Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki temette már el alkoholista...

Aki temette már el alkoholista szülőjét, akitől teljesen eltávolodott, hogyan csinálta végig?

Figyelt kérdés

Több, mint egy évtizede iszik az anyám. Szerencsére sikerült elköltöznöm tőle, mert már elviselhetetlen volt vele az élet. Mivel a családi házból édesapám kifizette őt, így anyám a szüleihez kényszerült, most őket teszi tönkre. A ház árát már elitta, találtunk egy banki bizonylatot. Mielőtt jönne a kérdés, jár pszichiáterhez, volt már többször kórházban és kétszer terápiás elvonón. De eljött pár hónapja a pillanat, hogy már ott tartunk, hogy nem érdekel minket. A nagyszüleimet látogatjuk, de akkor őróla igyekszünk nem tudomást venni. Idővel el fogja vinni őt az alkohol, és a temetést ugye a gyermekeinek kell intézni. Más ezt hogy élte meg? Sírtatok? Tartottatok tort? Mennyi manapság egy alap temetés hamvasztással?

Köszönöm előre is a hozzászólóknak!



2019. dec. 9. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Apám alkoholista volt. Elitta a családi vagyont, amit a saját gyerekei elől nyúlt le, nem részletezném. Bele is halt. Eltemettettük. Nem emlékszem, hogy sírtam volna a temetésen. Előtte igen. Akármennyire is szemétláda volt, néha gyermekkoromban voltak szép pillanatok. Igaz sokkal több volt a rossz, de próbálom elengedni ezeket, mert nekem sem tesz jót, ha állandó harag van a szívemben.

A hamvasztásos temetés kisvárosban olyan 250 volt 2 éve.

2019. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. Tort nem tartottunk, becsületesen eltemettük, úgy gondolom az én lelkiismeretem ezzel tiszta. Megadtam a végső tiszteletet, annak ellenére is, hogy ő hogy bánt a gyerekeivel.

Biztos vagyok benne, hogy szeretett minket, csak nagyon félresikkott az élete.

Anyukám időben elvált, ezáltal nagyon sok mindentől megóvott minket.

2019. dec. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

Időpont ma 20:04 vagyok

Igen, a gyerekek kötelessége, hogy a szüleiket eltemessék, még akkor is ha végleg eltávolodsz tőle. Írtam, hogy a húgomat az önkormányzat lakcím alapján megtalálta. Húgom be is ment, hogy elmondja, több mint 20 éve nem látta, nem tartjuk a kapcsolatot vele, így miért nekünk kell állni a temetési költséget. A válaszuk az volt, hogy mert ez a törvény. Lehet kérelmet beadni, érdemtelenségre hívatkozva, de mivel nem tört az életünkre, nem lettünk sem testileg, sem szellemileg tönkretéve így a kérelem valószínőleg elutasítással zárulna. Akkor is fizetni kell, csak akkor azt amit az önkormányzat költött volna a temetésre. ÍGy nem fellebeztünk. Írtam, hogy a hagyatéki jegyzőkönyvben voltak elmaradásai mint villany, gáz, víz.. Próbálták ők is behajtani a tartozást tőlünk. Ha jól emlékszem villanytartozása olyan 60-70 ezer, a gáz majdnem 200 ezer, víz is majdnem 100 ezer.. De mivel nem örököltünk semmit, csak az adósságot, így közöltők velük, hogy vonják le az örökségből, ha marad valami azt is eltehetik ajándékba. Az Elmű volt csak aki hisztizett, hogy az adósság tovább növekszik amíg ki nem fizetjük, és bírósági perrel fenyegetőzött. Elküldtük megint a hagyatéki végzés másolatát, majd hozzácsatoltuk a törvényt, hogy adósságot csak a hagyaték erejéig örökölhető. Majd közöltük, hogy menjenek a bíróságra, és amikor elvesztik a pert, mi is megyünk zaklatás miatt.. Mindenki lenyelte a veszteségét, nem fizettünk semmit.

2019. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindenkit visz el az alkohol.

Van olyan a családomban,aki kb 30 éve iszik.És él és virul.

A férje eltartotta egész életében ennek ellenére.


De volt olyan rokonom is,aki 35 évesen meghalt.

Több szövődménye lett az alkoholizmusnak.


Sajnos nálunk sok az alkoholista a családban.Őszintén szólva a rokonságban ez úgy szokott menni,hogy mikor meghal valaki,nem igazán firtatják az okát,akkor sem ha tudják,hogy iszákos volt,ugyanúgy kezelik,mintha valamilyen betegség miatt halt volna meg.


Elvileg 1 millió alkoholista van az országban.

Sőt sokan dolgoznak is vele,ameddig bírnak.

2019. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nálunk nem nagyon volt ilyen eset még. Legalábbis a nagyszüleim, apukám is mind dolgos, tisztességes emberek. A párom családja is, és testvérem párjáé is.

Csak anyánk jutott ide,ő sem betegeskedik, bár olvastam, hogy a nők hamarabb belehalnak átlagban az ivászatba. 3 munkahelyét vesztette el eddig, mert ott is csinálta. A jelenlegin még elviselik. De már nagyi tartja el,akit viszont az anyám testvére otthonba akar vinni, hogy nyugta legyen anyától az utolsó éveiben. Anyám viszont annyicskát keres, hogy egyedül nem fogja tudni fenntartani magát szerintünk ebben az életformában.

2019. dec. 9. 22:08
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Anyám 2014-ben halt meg 63 évesen. 42 éven át durván ivott. Alig volt nap amikor józan lett volna.

Mégis amikor meghalt, akkor már 2 éve egy kortyot sem ivott. Nem is az alkohol vitte el, hanem egy tüdőgyulladás.

2019. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

"Egy számlája van, annak a kivonatát láttuk, mikor kórházban volt, folyamatosan szedi le a több tízezreket, és saját bevallása szerint kb 30ezret iszik el havonta. "


Már ne is haragudj, de 1. a banki kivonat magánügy, 2. mindenki havi több tízezret vesz le a számlájáról a megélhetésre

Ok, innia nem kellene, de továbbra is marhaságokat beszelesz és olyan ember temetését tervezgeted, aki még 20-30 évig is simán elél

2019. dec. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak: amit írtál, az magánvélemény, és nem a kérdésemre adott válasz.


Mindaddig, amíg nem terheli magát és az adósságait a gyermekeire, addig tegye, amit jónak lát. Számolva a szerettei elvesztésével. De mint írtam, nem magát tartja el.


A választ adóknak, és tapasztalatot leíróknak nagyon köszönöm.

Részemről pedig itt lezárnám a témát.

2019. dec. 10. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!