hogy megkértem, hogyha már átjön, akkor menjenek el sétálni, mert nyűgös volt egész délelőtt a pici, nekem meg lett volna dolgom. Erre hogy "hát ő nem ezért jött"... Nem szeretnénk mi vitát emiatt, meg nem is akarom, hogy azt érezze, neki kötelező unokázni mindig, szóval a férjemmel megbeszéltük, hogy januártól felveszünk valakit heti pár órára. Az anyám viszont ezen kiborult, hogy mit képzelek én, hogy idegenre bíznám, mikor ő itt van...


Nem akarok sértődést, meg ez nem azt jelenti, hogy ő onnantól fogva nem unokázhat. Nem tudom, hogy mit csináljak vele, meg ezzel a szituációval. Megbántani sem szeretném, mert rettenetesen hangulatember sokszor.


2019. nov. 23. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodtan mondd meg neki, ahogy itt leirtad.

Nem az ő kárára vennetek fel babysittert, ő ugyanúgy unokazhat. Akár a múltkori példát is felhozhatod, amikor cserben hagyott. Akinek fizetsz, menni fog.

2019. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

"7 hónapos a lányunk, és anyukám tényleg sokat van vele/velünk, de sokszor már úgy érzem, nehezményezi, ha megkérem valamire..."

Honnan vetted, hogy nem szívesen segít?

Mert számomra nem derült ki.

Azért mert sétálni nem volt kedve?

Mondjuk azt sem értem, hogy a témához hogyan kapcsolódik, hogy anyád sosem dolgozott(?) ... nyilván megtehette.

Én személy szerint nem bíznám egy idegenre a gyerekem, hanem csak a nagymamákra, ha valami elfoglaltságom van, de

ha téged ez nem zavar és anyagilag is megengedhetitek magatoknak, akkor csináld! De előtte beszélj anyukáddal, hogy ez nem ellene irányul, hanem nem szeretnétek kihasználni.

2019. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy ne az legyen, hogy nekem esnek páran, hogy mekkora szemét vagyok, amiért az anyámat munka mellett "ugráltatom" (ismerve az oldal felhasználóit).
2019. nov. 23. 15:25
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

#1

Ezt honnan szeded, hogy "cserben hagyta"? Átment, csak nem akart sétálni, van ilyen! Nekem sincs mindig kedvem, mert nem tetszik az idő (hideg, meleg, esik, stb) vagy fáj a lábam, fejem, hasam, vagy egyszerűen nem arra vagyok beállva. Bár kétségtelen, hogy akinek fizet a Kérdező, annak előírhatja, hogy menjenek sétálni!

2019. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

ismerős


nálunk az egyik nagymama mindig szívesen vigyázott ránk, ami annyit tett hogy bekapcsolta a TV-t, bármikor adott csokit, és azt csináltunk amit akartunk


de ha anyám megkérte hogy vigyen játszótérre, akkor kikérte magának hogy ő nem ezért jött

2019. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan csak a fent leírt példa miatt, sokszor vannak kisebb megjegyzései, beszólásai, és kezdem unni. Azt nem akarom megvárni, hogy "robbanjon" belőlem, mert abból tényleg összeveszés lenne. Ezért döntöttünk a bébiszitter mellett.



Utolsó, az ilyen korlátolt válaszokra nem vagyok kíváncsi. Mit neveljek este 9-10-kor egy kicsit több, mint fél éves gyereken?! Vagy szerinted aki gyereket vállal, az onnantól szűnjön meg létezni, mint önálló ember, társ és el se mozduljon a gyerek mellől? Nem 24 órás gyerekfelügyelőt keresünk, ez heti pár alkalom lesz majd!!:) De köszi a tanácsot, viszont inkább a saját életeddel foglalkozz ilyen szemléletmód mellett.

2019. nov. 23. 16:17
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekfelügyelet nem ördögtől való, csak anyukáddal is tisztázd, hogy vannak helyzetek, amikor neki kényelmetlenséget okoznál valamelyik kéréseddel vagy időponttal és ezt tervezitek így megoldani. Nem őt korlátozod, hanem a magatok szabadságá biztosítod. Ha előre tudja, hogy pénteken 5-től 8-ig hagyjátok valakire a babát, akkor nem éppen abbam az
2019. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
... akkor nem épp abban az időben szottyan kedve beugrani. Így megoldható a csalódás.
2019. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Én anyád helyében robbantam volna,mert senki se csicskáztasson hogy mit csináljak.Ő is ezt gondolja magában.Bébiszittert azokra a napokra vegyél fel,amikor este el akartok menni valahova,anyádnak ezt mondd meg.
2019. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
10! Mekkora egy bunkó vagy!
2019. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!