Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan álljak bosszút/keltsek...

Hogyan álljak bosszút/keltsek benne erős bűntudatot? (Többi lennt)

Figyelt kérdés

Lehet kicsit gyerekes a kérdésem.

Az a lényeg, hogy Apám elhagyott 3 gyerek, és egy nő miatt. Ami már 11 éve tart. Decsak nemrég derült ki (röviden ennyi, bonyolult sztori).

2 hónap alatt eljutottam arra a szintre, hogy szeretném neki ezt valamilyen módon visszaadni, hogy érezze a törődést.

Szerintetek felesleges, vagy aki szerint megérdemli az ilyen "ember" az hogy mutatná ki a "törődést" felé?

Negatív kommenteket nem kérek/családi ismertetőt hogy miért történhetett,mert amit csinált arra nem volt ok,meglehetett volna másképp is oldani.

Köszi a válaszolóknak, akik a kérdésemre fognak válaszolni. :)

Esetleg aki szeretne, privátba is írhat.


2018. ápr. 21. 20:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Kicsit rosszul fogalmaztam.

11 éve tart a nővel a kapcsolat. Elég jól leplezte.

Aztán egy veszekedés alkalmával Anyámmal közölte ezt, és lelépett.

Ami 2 éve volt. Azóta nem keres se engem, se az öcsémet.

2018. ápr. 21. 20:54
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

Miért jó bosszút állni?

Két rossz cselekedetből nem lesz egy jó, csak még egy ember fog szenvedni, ezt akarod? Valamint vélhetően nem is vagy tisztában azzal hogy ki mit miért tett.

A bosszúval csak hozzáláncolod magad az adott egyénhez és az adott szituációhoz. Bocsáss meg neki magadban, lépj tovább és felejtsd el örökre az illetőt!

2018. ápr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

"Ha a bosszú útjára lépsz magadnak is áss egy sír helyet." Confucius.

Nagyon igaz. Én álltam már bosszút,jogos is volt,mégis egyúttal magamon is sikerült. Ürességet éreztem,nem megkönnyebbülést. Lépj tovább,igy magadat is mérgezed.

2018. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen, tudom a bosszú nem helyes. Ezzel tisztában vagyok.

Viszont arra nincs senkinek oka, hogy azért mert egy házasság megromlik, azért a gyereket azzal büntesse, hogy nem keresi többet.

Ezért tettem fel a kérdésemet. Igen igazad van, a bosszú nem ér semmit. De csak egy kicsit úgy bekerúgnék. Lehet ez is egy feldolgozási fázis? :D

2018. ápr. 21. 21:04
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat, teljesen igazatok van. Csak harag van bennem. Borzasztó. Úgy érzem amíg egyszer nem nézek a szemébe és nem mondom meg a véleményem róla, addig nem tudom elfelejteni. Viszont egyben félek is hogy mi lenne ha találkoznék vele. Lehet csak jobban sérülnék lelkileg.
2018. ápr. 21. 21:06
 6/17 anonim válasza:
83%

Azzal ütsz a legnagyobbat ha nem törődsz vele,egyszerűen levegőnek nézed,mintha nem is létezne. Főleg a későbbiekben,mikor az új nő lelép,ő meg csövesen fog tengődni. Akkor majd kereni fog,de ne beszélj vele!Hozzá se szólj.


A barátnőmnek még nagyobb gyökér volt az apja, most persze fordult a kocka,de a barátnőm a köszönését sem fogadja,elmegy mellette az utcán szó nélkül.A vezetéknevét is megvàltoztatta és letagadja,hogy annak a féregnek a lánya:D Az esküvőjéről kidobatta a férjével meg a sógorával,úgy hogy még hátra se nézett rá,az unokáját nem ismerheti,a kicsi nem is tudja hogy ő a nagyapja.Az óvoda környékén szokott leskelődni,de meg lett hagyva az óvónőknek,hogy ne engedjék a gyerek közelébe,múltkor elvitették az ovi mellől a rendőrökkel:D Szóval a fater a földbe döngölve érzi magát.Ez sokkal jobb módszer bàrminél,mert kb.minden máson érződne,hogy te még nem felejetetted el,pont azt mutatná amit akar - hogy foglalkozol vele,része az életednek.Lehet most még korai hogy érezd ennek a hatását,de a bosszú hidegen tálalva a legédesebb :D


(Mielőtt letámadnátok,a válaszban szereplő "apa" kiérdemelte ezt a bánásmódot, gyerekként nem egyszer 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okozott a barátnőmnek és a testvéreinek).

2018. ápr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Úristen. Akkor az a hapsi se volt százas....meg az én Apám az a vicces hogy még ő van felháborodva amit Anyámnak meg is mondott "bezzeg akkor tudott keresni mikor ellopták a telefonját" - ellopták a telóm és én aranyos felmertem hívni (ő fizette a kártyám) hogy tiltassa le, nehogy más használja a SIM kártyám. :)
2018. ápr. 21. 21:15
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Egyáltalán nem gyerekes a kérdésed. Ez a feldolgozási fázis. És igen jót tenne, ha találkoznál vele és eltudnád mondani neki szemtől szembe az érzéseidet, akkor le tudnád zárni a múltadat. Nem könnyű, de csak ez az egy módja, hogy fel tudd dolgozni és valamelyest megkönnyebbülj. A magad érdekében meg kell próbálnod.
2018. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod kedves utolsó!

Lehet még évekbe telik, de egyszer lehet meglepem és betoppanok. Egyébként van egy közös gyerekük is, aki fél éves. Plusz van 3 a nőjének, akikkel ugye törődött. Engem meg az öcsém meg sutty. Volt, nincs. :)

2018. ápr. 21. 21:28
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy Kérdező?
2018. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!