Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzek bűntudatot a...

Miért érzek bűntudatot a szüleim leszólnak?

Figyelt kérdés
Tudom nem akarnak nekem rosszat.Viszont elegem van abból, hogy folyton nyomják a szövegüket. Régebben nem zavart, de mostanság, a hátam mögött, szó szerint a másik szobából hallom, hogy valamit motyognak.

2019. dec. 18. 00:15
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Ha bűntudatot érzel az valószínűleg azért van mert bizonytalan vagy magadban igazuk van-e.
2019. dec. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Rosszul tudod: nagyon is rosszat akarnak, a legroszabbat: azt, hogy ne válhass felnőtté és önálló emberré és ne válhass le róluk. Tipikus mai mentalitás a birtokló szülők részéről, de kifejezetten tipikus hungarikum. Sajnos.


Egyrészt azért, mert az a céljuk: bűntudatkeltés és megfélemlítés. Ha te a másik szobából hallod, hogy rólad motyognak, akkor nemcsak gyávák, de tudatosan paranoiát is keltenek. (Már ha tényleg így van.)


Legközelebb, ha hallod, hogy rólad moytognak, kopogj és menj be hozzájuk és áll eléjük: hallottad, hogy rólad beszélnek megint, és nagyon zavar, amit művelnek. Miért nem képesek ezt a szemedbe mondnai? Mondják meg, hogy mi a bajuk veled. Ne a hátad mögött suskusoljanak.


Ha eleged van a szövegből, akkor nem bűntudattal (és félelemmel) kell reagálni, hanem fordítva: támadj! Kérdezz rá, miért csinálják ezt? Konfrontálódj velük. Ha nem reagálnak, vagy mismásolnak, büntess! Menj el otthonról, könyvtárba, barátokhoz, ne szólj hozzájuk, csak jónapot-ot és jó éjszakát. Kapcsold ki a telefont, hogy ne tudjanak elérni.


Vagy észbe kapnak, vagy rájössz te magad is, hogy a te szüleid sem jó szülők.

2019. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"valamit motyognak" nem azonos azzal,hogy hallottam mit beszélnek!

Nincs köze ahhoz,hogy pontosan tudjam,ténylegesen rólam beszélnek a szüleim?

Milyen esemény történhetett ami miatt a szüleid így viselkednek? Talán emiatt van bűntudatod?

Esetleg elmondták már neked és nem kívánják megismételni?


A férjemmel mi is motyogtunk amikor sorsoltuk a kifizetendő csekkek közül,melyiket tudjuk kifizetni. Egy baleset miatt /fél éveket késett a táppénzem/ több mint 2 hónap volt az elmaradásunk.

2019. dec. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!