Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy gyermeket nevelő célzattal elveri a szülő? Kizárólag puha szivacsból készült dologra gondolok egy-két alkalommal.

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, én szíjjal kaptam...
2019. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok a verés híve.
2019. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
What? Na most megkockáztatom hogy én vagyok túl másnapos hogy megértsem. De ha puha szivacsból van az nem fáj, az nem verés, abból mit tanul a gyerek? Hogy jön anya és elpaskol, megcsiklandoz? Ennek semmi értelme. Mi lenne ha nevelő célzatból megnevelné például? Nem kell hozzá sokminden, csak emberként kell kezelni a gyereket, beszélgetni vele meg elmagyarázni dolgokat
2019. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Puha szivaccsal hogy lehet "elverni" valakit?
2019. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
68%
Szerintem egy pici pacsi a popóra vagy a kezére elég nevelő célzatú. Nem kell nagyot ráütni csak egy picit. Nem vagyok a verés híve. Nem kell papuccsal, szíjjal verni egy gyereket ahoz, hogy megértése a dolgot. A kiabálásnak sincs szerintem sok értelme, mert attól csak megijed a gyerek.
2019. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok a verés híve, de amikor napi szinten látom a sok hisztiző, ordító kölyköket, akkor bizony eszembe jut, hogy annak a gyereknek nem árt 2 pofon.
2019. dec. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
6-os, vagy egy olyan szülő, aki meg tudja nevelni a saját gyerekér, mert nem hagy rá mindent.. akkor nem hisztizik, ordít a gyerek..
2019. dec. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

ma 09:24

Szoktad figyelni a szülőket? Mert én igen. A legtöbb szülő ki se lát a mobilja mögül. De sokszor nem is ez a gond. A gond az, hogy mindenki átesett a ló túlsó oldalára. Ha egy szülő próbálja is leállítani a hisztiző, köpködő gyerekeét, és mondjuk ráver a seggére, hogy elég volt, már hívják is a gyermekvédelmiseket. Ezért a legtöbb szülő már nem is neveli.

Mint írtam napi szinten látom a hisztiző gyerekeket. Nem tudsz sehová se elmenni, hogy ne legyen egy ordító, neveletlen gyerek. Boltba, moziba, étterembe, kávézóba, repülőn, sehol nem úszod meg.

Volt, hogy repültünk 13 órás úton, és már többen panaszkodtak egy gyerekre mert minden utast zavart már. Stewardesek sem tudtak mit csinálni, a gyerek anyja, meg tojt rá. Vagy anyatigrisként viselkedett, vagy "de hát mit csináljak vele?" szövege lett.

Végül egy pasas elkapta, és szó szerint leordította a gyerek fejét. ( de legalább utána csendben volt)

Angliában élek. Itt még reklám is van a gyerekeknek, hogy ha a szüleik bántják, vagy ha úgy érzi félelemben van otthon, akkor hívja fel ezt és ezt a számot. Van egy rendőr ismerősöm, aki mindig mondja, hogy napi szinten 10- 15 gyerek betelefonál 5 évestől a 20 évesig, hogy a szüleik terrorban tartják- Pedig csak az egyik annyit kér takarítsa ki a szobáját. Vagy a másik azon akadt, ki mert az anyja kidobta a cigijét.

Igen, lehet nevelni a gyerekeket, de vagy a mobiljuk miatt képtelenek, vagy nem merik, mert rögtön mindenki letámadja ... De én akkor is azt mondom. Néha nem árt 1-2 pofon a gyereknek. Igaz a szülőknek sem ártana.

2019. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Engem sosem vertek a szüleim hanem szép szóval mindent elmagyaráztak amit nem szabad. Értettem ebből is,bár tini koromban kicsapongó voltam nem csináltattam fel magam és nem drogoztam stb.. attól hogy nem vertek nem volt minden meg engedve és szegényesen éltünk és értettem ha nem volt pénzünk valamire.

Igaz ez még régen volt mára más a helyzet.

Nekem van egy kisfiam ő most tanul beszélni és rosszalkodik is néha,határozottan rászólok ha valamit nem szabad, általában ért belőle. Ha nagyon elfajulna a helyzet talán egy picit rápaskolnék a kezére de verni nem verném,a szivacs szerintem egy butaság, ha rosszat csinálna bárhol biztos nem szedném a táskámból előfele a szivacsot hogy na várjál most kapol...

2019. dec. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

8-as, 2 gyerekem van, igen kis korkülönbséggel... egész csecsemő koruk óta utaztunk velük vonattal, többszöri átszállással is, mert az anyósomék az ország másik végében éltek..

sosem ordítottak, toporzékoltak, "vinnyogtak az úton, mert mindig le voltak foglalva. Volt nekik játék, olvastunk, mondókáztunk, de volt hogy csak azt figyeltük a havas tájon mennyi őzet, nyulat látunk, ki tud többet össze számolni. Persze fárasztó a szülőnek ilyen módon lefoglalni a gyereket. De aki nem ezt teszi, az miért szül?

Azóta már felnőttek a gyerekeim, és elmondhatom, hogy én sosem voltam részesze ilyen hisztinek. Se boltban, se utcán.. a boltban is vásároltunk, és mindig kaptak egy kis csokit, vagy bármit. Nme kellett érte hisztizniük, mert tudták hogy úgyis fognak kapni valamit.. nagyon örülök neki, hogy nem ebben a korban vagyok kisgyerekes szülő, de gyerek se lennék mostanság. Ebben a világban éppen csak a víz érheti már a gyereket.

2019. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!