Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám kiakadt, mert bébiszi...

Az anyám kiakadt, mert bébiszittert keresünk. Miért sértődik meg ezen, ha ő nem szívesen segít?

Figyelt kérdés

Az egész terhességem alatt mondta, hogy majd ő mennyit vigyáz a babára, bármikor hívhatom, stb. Ezt azért sem gondoltam gondnak, mivel nem dolgozik (46 éves, sosem dolgozott). Örültem ennek igazából, mert tudom, hogy sokan panaszkodnak, hogy segítség nélkül mennyire nehéz, meg így legalább van esélyünk a párommal kettesben programozni néha (pl ha az esti altatás után elmegyünk egy vacsorára, színházba/moziba, vagy barátokkal beülünk valahová).


7 hónapos a lányunk, és anyukám tényleg sokat van vele/velünk, de sokszor már úgy érzem, nehezményezi, ha megkérem valamire, vagy olyat mond, amin utána elgondolkozom. Legutóbb pl most a héten, hogy megkértem, hogyha már átjön, akkor menjenek el sétálni, mert nyűgös volt egész délelőtt a pici, nekem meg lett volna dolgom. Erre hogy "hát ő nem ezért jött"... Nem szeretnénk mi vitát emiatt, meg nem is akarom, hogy azt érezze, neki kötelező unokázni mindig, szóval a férjemmel megbeszéltük, hogy januártól felveszünk valakit heti pár órára. Az anyám viszont ezen kiborult, hogy mit képzelek én, hogy idegenre bíznám, mikor ő itt van...


Nem akarok sértődést, meg ez nem azt jelenti, hogy ő onnantól fogva nem unokázhat. Nem tudom, hogy mit csináljak vele, meg ezzel a szituációval. Megbántani sem szeretném, mert rettenetesen hangulatember sokszor.


2019. nov. 23. 15:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Négyeske!

Mert az normális, hogy valaki szül egy vagy több gyereket, és onnantól megszűnik nő, meg anya lenni! Néha ki kell kapcsolódni, akkor talán nem lenne ennyi begyöpösödött anyuka aki rajta ragad a gyerekén még akkor is, ha az már rég felnő!

2019. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
Előző vagyok! Nem négyes, hatosnak írtam a reakciót!
2019. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%

Hat azert kerdeses h hanyszor volt mar rabizva a gyerek....


Mert havi egyszer oke, ferjjel kikapcsolodos este... De azert ha többet ugraltatod.. En is kiakadnek...

Nem arrol van szó h nem akar vigyazni ra, de belegondoltal mar abba h hetente többször a segítségét kéred, akkor lehet kedve nem pattanni???

2019. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Napi szinten nálunk van. Nem én hívom, ő jön, hogy unokázzon, babázzon. Szerintem ha ilyenkor megkérem, hogy menjenek már el sétálni, vagy én elszaladok valahová, még nem akkora bűn.
2019. nov. 24. 12:03
 15/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem, de akkor ne írd h nem akar az unokájával lenni. Tudod ki nem akar lenni? Pl anyósom. 4 éves a gyerek, egyszer volt nála nélkülünk 2 egész óra hosszát... Ő nyomatja h legyen vele a gyerek, de ha ott vagyunk h akkor na tessék, akkor már nem kell neki.


Neked más bajod van anyuddal. Hogy rátok telepszik. Hogy még mindig ő iranyitja az életed. Te ebből ki akarsz törni úgy, hogy fizetett segítséget kérsz, mert neki dirigálhatsz, anyudnak meg nem mersz szólni... Mert úgy vagy vele ha unokázni akar, akkor csinálja úgy ahogy neked jó. Ezt aláírom. De napi szintű kapcsolatnal ez nem fog menni. Mert ő mit lát belőle? Minden nap ugrik és neked így se jó semmi. Ő nem sétálgatni akar, hanem üldögélve babázni. Ülj le beszélni vele. De először is magadnak ne hazudj... Mert ez messze nem az h nem akar az unokájával foglalkozni...

2019. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!