Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek már, hogy túlságosan...

Éreztétek már, hogy túlságosan sokra vittétek, a párotok meg lemaradt mellőletek?

Figyelt kérdés

"Valahol" még mindig természetes,hogy inkább a férfi csinál karriert,vállal több munkát,jut többre!

A nő is dolgozik,de a háztartás és a gyereknevelés mellett nem lehet megvalósítani még egy karriert.

Ez így rendjén is van,tisztelet illeti mindkét felet.

De mi van akkor,ha a férfi jól helyeszkedik és "el kezd szárnyalni"?Kinövi a feleségét!Egyre kevesebb a közös a téma,megjelennek a "nagyobb" barátok stb.!

A nő a családjáta tette fel az életét,hogy otthont teremtsen,de már nem tudja támogatni a férjét,nem tudja megérteni,talán már egy kicsit szégyenlik is.

Ő nem vágyott többre,csak egyszerű életre családra!

Szerintetek mi a jövője egy ilyen párnak közel a 40hez,tizenéves még iskoláskorú gyerekekkel?

A férfi lefekszik bárkivel,ha kedve szottyan,az asszony úgy tesz,mint aki nem tudja.

Ti váltanátok?


2009. márc. 11. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
86%

Én biztos elkezdenék "szárnyalni"

Beíratkoznék tanulni,nekiállnék "átváltoztatni"magam.Kedves férj meg vegyen fel bébiszittyót,meg fizesse a költségeket.Aztán pár hónap múlva megkérdezném,hogy a menő feleséget kéri,vagy a stabil családi hátteret.

2009. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:

Egy falusi embernek,aki így élt le 37 évet,ez nem valószínű,hogy menne!

Iskolába járni 70 km odavissza!

Hanyagolja el ő is a a gyerkeket?

2009. márc. 11. 09:59
 3/66 anonim ***** válasza:
81%

Csak a gondolataimat írom le.

Ha szeret a férjed, miért nem "emelt" magával? Miért nem művelődtetek együtt? Hogyan érezheted azt, hogy szégyel?

Ha szereted a férjed, akkor voltak közös témáitok, hobbyjaitok. Miért hanyagoltad el ezeket? Ha már nem aktuálisak miért nem kerestél újat?

Azért a háztartás és a gyerekek mellett (főleg ha már tizenévesek) Az embernek még rengeteg ideje marad - a legtöbben 8 órát dolgozni járnak - amikor magával foglalkozhat, hogy mind testileg mind szellemileg megfeleljen magának is és a párjának is.

Szerintem nálatok nem arról van szó, hogy az egyik emelkedett, a másik lemaradt, hanem arról, hogy már régen elmúlt a szerelem, már a szeretet is és csak éltek egymás mellett.

Én nem bírnám.

2009. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Félreértettél!

Nem rólam van szó!

Csak nem értem,miért kell,vagy lehet egyáltalán így élni!

2009. márc. 11. 10:45
 5/66 anonim ***** válasza:
87%

Akkor válaszom annak szól, akiről írtál.

Én nem tudnék így élni. De nagyon sokan vannak, akiknek a megszokott langyos víz elég.

2009. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
79%

70 km egy jó kocsival nem egészen 1 óra.Ráadásul van esti tagozat is.Nem kell elhanyagolni a gyerekeket.vannak szakemberek akik foglalkoznak majd velük(magántanár leckét írni segít,bejárónő főz,mos ,takarít rájuk)Persze ,ha az ismerősöd nem akar "megmozdulni",akkor vagy jó így neki,vagy tényleg váljon-bár akkor is el kell indulnia,hogy munkát keressen,amivel el tudja tartani magát,meg a gyerekeit.Mindenki a saját sorsát alakítja,de ha a válaszaid tükrözik az illető véleményét,valahol megértem a férjét.Az életbe,mindenért,mindenkiért tenni kell és a változásokkal lépést kell tudni tartani.

Minden valamiért történik.Miért csalja meg a férje,miért "szégyenli"?(nem muszáj elbutulni,elcsunyúlni,akkor se ,ha az ember a háztartást vezeti otthon.A gyerekek nagyok,tudna időt fordítani magára)Ezt nekik kellene átbeszélni,ha ő megtesz mindent amit kell,és a férje "javíthatatlan",akkor váljon.Bár akkor már sok évvel ezelött kellett volna!

2009. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Az asszonynak nincs jogosítványa,és azért olyan jólét nincs,hogy bejárónőt fogadjanak!

Nehéz valakivel együtt fejlődni,aki reggel 6 körül elmegy dolgozni,este 6-7 körül jön meg fáradtan.

Hétvégén is intézi a papímunkát,építi a gyerekek jövőjét,nekik legyen egyszeűbb,induljanak lakással,kocsival,ne kelljen végiggürizni az életüket,mint nekik,vagy a szülőknek.

2009. márc. 11. 11:18
 8/66 anonim ***** válasza:
81%
Én sem tudnék így élni, tuti megpróbálnék idomulni a férjemhez. De van egy ellenpéldám, ami működik. Még a gyerekkori barátom,értelmes fiú, tanár lett, majd összejött egy 16 éves lánykával a faluban, aki a legputrisabb családból származott, ráadásul a szakmunkásképzőben is alig tudott 2essel átmenni. Összehoztak egy gyereket rögtön, fiú családja persze ellenállt,de hiába, összeköltöztek a faluban szolgálati lakásban, azóta a fiú igazgató lett, van már mégegy gyerekük, a lányt sikerült bedugni egy élelmiszerboltba dolgozni. De megvannak, én sem értem, hogyan.
2009. márc. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Azért azt se felejtsük el,hogy a falusi emberek hozzáállása még mindig sokban különbözik a városiéktól!

Lehet elszúrta a nő tényleg,fejlődnie kellett volna,de a férjnek pont ez kellett.

Otthon,nyugalom,béke az egésznapos nyüzsgés után egy kis egyszerűség.

2009. márc. 11. 11:21
 10/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a célja a párnak, hogy "végiggürizzék az életüket", akkor csinálják, a legjobb úton vannak.

"Otthon, béke, nyugalom, egyszerűség" mindez nem zárja ki, hogy a két ember érdeklődjön egymás iránt, hogy ha nem is gyakran, de havonta egy közös programot csináljanak. Ideje mindenkinek arra van amire akarja.

És lehet építgetni a gyerek jövőjét, de én az én életemet is szeretném élni, és egyáltalán nics lelkiismeretfurdalásom, hogy van amikor csak a párommal, vagy csak magammal foglalkozom.

Azt hiszem az igény felismerésének kérdése. Itt úgy látom ez a felismerés későn jön.

2009. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!