Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan adjam finoman anyám...

Hogyan adjam finoman anyám tudtára, hogy nem szeretek otthon lenni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, Pesten élek albérletben, itt dolgozom, itt tanulok, életvitelszerűen itt élek, semmilyen támogatást nem kérek otthonról, 100%-ig önfenntartó vagyok.

Otthon (vidéken) kéthetente vagyok hétvégente, de NAGYON nem szívesen, mert van még 2 testvérem egy másfél szobás lakásban, apám állandóan a lakásban cigizik (borzalmasan undorító szokás), és gyakorlatilag ugyanazt csinálom itt, mint Pesten a szabadidőmben, csak egy sokkal kisebb városban, kevesebb elfoglaltsággal és egy jóval kényelmetlenebb ágyon alszom együtt egy szobában a két másik testvéremmel.


Eleinte hetente, aztán csak kéthetente jártam haza, de legszívesebben maximum havonta egyszer jönnék csak, de így is furcsállták, hogy miért nem járok haza szívesebben.


Szerintetek?


2019. nov. 30. 17:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg neki nyugodt hangnemben, hogy felnőttél és úgy érzed, hogy egyben le is szakadtál a családról.
2019. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
79%

Én 20 évesen elköltöztem és azóta maximum egy ebéd erejéig látogatom a szüleimet, szerintem havonta 1x max.


Telefonon szoktunk beszélni, de nincs az az isten, hogy megint velük aludjak. Szerintem ne hazudj, meg nem kell trükközni, felnőtt ember vagy, azt csinálsz amit akarsz. Mondod h csak egy ebédre mész és kész, megvan a saját életed.

2019. dec. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a helyzeted, velem is ez van mióta elköltöztem.

Légy büszke magadra, hogy önfenntartó vagy.

Én egy városban vagyok velük mégis ez van, csak ugye így legalább nem kell napokat töltenem itthon néha napján.

Redukálnám havi egyszer pár órára az egész kapcsolatot.

Igazából nekem azt siralmas látni, hogy a fenekük alá tolt lakás (mert velem ellentétben ők saját lakással kezdték az életüket) egyre amortizálódik, apám kb. annyit csinál, mint a tied de legalább az erkélyen.

Semmi értelme az ilyen kapcsolattartásnak, engem pl. borzasztóan leszív.


Az én bajom az, hogy sose mondtam meg nekik mi bajom van velük, de azt javaslom neked, próbáljuk meg, hogy őszintén egyszer elmondjuk a sérelmeinket,illetve azt hogy hihetetlen alantas az életvitelük.

De sok kitartást neked a továbbiakban, és mégegyszer mondom légy nagyon büszke magadra.

2019. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!