Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez milyen dolog egy szülőtől?

Ez milyen dolog egy szülőtől?

Figyelt kérdés

A férjem családjáról van szó. Az egy dolog, hogy engem nem szeretnek, de nem hiszem, hogy ez már mind ebből fakad amit vele csinálnak!


Röviden a helyzet:

Nekünk már van saját lakás, de egy ideig náluk laktunk aztán albérletbe. Amíg ott laktunk, a testvére kiutált engem, amiben az egész család támogatja azóta is és természetes dolog ez. Lényegében nem érdekli őket, hogy a gyereke boldog e velem! Sosem volt szempont, hogy a fia szeret engem. Nem hiszem hogy azért mert annyira szar ember vagyok, mert akkor nagyon elrontotta a nevelését, ha olyat választott volna a gyereke... Szóval semmibe veszik a döntését. Én sosem bántottam őket. Arról nem tehetek, hogy velük sosem lehetett az ember őszinte, mert ez történik! Nem tudják elviselni... Csak nem értem ha annyira utálnak engem, miért játsszák el hogy nem? De hát mivel ők nagyon adnak a látszatra... Inkább boldogtalan az egész család, csak a kívülálló meg ne sejtse, hogy igazából nincs olyan, hogy szerető család! S akkor ott a testvére aki otthon lakik és lesik minden kívánságát és folyamatosan hozzá igazodnak velünk kapcsolatban is.


Eddig se voltak semmik, de amit mostanában csinálnak...


A férjem utolsó cuccait is kb kitették a házból mert nem férnek el tőle címszóval. Még a bizonyítványait is a kezébe nyomták, hogy ez se legyen itt "nehogy elkeveredjen! (8 évig nem keveredett el.) Nekem ez azt jelenti, hogy neki már nincs helye ott náluk mint otthon, hiszen minden ruháját kitették! A dolgaitól igyekeznek megszabadulni.

A nagy családi vacsorára ami igaz többségében a tesóról szól, de állítólag nem csak ő lesz az ünnepelt, ahol anyósom párjának egész családja is ott lesz, s amire mi a lábunkat be nem tehetjük! Hogy ne legyen annyira gáz ez az egész, elsikálták a dolgot azzal, hogy külön hívtak meg minket egy vacsorára egy étterembe (de csak szűken az anyja, annak párja és a mama).

Sosem hívnak minket a családi házba egy vasárnapi ebédre sem...


Bárkivel beszéltem aki ismeri a helyzetünket, mindenki számára már nagyon durva amit csinálnak a férjemmel! S szerintem is! Az anyja teljesen helyén valónak kezeli, hogy a lánya konkrétan utálja a saját testvérét! Ez náluk természetes dolog! Persze szerintem ezt is rám kenték! Bezzeg esküvőre eljött a hugi a barátnőjével aki szintén utál engem! Én viszont a lábam be nem tehetem ha az ott van! S már ezek szerint a férjemet sem látja senki ott szívesen. Inkább eljönnek, csak ne zavarjuk meg a kislányát!


Lehet rám kenni mindent, de ez már nem rólam szól szerintem. Saját döntésből teszi amit tesz az anyja!


Milyen szülő az aki ennyire csak az egyik gyerekét favorizálja?

Aki ráadásul szó szerint semmiben nem segít otthon (tudom, mivel láttam), csak elvárja hogy főzzenek rá meg ki legyen szolgálva. Ezért "veszett velem össze" (egyszer csak levegőnek nézett), mert én nem fogadtam el, hogy még minket is ugráltatni akart.


Sajnálom a férjemet, hogy ezt teszik vele. De ő meg annyira mem akarja ezt látni, hogy mindig felmenti az anyját a testvére felénk való utálatára hivatkozva meg hogy ő sem szeretne vele találkozni. De itt nem erről van szó! Hanem hogy az anyjának csak az egyik gyereke számít és csak látszat gesztusokat tesz, hogy a saját lelkiismeretét megnyugtassa.


Már arra gondoltam egyszer beszélek anyóssal, hogy szerinte ez így normális dolog e amit csinálnak?


Hogy segíthetek a férjemnek? Szeretném, ha felismerné a helyzetet, illetve hogy ne mentegesse folyton őket. Ez akkora megalázó, szörnyű egy szülőtől amit csinálnak vele! Már nekem fáj! Nem azt akartam soha, hogy ne szeresse őket, hanem hogy álljon ki magáért, értünk.. Tudom fáj neki látni a valóságot, hiszen eddig folyamatosan mást mutatott felé a családja. De náluk úgy tűnik kitagadással jár ha kiállsz magadért (kivéve a tesónak, mert attól mindent elnéznek).



2019. nov. 26. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

Hasonlo van nalunk is. Anyam kb utal egyik percbe neg uvoltozik,h huzzak el a sajat lakasomba ami ugye nincs. Masik pillanatba meg mindenki elott meg van jatszva h mennyire oke minden....pedig nem. Csak ezt a latszatott kelti. Jah raadasul mindenkinek mindigatja h nem erti miert nem engedem be az eletembe es,h en elzarkoztam tole... vajon miert??? Mert ha mond is valanit,azzal is a maradek onbecsulesem is elvesztem. Es igen maganert se allhatok ki mert "elhallgattatnak" kulonfele buntetessel. En mar multkor elegge kibuktam h nem vgyk 1 szar ember,h utalgatnak ennyire? Nagyon gaz. Igen.nalunk is van teso. Raadasul ikrek vgyunk. Na O a best. Persze o mar elkoltozott de vele sose viselkedett igy alig varja h elmenjek. En meg bevgyk szarva mert ha lesz vmi velem ha sajat lakasom lesz akkor ha renyleg nagy baj lesz nem lesz hova visszamennem. De ne legyen semmi.csak azert megfordul az ember fejebe.

