Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hozza ide folyamatosan...

Miért hozza ide folyamatosan a férjét, ha tudja, hogy nem szeretjük?

Figyelt kérdés

Anyukám újraházasodott, amikor kicsi voltam. Kb 17-18 éves koromig nem volt baja a párjának velem, szinte az apámként viselkedett, csak utána a lányát folyamatosan párhuzamba állította velem, hogy ő miért nem teljesít olyan jól, mint én, miért nem csinál jogsit, nyelvvizsgát, stb. Ezután a lányával megszakadt a kapcsolata teljesen, a mai napig nem beszélnek (1 évvel idősebb nálam a lány). Utána velem kezdte el ugyanazt, mint anno a lányával... Csak ugye mi együtt éltünk, ezért nem nem tudtam rátenni a telefont, vagy otthagyni, és 24/7 kaptam a szekálást, piszkálást, okoskodást. Ha otthon voltam, akkor miért vagyok otthon, lusta vagyok, ha mentem valahova, akkor csavargok és semmit nem tanulok, kibukom az egyetemről. Alapból hatalmas vizsgadrukk volt bennem 1-1 zh, vizsga előtt, és az sosem segített, hogy otthon még megkaptam azt, hogy lusta vagyok, nem tanulok, megbukok. Aztán már ordítozott velem semmiségekért, szóvá tette, ha kocsival mentem valahová, vagy ha jöttek hozzám vendégek, minden baj volt. Pedig ilyen 1,5-2 napot voltam otthon, a többit Budapesten. Ott szakadt el a cérna, amikor nem engedtem, hogy használja a kocsimat (mert tudtam, hogy tönkretenné), és lehordott mindennek, hogy egy lusta tetű vagyok csak, mit képzelek én hogy nem adom oda, zengett az egész utca (ez most nyáron volt). 15 percig ordítva szidott és anya semmit sem szólt erre, csak hogy "hagyjam rá, majd megnyugszik". De én már nem bírtam többet nyelni ezt, és azóta nem mentem haza. Van lakásom, nem hiányzik hetente az a 200 km vezetés sem, minden barátom, barátnőm itt él, a nagyszüleim is szoktak jönni 2-3 hetente, szóval elvagyok. Sokkal jobban érzem magam, régen általában már csütörtökön ideges voltam, hogy na vajon ha hazamegyek, éppen miért leszek elővéve. Anya 3-szor volt itt, mióta volt ez az incidens, ebből kétszer hozta a férjét is... Pedig kértem, hogy ne, mert látni nem akarom, és a barátom is mondta, hogy ide ne tegye be a lábát azok után, ahogy velem beszélt.


De anya mégis hozza, merthogy "hát szeretne jönni, tudod hogy nélkülem nincs el otthon", meg hogy legalább sétálnak kicsit Budapesten. Igen, emiatt anya kb 15-20 percet lehet itt, mert sietni kell tovább, és nem is tudok vele semmiről beszélni, mert a férje hallgatózik. Pedig a barátom is mindig elmegy olyankor, hogy legyünk kicsit ketten anyával, tudja, hogy alig látjuk egymást. Most hétvégén is jönne, ráadásul úgy is terveztük, hogy itt alszik, a barátom is direkt hazamegy a hétvégére, már 2 hete ezt tervezem, hogy hova megyünk majd, mit csinálunk, erre ma felhívott, hogy hát végül nem alszik itt, mert a férje megtudta, hogy jön, és jönni akar ő is, szóval csak beugranak majd kicsit. De abból megint az lesz, hogy a cipőt alig veszi le, a nevelőapám már sóhajtozik, hogy menjenek már, meg minek ül le...


Nem értem miért jó ez neki, miért nem tudna egyszer egyedül jönni. Szerintetek szóljak, hogy ne hozza, vagy ha mindenképpen hozni akarja, inkább ne is jöjjenek? Vagy mit tudnék mondani, hogy észrevegye, a férje miatt nem járok haza már egyáltalán, és ez azt is jelenti, hogy az otthonomban sem akarom látni?


2019. dec. 2. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Én kerek percet megmondanám, hogy a párja miatt nem megyek haza. Meg persze azt is, hogy őt ne hozza, mert nem látom szívesen.


Édesanyádak szabad élete van, ha ő boldog, akkor legyen vele. De ezt külön kellene tudnia választani tőled. Igenis havi néhány alkalom bele kell férjen a pasija nélkül.

2019. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Legyél őszinte, és mondd meg, hogy a tuskó férje miatt nem nyitod rá az ajtót.

Az biztos, hogy én megkérném a helyedbe, hogy ne is jöjjenek, ha azt az embert nem képes otthon hagyni. Anyukádnak ideje lenne eldöntenie, hogy a gyereke a fontosabb, vagy az aktuális farok.

2019. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
A férje. Úgy 15-20 éve. A társa. Tudod, mint neked a pasid. Csak amíg a pasid éppen aktuális, anyád férje igencsak állandónak tűnik. Fordítsd meg a kérdést: higy tetszene, ha anyád azt mondana, tobbet nem akarja látni a barátodat?
2019. dec. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy ne menjenek. Ha sokszor lemondod csak leesik neki. Ha nem, akkor éljen boldogan a férjével. Nem hiszem el, hogy felnőtt nő létére nem tudja megmodnani a férjének, hogy "drágám, a lányom velem szeretne lenni most, egyedül megyek, majd jövök haza holnap.". Ennyit anyáról. Már bocsi...
2019. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"higy tetszene, ha anyád azt mondana, tobbet nem akarja látni a barátodat?"


Ha a barátom bármikor úgy beszélt volna az anyámmal, ahogy az anyám férje velem, már nem lenne a barátom! Mellesleg 14 éves korunk óta együtt vagyunk, másfél éve együtt élünk, esküvőt tervezünk. Szóval kérlek add meg a tiszteletet, és ne nevezd úgy, hogy az "aktuális pasim".

2019. dec. 3. 10:34
 6/11 anonim ***** válasza:
11%
Draga kerdezo. Azt írtad, a "baratom". Ez, az átlag ember számára nem egy komoly kapcsolatot jelent. Ha egy no egyutt el egy ferfival, es eskuvot terveznek, az a ferfi nem barar, hanem volegeny.
2019. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vőlegény, mert lánykérés még nem volt (nem, nem azért, mert nem akar elvenni, hanem meglepetésként szeretné az eljegyzést). És igen, a barátom. Nem kell a szavakon lovagolni, egyszerűen nem kell gonoszkodó megjegyzéseket tenni, és nincsen probléma. :)
2019. dec. 3. 11:59
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gonoszkodás nem volt benne, csupán az általad leírtakból abszolúte semmi nem derül ki árról, hogy mennyire komoly a te kapcsolatot. A barát szót továbbra is az éppen aktuálisra használja az ember, akivel nem el együtt, és pláne nem evek óta a partnere. De mindegy, nem ez volt lényeg, látom nem sikerült felfogni. Tovabbinszep napot
2019. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De mit számít, hogy a barátja-e, vagy a vőlegénye, vagy bárki? A történet szempontjából abszolút irreleváns. Akár nyugodt szívvel ki is lehet venni az egyenletből. Tekintsd úgy, hogy a leányzó szingli. Na most akkor így tessék válaszolni a kérdésre.
2019. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

9!


A válaszom ugyanaz. Fordítsa meg a dolgot. Mit szólna hozzá, ha az anyja nem látna szívesen majd a barátját. Ennyi.

2019. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!