Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljes kapcsolat megszakítása...

Teljes kapcsolat megszakítása a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Igazából ez egy érdekes kérdés, mert engem szeretnek a szüleim, és én is "szeretem" őket.


A fő probléma az, hogy teljesen ők irányítanak (pedig nem akaratos emberek, csak én vagyok a gyenge velük szemben, sosem lázadtam ráadásul), minden ami eddig történt az életemben, az ő döntésük volt, képtelen vagyok ellentmondani nekik, vagy másképp csinálni bármit is, ahogy ők mondják! Nem tudom máshogy megfogalmazni, egyszerűen képtelen vagyok máshogy cselekedni, a saját akaratom szerint! Mintha nem is lenne saját akaratom.


Még a szülőkkel lakom (illetve csak az anyámmal, elváltak), de jövőre már mindenképpen külön szeretnék költözni, de ezt csak úgy tudom megtenni, ha eltűnök, mivel nem tudom elmondani nekik!


Tehát azt hiszem az életem felett csak akkor vehetem át az irányítást, ha teljesen kizárom őket az életemből.


Ráadásul nagyon sok türelem kell a szüleimhez, azt hiszem mindig is tízévesként fognak kezelni, és ez nagyon idegesít!


24/F


2019. dec. 17. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem lenne egyszerűbb nem engedi, hogy téged irányítsanak ahelyett hogy megszakítanád velük a kapcsolatot? Ha egyszer szereted őket...
2019. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedni*
2019. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Se perc alatt fogsz találni valaki mást a szüleid helyett, akik irányíthatnak. Vagy egy partnert, aki átveszi a joystickod mozgatását, vagy egy karizmatikus barátot-barátnőt, ebben nem a szüleid a sárosak, belőled hiányzik az akarat. Inkább járj terapeutához, hogy ezt az alávetésre való hajlamot tanuld meg elvetni.
2019. dec. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ártana egy kötetlen elbeszélgetés, hogy ők hogyan látják, kérdezgetni őket, hogy mit csinálnának, ha elköltöznél, hogyan élnék tovább az életüket, mit terveznek az eljövendő életükben. Így talá nem érné sem őket, sem magadat sokkhatás.
2019. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3. válaszolóval. Neked terápiára van szükséged, különben a párkapcsolataidban is így fogsz viselkedni. Meg kell tanulnod meghúznod a határaid, meg kell szabadulnod a megfelelési kényszertől, ez annyira mélyen van benned, hogy a kapcsolatmegszakítás ezen nem fog segíteni.
2019. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
CSÚCSVÁLASZT kaptál a 3-tól!
2019. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez szépen hangzik,de ha eddig ilyen mértékű kontroll alatt éltél, úgysem fogod meglépni. Vagy hazamész az első szóra.

A "nem megy" és társait hanyagoljuk, csak kifogás.

2019. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3: +1 Terápia, de izibe.
2019. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak 18 évesen.
2019. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem vagy egyedül... :/


De én is ezt tervezem


25f

2019. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!