Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám lemaradt a korral! Olyan...

Apám lemaradt a korral! Olyan 1980-90-be! Én mit tudok tenni? 21/F

Figyelt kérdés

Az az igazság hogy nagyon a múltban él. Semmi mai új dologhoz, trendhez nem ért.


Amúgy nem lakok vele kb 3 éves koromtól. Anyámmal meg a tesómmal nőttem fel. Ő a mamámmal lakott, aki ugye nem él sajnos.


Sokszor van olyan, hogy vesz magának okos telefont de csak kb dísznek meg hogy én kezeljem neki..


Amúgy semmi életet nincs csak a meló meg az evés alvás ilyenek se barátja nincs..



2019. nov. 30. 09:07
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ja nem iszik se cigi

Amúgy most élettársa van az is ilyesmi régi modi panaszkodo

2019. nov. 30. 09:59
 12/20 anonim ***** válasza:
92%

Miért kéne bármit tenned? Ha neki így boldog az élete, akkor neked miért fáj ez?

Csak annyi a teendőd, hogy ha kérdez, válaszolj, ha megkér rá, hogy magyarázz el neki valamit, akkor magyarázd el, és kész. Eleve nem is élsz vele. Akkor annyira nagy teher azért nem lehet ezeket megtenni.

Egyébként meg sokkal nyugodtabb életet él az, akire nem szól rá percenként a mobilja, hogy üzenete jött, vagy akármi. Gondolkodj el rajta, beszélgess vele arról, hogy milyen előnyei vannak a kütyümentes(ebb) életnek: fontos dolgokra jöhetsz rá.

2019. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

"az idősebb korosztálynak érthetően el kell magyarázni és ha nem hülye, akkor fogja tudni kezelni."


Bocs, de ha nem 70 felettiekrol beszélünk, nem kell elmagyarázni.

Apukadat semmi nem érdekli. Nem sok mindent tudsz tenni. Nagyobb gond, hogy barátai sincsenek.

2019. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Most pontosan mi bajod? Mert nem igazán értem. Az én apám 52 éves és ő se tudja kezelni még a nyomó gombos telefonját se nagyon. És akkor mi van? Ettől függ hogy valaki szar ember vagy nem?
2019. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Pl segíts neki megerteni.

Anyum 62 éves volt mikor elkezdte érdekelni.

Most 67 eves, és mai napig tesz fel kérdéseket, türelem kell hozzá, mire megérti,próbálom minél egyszerűbben, segíts neki te is .Bármit meglehet tanulni :)

2019. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

"Folyton a pénzt hajszolja de semmi látszatja..."

Most te nevelni akarod az apádat, vagy böki a csőrödet, hogy a saját, megkeresett pénzéből telefont, meg laptopot vett és azokat nem használja?

Netán neked fáj a fogad arra a laptopra?

2019. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem fáj a fogam rá

Csak pl más apja modern

2019. nov. 30. 18:36
 18/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindenki kenhet mindent kisujjból, van, akinek meg kell tanulnia.

Apud szerintem azért vette meg a laptopot, mert szeretne ismerkedni vele, de egyedül nem tud nekivágni. Ha nem tanult infót, nem is csodálom, valószínűleg kicsit idegenkedik tőle, annak ellenére, hogy érdekli.

Ajánld fel neki, hogy mutatsz neki ezt-azt rajta, és ne hagyd magad lerázni!:)

Észrevetted, hogy ez van vele, kövi lépés, hogy segíts neki. Drukkolok!:)

2019. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%

Az én anyám is hasonló, vesz magànak 1-2 ketyerét mert kell erre-arra aztán panaszkodik milyen nehèz használni. Jobb esetben csak 1 dologra használ valamit, rosszabb esetben porfogó.

Ha elkezdek magyarázni neki valamit akkor "nem èrdekli hogyan, csak csinàld meg" ha elromlik akkor "na, ezt is tönkretetted mert te àllítottad be". Nem akar újat tanulni csak egy termèk előnyèt akarja hasznàlni, de néha lusta bekapcsolni is, úgyhogy porosodik. Ja meg borzasztó kényelmes neki hogy nem is kell foglalkoznia vele, hiszen èn/kollègàk/valaki megcsinàlja neki.

Hozzà kell tenni, hogy van aki tényleg akar tanulni meg van akit a technológiai fejlődés egy nyakra helyezett làncon húz maga utàn... Csak èn nem ezt láttam testközelből.

Vagy segíts neki és fogadd el olyannak amilyen, vagy ne segíts neki és kèszülj fel a kapcsolatotok romlàsàra.

2019. dec. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Yoda m. ***** válasza:
77%

Kedves kérdező Fiatalember!


Édesapád lelkét nyilván nyomja néhány múltbeli nehéz súly, melyet nem képes feledni, vagy nem is akar elengedni. Lehet, maga a szétválás, a jelenlegi egyedüllét... Nem tudom. De az biztosnak látszik - annak alapján, amit írtál eddig - hogy nyomasztja valami, ami okán minden olyan nehézkesen megy neki. Volt szerencsém találkozni ilyen emberrel, s csak hosszadalmas hallgatás és belső gátlásai leküzdése után vallotta be, mi nyomasztja lelkét. Valami trauma volt... De ez olyan hatással bír a lélek világában, mint a fizikai világban, amikor egy nehéz követ cipelne a hátán.

Nehezen mozdul... nehezen fog az elméje. Hát ez is lehet...


Te semmit nem tehetsz azon kívül, mint amit már többen is ajánlottak.

Segítséged felajánlhatod neki, de ha ráerőltetni magad nem ajánlatos.

Ő ilyen. Ezt kell elfogadnod és legfeljebb részvéttel, gyengéden közelíthetsz felé, mert Te vagy az Ő gyermeke... s nem pedig fordítva. Az együtt-érző hozzáállás, magatartás rendkívül pozitív hatással tud lenni az emberre. Ezt magam is tapasztaltam már nem egyszer.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!