Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, hogy küldöm őket láthatásra holott nem akarnak menni. Hogy lehetne orvosolni, hogy szívesen menjenek?

Figyelt kérdés

Hosszas hercehurca után született ítélet, 3 év...két (kis)kamasz, akik ha rajtuk múlna soha nem mennének. Nekem is kell lélegzetvételnyi idő, ezért majdnem elzavarom már őket...ma azt mondta az egyik csak a papír miatt megy...nekem ez rossz érzés mert igy ha egyedül is vagyok, nem tudom jól érezni magam. Az ex bármi javaslatot támadásnak fog fel, de ha ott vannak nagyritkán, mindkettő csak halálra unja magát, semmit se csinálnak együtt. A kaját nem is említem. Sose jár a kedvükbe, csak extra olcsó legyen. Ez nyáron nekik is horror lesz, ha félidőben kell menniük.

Mit lehetne tenni, hogy jó érzéssel menjenek?


2018. nov. 25. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem a te dolgod az exed helyett "kívánatossá" tenni a láthatásokat. A kajához nem lehet hozzászólni, mert az az anyagi lehetőségeitől is függ és vannak extra válogatós gyerekek.

Elmennek a gyerekek, nem törik a csontjuk, na bumm, legfeljebb unatkoznak. Aztán amikor már megtehetik, akkor nem mennek.

2018. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmit. A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Ha az ex sem ragaszkodik hozzá, én biztos nem küldeném őket hosszabb időre nyáron. Hétvégére meg visznek magukkal könyvet, tabletet, ne adj isten leckét és elfoglalják magukat. Kaját is csomagolhatsz nekik. Ha az ex ilyen smucig, még örülni is fog neki.
2018. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem küldeném el őket, megpróbálnám máshogy orvosolni, hogy legyen egy kis szabadidőm. A kiskamaszokat már otthon is lehet hagyni, ha elugrasz fodrászhoz, vagy ilyesmi. Ha rosszul érzik magukat, és az apjuknak is csak teher, akkor minek? Még lehet azzal is jobban járnának, ha aznap nem főznél, csak szendvics lenne, és lemennének a játszótérre...
2018. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Azért olyan apánál, aki 3 évig harcolt a gyerekeiért érdekes dolog szeretethiányról beszélni, vagy hogy teher neki a gyerekei.

A gyerek érzékenyebb "műszer" mint egy szeizmográf, pontosan veszi az anya hullámait az apát illetően, még ha nincsenek is konkrétan az apjuk ellen nevelve, ami ritkaságszámba megy. Sok esetben ez az oka a rosszul sikerült láthatásoknak.

2018. nov. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha nem engeded el őket, ez exed simán feljelenthet a gyámhatóságnál, hogy akadályozod a láthatást, és még téged fognak meghurcolni. A gyerekek menjenek konkrét kívánságokkal az apjukhoz, hogy mit szeretnének csinálni. De ezt előre meg kellene beszélni.
2018. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4#


A "harc" enyhe túlzás, én mentem a bíróságra mert szép szóval nem lehetett beszélni vele. Kizarólag feleidős elhelyezésért "harcolt" mondvan akkor nekem semmit se kell fizetnie.

Miután meglett a végzés, azt mondta a gyerekeknek hogy még kéthetente se kell menniük...ezek után furcsa lenne ha feljelentene.

2018. nov. 26. 18:21
 7/7 anonim válasza:
Hmm, nem akarnak menni. Ez egy ilyen belső lelki/érzelmi dolog. Tudják, hogy nekik nem jó. Ha menniük kell, akkor erőszaktételt szenvednek el. Gyakorlatilag megerőszakolod /játok őket. Ami hosszútávon azért nem jó. Ha az apjuk se akarja, akkor ne erőltesd, feltéve, ha azt nézitek, hogy nekik mi a jó. Te sem érzed jól magad ilyenkor, mint írod.....
2018. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!