Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert sztarolja a legjobb...

Miert sztarolja a legjobb baratnomet anyukam?

Figyelt kérdés

Allandoan csak rola tud beszelni, hogy o milyen gyonyoru, meg jo alakja van, csinosan oltozkodik.. Ma is ugy meg bántott, hogy elsirtam magam. Annyi a lenyeg, hogy mondtam anyukamnak hogy nekem ne vegyen olyan csizmat, ami úgy nez ki, mint egy mamusz, mert nekem ezek nem jonnek be. Erre elkezdi a cipos bolt kozepen tokre hangosan, hogy en mekkora egy nem normális vagyok, hogy nem kell nekem csizma, meg hogy az xy (legjobb baratnom) sokkal csinosabb nalad, a multkor is ossze talalkoztam vele es lattam hogy egy szep farmerbe meg bakancsba volt, hozza egy sallal es milyen jol tud oltozni mindig, allandoan csak a jokat valogatja ossze, en meg allitasa szerint ugy oltozok, mint egy ovodas.. Pedig a nagymamam nekem meg mondta, hogy iszonyat jo erzekem van az oltozkodeshez, es a baratnoim is folyton dicserik ezt bennem. Szoval ez nagyon rosszul esett.

Emellett minden masban hozza hasonlit, hogy neki milyen gyonyoru az igazabol mindene, nem kezdem sorolni. Ram pedig soha nem mond egy jo szot:( Nincs is olyan hű de sok ruham, mert anya szerint felesleges sok ruha. En meg megmondtam anyukamnak, hogy igen, a legjobb baratnomnek van mit fel vennie. Erre meg azt mondta hogy jajj te szegeny gyerek.


Mit csinaljak? Elegem van hogy mindenben hozza hasonlit, mintha o lenne a tökéletes..



2019. nov. 30. 20:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy hány éves vagy ? Én már felnőttként szóltam anyukámra rá hogy amit hordok az nekem tetszik.mert nekem is is be be szologatott .
2019. dec. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
91%

Ez borzasztó megalázó, hogy mindig összehasonlítgat, meg mással példálózik. Én biztosan visszavágnék neki ilyenkor azzal, hogy ő még miért nem tud olyan lenni, mint x anyukája, aki... És itt lehet sorolni mindent, ami anyádra nem igaz, de fájó lehet. Majd látod, hogyan esik neki

...neked se jobban, amikor ő vágja a fejedhez a csalódását veled kapcsolatban.

2019. dec. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%

Mekkora gyökér az anyád.

Lehet az is, hogy féltékeny, mert jó kis nő vagy, es így veri le rajtad.

Az én anyám is hasonló féreg módon viselkedett velem, csak ott rövid hajat vágatott, gagyi ruhákat vett, sosem dicsért stb.

2019. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor mondd meg neki nyugodtan, hogy a szomszéd Mari néni meg sokkal jobban néz ki, mint ő. :D
2019. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Anyád szemétül viselkedik. Enyém dettó így viselkedett.

Azt nem tudom (így felnőtt fejjel, 48/N vagyok), hogy miért nem volt annyi agyam annak idején, hogy én is megmondjam neki, hogy igen, a barátnőm (aki mindig szebb volt, szép arcú, szép hajú) azért mennyivel jobb genetikát örökölt az anyukájától. Barátnőm anyja gyönyörű nő volt, minden pasi utánanézett. Annyi agyam sosem volt, hogy ezt anyám képébe vágjam, utólag már sajnálom.

Nekem szebb, drágább, jobban összeválogatott cuccaim voltak, már csak azért is, mert csomagban kaptam a "vasfüggöny" túloldalán élő rokonaimtól. Tehát egyértelmű, hogy nem a ruhákkal, stílussal volt a baja, hanem velem. Ilyen értelemben pedig a leginkább gyarló dolog a gyerek külső jegyeit kritizálni, amiről végképp nem tehet (ápolt voltam és vékony, divatos hajam volt. Ja, hogy az a turcsi orrom és cica szemem nem volt, mint a barátnőmnek, hát bocsánat, ha engem nem a Kati néni szült, hanem az anyám.)

És nem állt le: Unokánál is ugyanezt folytatta. Milyen szép a szomszédasszony unokája, mert annak szabályosabb az arca (mint a kislányomnak). (Amúgy szép kislány volt, és most már szép fiatal-felnőtt nő). De bárki gyereke/unokája szebb volt, mert szabályosabb a füle, mert kékebb a szeme, mert....mert..... Megint csak a testi adottságok kritizálása. Szemét dolog.

Kérdező, tedd helyre, ne tűrd!

2019. dec. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Elképesztően gyökér anyák vannak.

Utolsó, amikor a lányodat kóstolgatta az anyukád (mert a szomszéd unokájának szabályosabb a feje), akkor mondani kellett volna, hogy "na igen, Annus néni unokájának valószínűleg szebb a nagymamája."

Lehet, hogy meglepődött volna.

2019. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%
Nen tudom eldönteni hogy irigy rád, vagy leszbikus. Igazuk van akik azt írták vágj vissza valamivel.Ne hagyd magad
2019. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Metionin ***** válasza:
100%
Mert nem elégedett veled. Legbelül mindenki tökéletes gyereket akar és rosszul esik nekik ha kiderül hogy ez nem így megy. Pláne hogy mindenkinek más az elvárása, lásd anyukád is egy teltebb lányt tart etalonnak, pedig te biztos jobban nézel ki vékonyan (az én szubjektív véleményem szerint legalábbis). Csak azt felejtik el a szülők, hogy a gyerek önálló személyiség, önálló genetikával, nem olyan lesz ám mint amilyennek elképzeljük. Aki ezt nem tudja elfogadni az ne vállaljon gyereket. Legközelebb nyugodtan mondd meg neki, hogy ti csináltatok ilyenre, ha nem tetszik, lehet menni a csodálatos Zsuzsikát örökbe fogadni.
2019. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#18 Az a vicc, hogy egyszer azt mondja anyukam hogy a teltebb baratnomnek nagyon jó alakja van, maskor meg azt mondja ra, hogy milyen kövér. Nem lehet kiigazodni rajta..
2019. dec. 3. 18:27
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Hmm emlékszem a kamaszkoromra, volt egy barátnőm akinek folyamatosan a facebookját nézegette anyám, ahol bikinis meg egyéb képei voltak és mindig mondogatta, hogy én miért nem tudok így öltözködni, miért nem edzek hogy ilyen alakom legyen (vékony voltam és akkor még deszka, a barátnőm meg vékony de formás) ésatöbbi. Nagyon rosszul esett, de pár évvel később meg már anyám mondta, hogy mi lett abból a lányból (megbukott mindenből, több kancigány dugta egyszerre, volt vagy 50 pasija, abból is mind drogos, leépült alak) és végül én jöttem ki “jól” a sztoriból, mert én megszépültem, kinőttem a kamaszkort, ő meg teljesen kiégett, nem tudom hova lett a szépsége, pedig gyönyörű lány volt 15–16 évesen.

Nem tudom te mit csinálj, mondd el anyádnak, hogy nagyon bántó amit csinál, ő sem örülne ha mindig azt mondogatnád, hogy ő miért nem tud olyan lenni, mint xy anyja.

2019. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!