Mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés

Apám és anyám véleményem szerint felelőtlenek. Egész életükben dohányoztak, ami az egészségükre hatással lett, továbbá a sok stressz. Anyámat mellrákkal diagnosztizálták múlt évben, és akkor szerencsére jóindulatú volt, viszont az orvos mondta neki, hogy fél év múlva menjen vissza, mert bármikor rosszabb lehet a helyzet. Már egy év telt el, és mégsem ment vissza. Mellette a tüdeje is rossz, ahogy apámnak is. Apámnak valószínűleg gyomorfekélye van, mert olyan ételek és italok után, melyek hatással vannak a gyomorsavra savasságára, rettentően fáj a gyomra, ahogy szinte mindig. Őt is utalta az orvos gyomortükrözésre, és egyéb dolgokat is javasolt neki, de sosem élt vele.


Attól félek, hogy most már kevés van hátra nekik. Alapvetően pozitív beállítottságú ember vagyok, viszont amilyen állapotban vannak... A dohányzás miatt a testvéreimmel is sokat szívjuk a füstöt, mert kis parasztházban élünk.


Azaz érzésem, hogy direkt hanyagolják így el magukat. Világ életünkben szegények voltunk és mindig nyomorogtunk, itthon rengeteg probléma volt és van is. Az egész családban semmi összetartás, bizalom és szeretet nincs...


Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen a helyzet? Mit tudnék változtatni, amivel jobb lenne?



2019. nov. 27. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
A szegénység sosem volt indok arra hogy a lakásban cigizen valaki és a gyerekek tüdejét is roncsa. És az sem, hogy annyira felelőtlenek, hogy nem vigyáznak magukra. Régen ebben a szituációban voltam én is, de az én szüleim meghaltak. Ugyan úgy nem mentek orvoshoz stb. Mond meg nekik, hogy ha majd meghalnak akkor mi lesz veletek? És ha majd felnotok akkor segítettek nekik. De ahoz nekik is segíteni kell nektek. Próbálj a lelkukre hatni. Idéz fel szép emlékeket, valószínűleg most nem találják semmiben az örömüket és nincs kedvük élni sem. Csináljátok olyan dolgokat ami miatt azt mondja hogy igenis élni akar sokáig és elmegy orvoshoz.
2019. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Bocs az off-ért, de jóindulatú rák nem létezik.
2019. nov. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok olyan dolgokat csinálni. Rengetegszer próbáltam, de nincs kedvük semmihez, és elég hamar felhúzzák magukat.:(
2019. nov. 27. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Jóindulatú daganat van a mellben, az fibroadenóma.

Volt nekem is.

2019. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!