Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon sz. R helyzetben...

Nagyon sz. R helyzetben vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szakközépiskolám egy éves továbbképzésén veszek részt, tehát az idén érettségiztem, illetve vele együtt egy nagyon alap végzettséget is kaptam, hiszen szakmából is kellett érettségit tennem. Az igazgató és a szüleim bíztatására végül úgy döntöttem hogy elvegzem ezt az egy éves továbbképzést, hiszen elmondásuk szerint ez egy nagyon könnyű, laza dolog. Hát nem így lett, az egész osztály megütötte a bokáját rendesen amikor szembesültünk a tananyag mennyiségével és nehézségével, továbbá a dolgozatok többsége is általában egyes, hiszen itt már 50%-tól jár a kettes. Én október végén már jeleztem otthon hogy ennek a szakmának ez a szintje már egyáltalán nem érdekel, hiszen a nagy része matekból áll, inkább kiiratkoznék innen, esetleg javítanék az érettségimen és néznék egy szakot ami érdekel, de persze ők hallani sem akartak róla hogy nem fejezem be ezt a képzést. Jelenleg több tárgyból bukásra állok. Nincs lelki erőm hozzá hogy 7 tanóra+némelyik napokon korrepetálás után amikor fáradtan hazaérek még egy óráig azt tanuljam este amivel soha nem fogok foglalkozni és nem is érdekel (legalábbis ilyen magas szinten). Egy héten általában 2 beadandót is kapunk amik kb. 4-5 órát vesznek igénybe, de szünetre olyat is kaptunk ami nekem 2 napig tartott (hozzáteszem elég lassú vagyok), illetve minden napra jut egy dolgozat is. A tanárok nagy része finoman szólva nagyképű, bunkó, ha valaki valamit kérdez válasz helyett jön a hülyegyerekezés, vagy káromkodás. A szüleim mindig azzal jönnek hogy ez minden alapja, bármibe is fogok, ami nyilvánvalóan nem igaz olyan szakmáról van szó. Hiába készülök minden dolgozatra, és van egy jó puskám(mindenki puskázik) sokszor egyes lesz ennek ellenére. Jelenleg én vagyok a "megértő" családom szégyene, mert nem érdekel egy adott szakma amit rám akarnak erőltetni. Ez odáig fajult ma hogy amikor a szüleim meglátták a naplót apukám arca elvörösödött, majd kérdésemre azt mondta hogy ő nem fog engem megbüntetni, majd elrejtette az autóm kulcsait. Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?


Köszönöm hogy elolvastad

. 19F



2019. dec. 14. 18:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kèrdező, átèrzem a helyzeted, de ahhoz, hogy segítsünk nem àrtana tudni milyen ambícióid vannak. Mert ugye van elképzelèsed arról, hogy mit csinàlnàl a tanfolyam helyett?

Olvastam az "inkább kiiratkoznék innen, esetleg javítanék az érettségimen és néznék egy szakot ami érdekel," részt, de ebből nekem az jött le, hogy halvànylila fingod sincs arról mit szeretnèl csinàlni.

Javíts ki ha rossz következtetést vontam le, mert ez alapjàn nekem az jön le, hogy nincs benned elhivatottság és bukni fogsz az egyetemen is - mivel sok helyen pontosan olyan gondok vannak mint amit itt leírtál.

Èn ennek fényében azt javaslom, hogy próbàlj meg függetlenedni a "megèrtő" csalàdodtól - ehhez jól jöhet a szakma amit az érettsègihez kaptál. Kezdj dolgozni, költözz el, rakj félre pènzt és aztàn döntsd el mit akarsz, DE a képzèsedet mèg ne hagyd ott. Bármikor jól jöhetnek az ott tanultak, és ha meg is buksz, lehet más helyen lesz a pótvizsgàd ahol màs feltètelekkel értékelnek, szóval szert tehetsz egy potya papírra.

2019. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez előtt négy évig tanultad ezt. Valóban nem ilyen töményen, de azért bele láttál. Érettségit tettél belőle. Ha annyira sarkalatos dolog, hogy itt már 50% a kettes, akkor az érettségid sem lehet túl jó ebből a tárgyból. A többivel mi a helyzet? Volt olyan tantárgy, ami ennél jobban ment? H a CNC nem érdekel, de mondjuk pl. kened vágod az angolt, akkor irány egy nyelvészeti szak.
2019. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha nehéznek érzed, hogy 50%tól adnak kettest, meg hogy 7 órád van egy héten, akkor az egyetemen csúnya meglepetések érnének. Egy egyetemi óra másfél órás, olyanból volt, hogy 5-6 volt egy nap. A vizsgákon rendszeresen volt beugró: elolvasol pár ezer oldalt, megkérdezik, milyen volt a tapéta az X könyv Y jelenetében, ha nem tudod, bukta. Az átlag tantárgyaknál is 60százaléktól adtak kettest.


Fél évet kellene még kibírnod, és lenne egy olyan szakmád, amivel sosem lennél munkanélküli, egész Európában bárhol el tudnál helyezkedni. Ha utána továbbtanulsz, akkor is jó életbiztosításnak vagy mellékállásnak. Szóval én a helyedben vennék egy nagy levegőt és megcsinálnám.

2019. dec. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha több évről lenne szó, azt mondom hagyd. De igazából még egy félév és kész. Ezt még szenvedd ki. Egyetemen is annyi fölös tárgy van de ezeket túl kell élni. Pár hónap. Sose tudni, lehet hasznát veszed még. Addig meg kiagyalhatod hogy utána mihez kezdj. Kitartás
2019. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!