Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt e valakinek érzelmileg...

Volt e valakinek érzelmileg bántalmazó szülője? Hogy hoztátok rendbe az életeteket? (érzelmi biztonság hiánya, önbizalomhiány, félénkség, )

Figyelt kérdés
2019. nov. 25. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Akkor szembesültem vele igazán, amikor nekem gyerekem lett.

Sokat olvastam a témában és tudatosan figyelek arra, hogy a gyereknek ne mondjam azt, amit anno nekem.

Amióta anya vagyok, tudom, hogy meg kell védeni a gyerekemet. Ha éppen a szüleim mondanak valami olyat neki, amivel tudom, hogy ártanak, akkor rájuk szólok. Előfordult, hogy több hónapig nem beszéltünk és végül ők kerestek meg.

Korábban ehhez nem volt merszem. Sem azt mondani nekik, hogy nem, sem pedig a lelkiismeret furdalásom legyőzni, mert eddig mindig én kullogtam vissza hozzájuk.

Ez magabiztosságot ad.

2019. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az én anyám a saját fiával évekig nem beszélt, elvárja h anyagilag eltartsuk, párszor begyógyszerezte magát, folyton hazudozik, nem emlékszik dolgokra,

a minap közölte h felnevelt minket és semmiben sem akar segíteni.

Most fent él a fővárosban de rettenetesen félek h olyan leszek mint ő.

Nincs biztonságérzetem úgy érzem h egyedül vagyok és nem tudom hogyan éljek teljes értékű emberként.

2019. nov. 25. 13:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű volt. Viszonylag. Pszichológus meg sok önismereti könyv, önfejlesztés, elköltözés, tanulmányok, munka, sport, étrend, magánélet...

Max 2-3 év alatt össze lehet hozni.

Szociális fóbiával.


Súlyosabb depresszióval is max +fél év.

2019. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Sajnálom ezt a helyzetet, szörnyű dolog így felnevelkedni. Törekedni kell arra, hogy ezt az anyai hangot eltávolítsa a fejéből. Valószínűleg Ön nem kapott elég gondoskodást, biztonságot.

Hány éves Ön?

2019. nov. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Az már fél megoldás, hogy tudod, te nem akarsz olyan lenni, mint ő. Innentől csak figyelj rá, hogy ne is legyél.

Ő majd bepróbálkozik, zsarolni fog, megpróbál lelkileg kikészíteni.

Ha sikerül is, ne mutasd neki, és észre fogod venni, hogy őt ez mennyire zavarni fogja. Kapaszkodj utána ebbe, mert amint észreveszi, hogy nem tud téged bántani, rá fog jönni, hogy nincs hatalma feletted.

Persze majd jöhetnek durvább dolgok is, de tarts ki, megéri!!

2019. nov. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta?
2022. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!