Amugy siman lehet vni szemelyisegzavara van az anyosodnak.pl erzelmileg labilis szemelyisegzavar vgy nemtom. Nezz utana mit takar

2019. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ezt nem a te dolgod kettejük között rendezni. Te és a férjed, beszéljétek meg, mi a jó megoldás nektek(!) ebben a helyzetben, és tegyétek azt. Ha eljártok oda, akkor az. Ha megszakítjátok a kapcsolatot, akkor az.

Ez egy amolyan idült berögződés, hogy a szülőnek szeretnie kell a gyerekét. Nem árt, de törvény nem írja elő. Nem mindenki akarja vagy tudja. Azokkal aszerint kell viselkedni.

2019. nov. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Attól, hogy törölteted a válaszomat, még ugyanolyan hisztériás, elviselhetetlen némber maradsz. Nem csoda, hogy utál a férjed családja.
2019. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Aki nem veszi észre mit csinál vele az anyja,azt nagyon tudom sajnálni... Meg azt is aki ilyen embert választ férjnek.Tök mindegy mit csinálsz,a férjed ilyen marad.Ha neked ez meg nem tetszik,nem teszed be a lábad anyósodhoz.
2019. nov. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Hogy segíts a férjednek? Te magad leírtad:

"Szeretném, ha felismernéd a helyzetet, illetve hogy ne mentegesd folyton őket. Ez akkora megalázó, szörnyű egy szülőtől amit csinálnak veled! Már nekem fáj! Nem azt akartam soha, hogy ne szeresd őket, hanem hogy állj ki magadért, értünk.. Tudom fáj látni a valóságot, hiszen eddig folyamatosan mást mutatott feléd a családod. De náluk úgy tűnik kitagadással jár ha kiállsz magadért (kivéve a tesódnak, mert attól mindent elnéznek)."


A helyetekbe én már rég feladtam volna, ha nem látnak szívesen, akkor nem kell menni hozzájuk. Vagy egyáltalán minek jártok oda? Majd ha keresnek titeket, mert kellene segítség, vagy valami, akkor rájönnek hogy hány óra...

2019. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az utolsónak annyiból részben igaza van,ha férjed valszeg így marad,de az Ö kommentje után,most már igazából azt is leírom amit olvasás közbe gondoltam,semmi bántó szándék nélkül gondolom egyébként azt,hogy férjednek egy nagyon jó terapeuta,és egy jól vezetett terápia szerintem nagyon sokat segítene.
2019. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Kedves" 3-as hozzászóló! Nem töröltem a válaszod, de ne zavarjon! Nézzél akkor te is magadba, hogy egy kérdésre így reagálsz teljesen ismeretlenül! Ki hisztizik itt mert nem látja, hogy én semmit nem töröltem ki? Na kicsoda?

Most olvastam először itt minden választ amit kaptam! De látszik milyen ember vagy a válaszodból is!


A férjem sajnos ebbe nőtt fel, persze, hogy neki ez természetes. De ki kéne zökkennie már ebből. Rossz nézni amiket megtesznek vele minden következmény nélkül. Az a baj olyanba nem menne bele, mert nem ismeri el azt sem, hogy a családjában nagyon nagyok a bajok! Bár azért már valamennyire kinyílott a szeme.


Én nem mennék, de férjem miatt elmegyek, mert rosszul esne neki. De mivel nem hívnak, így nyilván nem is megyünk nem??? Én magamtól minek mennék...


Ha kell valami, akkor hozzám ne jöjjenek. Én tudok nekik nemet mondani. De hát mindig a fiát környékezi meg, aki viszont nem mer nemet mondani. De legalább már a testvérének sikerült. Na össze is veszett vele azon nyomban amikor egyszer életében nemet kapott tőle....

2019. nov. 26. 21:55
 8/14 anonim ***** válasza:
De pont ezt mondom. Meg kell tanulnia nemet mondani. Ez kb az eletbe az egyik legfontosabb. Vkinek nem megy. Ezert siman el lehetne menni terapiara. Nem azert mert hulye. Hanem mert hasznara valna....ha nemtud nemet mondani,igazabol kesobb fognak megjelenni betegseg formajaba azok,amiket most elnyom magaba. :(
2019. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Attól tartok én is, hogy egyszer robban majd benne... most még azt gondolja ilyen meg sem történhet. Én miattuk orrdugulással szenvedtem 2 évig, illetve magam miatt, mert akkoriban nem mertem megmondani még én sem a magamét nekik! Még azt sem, hogy rosszul esett xy dolguk... meg én is féltem kiállni magamért egy időben, mert mondom hova megyek hirtelen ha kidobnak. Meg is ittam a levét, hogy akkoriban féltem tőlük. Most már nem gond megmondani, hogy nem, nem úgy van ahogy ti mondjátok!
2019. nov. 26. 23:14
 10/14 anonim ***** válasza:

Speciel az, hogy megkérik, hogy a cuccait hozza el, tök normális. Tekintve, hogy elköltözött otthonról, saját családot alapított és saját otthona van, a cuccainak ott a helye. Igen, a bizonyítványainak is.

A többit meg a férjed intézze el, ha nem jó neki. Neked nem muszáj menni, de nyilván akkor változást sem várhatsz irányodban.

2019. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!