Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sz. R helyzetben...

Nagyon sz. R helyzetben vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szakközépiskolám egy éves továbbképzésén veszek részt, tehát az idén érettségiztem, illetve vele együtt egy nagyon alap végzettséget is kaptam, hiszen szakmából is kellett érettségit tennem. Az igazgató és a szüleim bíztatására végül úgy döntöttem hogy elvegzem ezt az egy éves továbbképzést, hiszen elmondásuk szerint ez egy nagyon könnyű, laza dolog. Hát nem így lett, az egész osztály megütötte a bokáját rendesen amikor szembesültünk a tananyag mennyiségével és nehézségével, továbbá a dolgozatok többsége is általában egyes, hiszen itt már 50%-tól jár a kettes. Én október végén már jeleztem otthon hogy ennek a szakmának ez a szintje már egyáltalán nem érdekel, hiszen a nagy része matekból áll, inkább kiiratkoznék innen, esetleg javítanék az érettségimen és néznék egy szakot ami érdekel, de persze ők hallani sem akartak róla hogy nem fejezem be ezt a képzést. Jelenleg több tárgyból bukásra állok. Nincs lelki erőm hozzá hogy 7 tanóra+némelyik napokon korrepetálás után amikor fáradtan hazaérek még egy óráig azt tanuljam este amivel soha nem fogok foglalkozni és nem is érdekel (legalábbis ilyen magas szinten). Egy héten általában 2 beadandót is kapunk amik kb. 4-5 órát vesznek igénybe, de szünetre olyat is kaptunk ami nekem 2 napig tartott (hozzáteszem elég lassú vagyok), illetve minden napra jut egy dolgozat is. A tanárok nagy része finoman szólva nagyképű, bunkó, ha valaki valamit kérdez válasz helyett jön a hülyegyerekezés, vagy káromkodás. A szüleim mindig azzal jönnek hogy ez minden alapja, bármibe is fogok, ami nyilvánvalóan nem igaz olyan szakmáról van szó. Hiába készülök minden dolgozatra, és van egy jó puskám(mindenki puskázik) sokszor egyes lesz ennek ellenére. Jelenleg én vagyok a "megértő" családom szégyene, mert nem érdekel egy adott szakma amit rám akarnak erőltetni. Ez odáig fajult ma hogy amikor a szüleim meglátták a naplót apukám arca elvörösödött, majd kérdésemre azt mondta hogy ő nem fog engem megbüntetni, majd elrejtette az autóm kulcsait. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


Köszönöm hogy elolvastad

. 19F



2019. dec. 14. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
A helyedben gyorsan jelentkeznék egy olyan OKJ-s képzésre, ami érdekel, mert az OKJ-s képzéseket meg fogják szüntetni. Ha találsz egy olyant, ami érdekel, akkor ülj le megbeszélni a szüleiddel. (Vannak ingyenes képzések is.) Egyébként csakhogy tudd, a szüleid megkérdezése nélkül nagykorúként simán kiiratkozhatsz a suliból, akár már hétfőn. Ha találsz ingyenes OKJ-s képzést, vagy olyant, aminek a kezdő részletét be tudod fizetni a saját pénzedből (ha van), akkor akár a szüleid tudta nélkül ezt el is intézheted, és őket már kész tények elé állíthatod. Az OKJ-s képzéseken is tanulni kell, de mivel szolgáltatásról van szó, tényleges segítséget kapsz az ottani tanároktól.
2019. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Tehát az érettségid már megvan, és csak ezt az egyéves képzést csinálod csak,ha jól értem.


Elkezdted, de nem tetszik és nehéz is, abba szeretnéd hagyni.

Ezért mérges lett apukád és elrakta az autód kulcsát.


Ha van vér a pucádban, hagyd ott szó nélkül, menj el melózni, és gyorsan legyél önálló.


De neked nincs, ezért azt javasolom kapd össze magad, és végezd el a képzést.


Elhiszem, hogy rád erőltették, és nem is tetszik, de te rabolintottál.

Nem egy 4-5 éves dologról van szó hanem egy év.


Azért a "megértő családodtól kaptál autót meg gondolom a jogsit is ők fizették. Azt az autót tankolni is kell még stb.

2019. dec. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Mit tanulsz jelenleg?
2019. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Második: jól látod a helyzetet, de kevés az esély rá hogy sikerül a végén a vizsga.

Harmadik: gépészet cnc-vel együtt

2019. dec. 14. 18:57
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Az érettségin akkor van értelme javítani, ha felsőoktatásba készülsz. Ha az ötödév ennyire nem megy, akkor felesleges a fősulin agyalni.
2019. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gömbicica ***** válasza:
75%

huuu pedig nem járnál vele rosszul.

Gyerekem asztalos szakmát tette le, utána ment faipari technikumba + CNC.

CNC gép kezelők igazándiból nem pusztulnak bele a melóba, de tudás kell hozzá!!! és nem minimálbért keresnek!

valahogy csináld meg! érdemes. főleg, hgoy csak 1 év.

2019. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

mert az OKJ-s képzéseket meg fogják szüntetni.


Átalakítják. A szakképzés nem fog megszűnni, csak egyes képzések összevonásra kerülnek, kamarai, minisztériumi felügyelet alá kerülnek.

2019. dec. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Lényegében itt a félév, én a helyedben inkább kicsit összeszedném magam és meghúznám a második félévet. Nekem anno volt napi 10 órám is, így igazából azt a napi hetet + korep nem érzem olyan teljesíthetetlennek. Persze fárasztó, de egyetem klasszisokkal rosszabb. Szerintem plusz fél évig még kilehet bírni, akkor is ha utálod.


Én mindig úgy voltam ezekkel, ha már elkezdtem fejezzem is be. (Egy csóri kegyelem kettes csak összejön.) Legyen papír róla a kezemben, mert sose lehet tudni, hogy később lesz-e rá szükségem.

2019. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

“Ha az ötödév ennyire nem megy, akkor felesleges a fősulin agyalni.”


Azért nem kell rögtön elvetni az egyetemet emiatt

Simán lehet, hogy ha olyan képzést találsz, ami tényleg érdekel, akkor meg tudod csinálni az egyetemet

Bárkit be lehetne rakni olyan “csak” egy éves képzésre, ami nem érdekli nem érti és ezért nem megy neki, de az egyetemen meg mégis megállja a helyet, mert azt tanulja, amit szeretne és érdekli is

2019. dec. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Felnőtt vagy. Azt csinálsz, amit akarsz. Az autódat lehet, hogy visszaveszik, de a szabadságod ennél többet ér. Munkába állás, szobabérlés.
2019. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!