Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy győzzem meg a szüleimet,...

Hogy győzzem meg a szüleimet, hogy engedjenek Erasmusra?

Figyelt kérdés
2019. dec. 3. 11:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%

Mond azt, hogy az iskolába előírták hogy kötelező elmenni, mert doga lesz belőle. Különben mi a franc az az e

Erasmus?

2019. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%

Nagyjából ez, a wikin ez van róla:

Az Európai Felsőoktatási Térség területén tanuló hallgatók más országok társintézményekben való tanulmányait segítő program. Az ERASMUS státusz megillet minden hallgatót, aki megfelel az ERASMUS program által támasztott feltételeknek, és akit intézménye kiválaszt arra, hogy egy külföldi partnerintézményben ERASMUS tanulmányokat folytasson. A kiutazó magyar hallgatók átlagos ösztöndíja 350 euró, a legtöbben 4-5 hónapra veszik igénybe az ösztöndíjat. A programban részt vesz az Európai Unió összes tagállama, illetve rajtuk kívül Norvégia, Izland, Liechtenstein, Törökország.


Amúgy a szüleidet győzd meg mindenképpen, a félév az itt lényegében 4-5 hónap, nem a világ. Életre szóló élmény lesz, kitágul a világ. (Én Franciaországban voltam szeptembertől január elejéig.) Kár lett volna kihagyni.

2019. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
86%
Ehhez először is tudni kellene, miért nem engednek el. Azért mert sokba kerül vagy mert féltenek?
2019. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
Tulajdon kép nyílik a világ egy ilyen programban és nem utolsó sorban egy jó szextúra. Próbáld meggyőzni őket, hogy minden területen a te fejlődésedet szolgálja.
2019. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon konzervatívak. Nem is féltenek, hanem úgy gondolják, hogy a család ne legyen ilyen messze egymástól.
2019. dec. 3. 12:54
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

#1

:D :D :D :D :D

Szakadtam! Köszi!:D

2019. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom nagykorú vagy. Innentől kezdve a te döntésed. Persze, jobb, ha ők is támogatnak, de ilyen lehetőségeket nem szabad kihagyni. Egy szemesztert eltölthetsz egy másik ország egyetemén. Nyelvet tanulsz, más kultúrát és oktatási rendszert ismerhetsz meg. A kapcsolatokról már nem is beszélve.
2019. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

„a család ne legyen ilyen messze egymástól” Ez meg nettó phasság. És ha az egyetem után 2 hónappal Franciaországban leszel, vagy máshol?


Megoldás:

1. Írd le mik a jellemző félelmeik, „nem” indokaik. Ezekre adj választ. Gondold ki, mik lehetnek az ellenérveik. Azokra ellenérvet.

2. Ezt összesítsd a fejedben, és barátságos (nem kérlelő) stílusban, minden vasárnapi ebédnél, szisztematikusan kezd el hirdetni. Nem feltétlenül mindig az összes pontot, hanem akár csak a felét. Ha színházba mentek, akkor is találhatsz valami kapcsolódást. (Pl. X rendező is kint volt tanulmányúton stb.)

3. Ha elmúltál 18, akkor nem kell a beleegyezésük, csak a pénzük esetleg. De azt diákmunkával, diákhitel1-gyel előteremtheted. HA a beleegyezésük nélkül mész ki, akkor 1. Neheztelni fognak. 2. Majd elengedik. 3. Te sokat nősz fel. 4. Nem emiatt fognak az örökségből kitagadni. Ha mégis kitagadnak, amíg odavagy, akkor meg olyan pszichók a szüleid, hogy jobb is, ha kitagadtak.


Erasmus még:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2019. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy mindenre van megoldás, amit meg is mutattam nekik.


Félelmeik:


Csúszás - beszéltem a tanáraimmal, akik megengedték, hogy vizsgaidőszakban szerezzem a gyakorlati jegyeimet

Egyedül leszek - Beszéltem korábbi Erasmusosokkal, ők pontosan elmondták, hogy hogyna lehet albérletet vagy kolit keresni

Repülő - mutattam nekik olcsó repülőjegyeket

Ösztöndíj - Mivel olcsó megélhetésű országot választottam, elég lesz az ösztöndíj és a campus mundi



Félelmeik, amik ellen nem tudok mit tenni:


Négy hónapig nem látnak majd, hiányozni fogok nekik

Félnek, hogy lesz párom, és kiköltözöm hozzá

Félnek, hogy boldogulni fogok, és elköltözöm.

2019. dec. 3. 13:34
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
A felelmeik alapjan amit most említettel en mar most elkönyveltem őket rossz szülőknek. Te hogy bírod ezt? Hogy mondhat ilyet egy szülő, hogy fél hogy jó lesz neked kinn es akkor elköltözöl külföldre? Ez a legrosszabb amit mondhattak, legalabbis ha en lennek a gyerekuk. Egy ideig biztos nem beszelnek velük.
2019. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!