Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt az a pont az életetekb...

Mi volt az a pont az életetekben, amikor rájöttetek, hogy a szüleitek valójában irigyek a sikereidre és a felnőtt életedre?

Figyelt kérdés
Én annyi idősen szakítottam a mérgező barátommal, amennyi édesanyám volt, amikor férjhez ment. Én egyetemre mentem, külföldön is tanultam és dolgoztam, buliztam, jól tanultam, és volt pár futó kalandom. Az anyám erénynek állítja be azt, hogy azért nem tanulhatott tovább, mert az apám nem engedte(?) meg neki, és hogy teljesen egyedül vitte a háztartást, az apám meg még egy tányért nem mosogatott el maga után.
2019. nov. 26. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem normális szüleim meg mornális kapcsolataim vannak!
2019. nov. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem kellett rájönnöm, mert nem voltak irigyek rám a szüleim.
2019. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Az első igazi állásomnál. Egy nagyobb cégnél helyezkedtem el és annyi volt a kezdő fizetésem, mint a szüleimnek együtt, X év munkaviszony után.

Ahelyett, hogy örültek volna nekem, elkezdtek zsarolni, hogy a fizetésem felét adjam haza, mert miattam ment tönkre az életük.

Akkor már évek óta külön laktam, magamról gondoskodtam, suli mellett részmunkaidőben dolgoztam, plusz magánórákat adtam.

Azóta is számtalanszor meghallgattam, hogy miattam nem tudtak soha új autót venni, miattam nem tudtak soha külföldre utazni.

2019. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Nincs mit irigyelniük a nyomorúságos, nulla életemből 😒
2019. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
3-as mondd meg nekik nyugodtan, hogy akkor nem kellett volna gyereket vállalni... Az ajtót se nyitnám rájuk többet.
2019. nov. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

Jellemző a mi szülői generációnkra.


Apám is irígy termèszet. Hálisten engem nagyrèszt a nagyszüleim neveltek ,mert apám-anyám dolgozott nonstop el is váltak stb.


A Nagyszülők azok más generációk voltak. Ők örültek a sikereimnek támogattak is ès a hülyesègeket csináltam se ítèltek el.


Egyèbkènt párom szülei is ilyen irígyek.

Azèrt útálnak is ,mert a lányuknak rendes megbecsült fizető állást szereztem.

Mert ők azt szerettèk volna ha a saját lányuk belebukik az èletbe ès mondhatnák.

(,"Hogy èn megmondtam! )

Sőt azt szerettek volna igazán hogy a minimálbères fizetèsből tengődjön ,mert akkor remek kis házicsicskát tudtak volna csinálni belőlle. Meg ők lettek volna a bárók.. (Főiskolával a szemèttelepre akarták küldeni válogatónak) "Engem meg apám napszámosnak..


De szerencsère találkoztunk ès nem így lett. Most külföldön dolgozunk 8x annyi pènzèrt mint ők.


"Termèszetesen ez nekik nem jó. (Öri hari van,persze mi vagyunk most is a hülye tacskól)

2019. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Mikor anyamnak megmutattam hogy milyen autot akarok, vagy epp milyen hazat, vagy hogy melyik boltbol vettem a ruham. Vagy hogy megmondtam hogy ezek mennyibe kerulnek. A valasza az volt hogy "minek az, ki fizet ennyit erte, nekem biztos nem kene, vegyél egy rosszabbat, majd ki csinosítod, neked is ugy kene élned szegénységben/nyomorúságban mint ahogy mi éltünk mert nagyképű ember vagy, megkene tanulnod hol a helyed, es hogy úgyis sz.. eleted lesz".

Ennyit a jo akaró szülőkrol. Ő most is allitja hogy ezekkel csak jót akar nekem. Vagy hogy miert nem találtam szegenyebb pasit, így sose tudom meg milyen keserű az élet. :D

Szerintetek normalis? Mert szerintem nem. 😂

2019. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem volt ilyen, de egy ismerősömnél volt ilyen. Az anya nem bírta megemészteni, hogy a gyereke pályakezdőként százezer forinttal többet keres, mint ő. Folyamatosan próbálja azóta is degradálni, és állandóan úgy állítja be a dolgokat, hogy ő dolgozza a világ legkeményebb munkáját, a gyereke meg csak lógatja a lábát, nem is csinál semmit.
2019. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Amikor direkt rákente az ágyra a pelenkából a kakit. Megkérdeztem, hogy ezt miért csinálta, azt mondta, hogy ennyit kibírok, neki sokkal nehezebb volt kisgyerekes anyukának lenni, mert ő albérletbe szült, nem kapott csedet, ami miatt apunak éjjel-nappal dolgozni kellett. Meg nem volt eldobhatós pelus, sem automata mosógép ...stb. Bezzeg nekem mennyire könnyű. Aztán szokása lett, hogy akárhányszor eljött, mindig csinált valami hasonlót. Egyszer meguntam, és csúnyán kiosztottam, azóta visszavett, nehogy eltiltsam az unokától.
2019. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
#9 Miért kente bele a kakit az ágyba? Valami nem okés nála már ne is haragudj.
2019. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!