Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nagyon önbizalomhián...

Édesanyám nagyon önbizalomhiányos, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Édesanyám rettentő önbizalomhiányos, azt hiszem mindig is ilyen volt, csak mikor kisgyerek voltam, ez nyilván nem tűnt fel, meg akkor még elvolt velünk kisgyerekekkel, de mióta felnőttem nagyon szembetűnő a dolog. Nagyon zárkózott, mindig meg akar felelni mindenkinek és mindig azt mutatja, hogy minden a legnagyobb rendben van (közben egyáltalán nem). Sajnos azt hiszem az ő anyukája is ilyen volt, sőt ő talán még zárkózottabb. Pár hónapja pedzegettem neki a pszichológus lehetőségét, amire ő azt mondta, lehet elmegy, de azóta nem lépett ez ügyben semmit. Közben olyan nehéz visszafognom magam, hogy ne akadjak ki rajta, mert annyira idegesítő számomra a viselkedése, ahogy látszik hogy mindenkinek meg akar felelni, nem tud soha felszabadult lenni, nem tud egy mondatot úgy elmondani, hogy ne habozna valamin...nagyon türelmetlen vagyok vele és tudom nem szép, de ez engem idegesít (valószínűleg azért, mert valamilyen szinten magamat látom benne..illetve mert haragszom rá bizonyos múltbéli dolgok miatt..). Hogyan tudnék neki segíteni, illetve hogyan lehetnék türelmesebb vele, mert nyilvánvaló, hogy szenved.

2019. ápr. 21. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is volt a Fűrész filmek legnagyobb tanulsága?

“Nem menthetsz meg senkit, mindenki csak saját magát mentheti meg.”

Erőszakkal elrángatni nem tudod a pszichológushoz, egyedül annyit teszed, hogy direkt és indirekt módokon is feltétlen szeretet sugárzol feléje, azaz mindegy mit mond és mit csinál, te mindig mindentől függetlenül szeretni fogod.

2019. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De pont ez az... annyira nehéz így szeretni :( Azaz valahol biztosan szeretem őt, csak nagyon frusztrál és idegesít. Nekem is meg akar felelni, és megértem, hogy méginkább ilyen, amikor bunkó és türelmetlen vagyok vele... ez egy ördögi kör.
2019. ápr. 21. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Üljél le vele az internetes pszichológuskeresők elé, nézzétek végig, válasszon, több nevet is, mert nem mindegyik fog ráérni, kiírod az illető telefonszámát, akár azon melegiben a te orrod előtt fel is hívhatja, vagy ha nem, akkor legközelebb rákérdezel, mindaddig, amíg meg nem beszél egy időpontot. Lehet szelíden noszogatni, ha elvileg hajlik rá, csak magától nem képes lépni.
2019. ápr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En is olyan vagyok mint anyud, és igen én is észreveszem hogy a fiamat is nagyon zavarom.

Épp ezért már az ő szemébe sem jol csinálom a dolgokat.

Nem jól vezetek stb..


Én most elekzdtem ilyen pszihologiai könyveket olvasni, netről letöltöttem hangoskönyveket.


Az a baj, ha valakinek nincs önbizalama, valahogy az emberek megjobban belerugnak.

Akarva vagy akaratlanul nem tudom, de meg azt a keveset is elveszik ami volt.

2019. ápr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es, nem elég könyveket olvasgatni magadban, hanem engedni kell, hogy egy pszichológus hasson rád a köztetek lévő emberi kapcsolatban illetve fogadja a te visszajelzéseidet, ráerősítsen, továbblendítsen.
2019. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Édesanyám is rengeteg ilyen könyvet olvas, szóval igaz, hogy nem zárkózik el a témától, de ez édes kevés úgy látom. Köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálok majd hatni rá jobban a pszichológussal kapcsolatban.
2019. ápr. 22. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!