Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinäljak ha a gyerekem...

Mit csinäljak ha a gyerekem és a pàrom nem szeretik, nem fogadjäk el egymäst?

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam, aki 11 éves. A vérszerinti apukäja (1) elhagyott bennünket, amikor kb 1 éves volt. Utäna lett egy pärom (2), akit a kisfiam a sajät apukäjänak tekintett, es szeret is mind a mai napig. Ez a kapcsolat a volt pärommal (2) sajnos 5 év mulva egyéb problémäk miatt széthullott. Természetesen a gyerek tudta, hogy van egy verszerinti apja, de igazäbol sosem érdeklödött iränta, semmilyen emlékek nem füzik hozzä, hiszen nagyon picike volt még mikor mi szétmentünk. Lett egy uj pärom (3), aki nem engedte, hogy a fiam talälkozzonk illetve kapcsolatban legyen az «apjäval» (2), abbol az okbol kifolyolag, akkor nem fogja tudni öt megszeretni és nem lehetünk teljes csaläd, ha a volt pärom (2), aki ugye nem a vérszerinti apa, jelen van. Ez ältal természetesen a kisfiam sokat sérült, nagyon sokszor aludt el sirva, nagyon hiänyzott neki az apukäja (2) A jelenlegi pärom (3), elég szigoru volt a fiamhoz, de probälta mindig céltudatosan nevelni. Persze voltak a nevelési modszerei miatt nézeteltérések közöttünk, de tulajdonképpen meg lett az eredménye a szigornak. A kisfiam ugye ebböl csak azt lätta, hogy mär megint bünti van, mär megint veszekedés van, mär megint nincs ez, nincs az. Igazäbol nem is ez lenne a baj, hanem az, hogy a szigor mellett, nem kapta meg azt a szeretet, amit elötte kapott az «apukäjätol» (2) Hiänyzott neki az a fajta szeretet, törödés, de ezt a pärom (3) valami oknäl fogva nem tudta neki megadni. Az igazsäg az, hogy szerintem nem szerették egymäst, csak miattam probältäk amennyire lehetett tolerälni egymäst. Aztän eljött a nap, amikor nem birtam toväbb és kértem, hogy költözzen el, A kettönk kapcsolata is megromlott az utolso honapokban, ällando ellenörzés, kontroläläs alatt älltam. Àllando volt a féltékenykedés. Semmi privätszféräm nem volt. Azzal a tudattal küldtem el, hogy itt végleg vége. Hät nem igy lett. Ment a se veled, se nélküled. Aztän februärban végleg megszakitottam vele a kapcsolatot. Ezutän a gyerekem felvette a kapcsolatot az apukäjäval (2), és nagyon boldog volt, hogy ujra talälkozhatnak, ujra érezheti a szeretetét. Hogy mégjobban bonyolitsuk a helyzetet, a volt pärom (3) is megjelent. Jelenleg ott tartok most, hogy a volt pärommal (3) ujra talälkozgatok, a történtek ellenére is szeretjük egymäst, sokmindenre räjöttünk, hogy mit rontottunk el. Megmondtam viszont neki, hogy ha egy ujrakezdésben gondolkodunk, akkor szämolnia kell azzal, hogy a gyerekemet nem fogom eltiltani ujra az «apjätol» (2). Természetesen ö köti az ebet a karohoz, és ugyanazon véleménnyel van most is ezzel kapcsolatosan, mint annak idején. A kisfiam hallni sem akar viszont arrol, hogy én ujra egy pär legyek vele. Nem akarja, hogy odajöjjön, nem akarja, hogy ott aludjon, nem akarja öt szinte lätni sem. Mindig azt mondja, hogy olyan sok rossz dolgot tett velünk, hogy nem tud neki soha megbocsätani, és nem fogja öt soha szeretni. Most akkor mit tegyek? Hallgassak a fiamra és szakitsam meg a pärommal (3) a kapcsolatot. Ez ältal ö lesz a legboldogabb ember, hiszen mär csak én leszek neki és az ö szeretett papäja (2), vagy probäljak küzdeni azért, hogy nem kell szeretnie a päromat (3) csak tolerälja egy picit, ha ott van. A pärom (3) viszont nem hajlando velem együtt lenni, ha a képben van a kedves papa (2). Tudom, hogy minden szülö szämära a legfontosabb a gyerek boldogsäga, és igenis az äldozatokkal jär. Sokszor ugy érzem, hogy rossz anyuka vagyok, hiszen nem tudok a fiam szämära egy normälis, meghitt csalädi környezetet biztositani. Ti mit tennétek az én helyzetemben? Hogy oldanätok ezt meg?

#kapcsolat gyerek és nevelö / mostoha apa között #gyerek szülö kapcsolat
2018. ápr. 24. 12:23
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj, de nem értelek, anyaként hogy voltál képes így viselkedni a fiaddal. Természetesen nem kell egyedül maradnod, attól, hogy elváltál neked is jár a boldogság és a párkapcsolat. De az számomra elfogadhatatlan, hogy nem engedtet a gyerekedet találkozni azzal az emberrel, akit apjaként szeretett, mert a hatalommániás új párodnak nem tetszett. Szegény gyerek nem csoda, hogy sérült lelkileg, főleg ha az új párod egy zsarnokoskodó valaki a leírásod alapján. Azok alapján amiket elmondtál a fiaddal és a veled való kapcsolatáról én egészen biztosan nem kezdeném vele újra.
2018. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
A hármaskát elfelejteném örökre. Egy diktátor, az ilyen tönkre tesz mindenkit maga körül.
2018. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Hovarju ***** válasza:
97%

Hát nem egyszerű a helyzet.

Én a leírásod alapján a következőt választanám.

A gyereket továbbra sem tiltanám el a szeretett apukájától.

A 3-s párodat pedig elhajtanám jó messzire. Nem azért, mert nem jön ki a gyerekkel, hanem azért, mert "féltékeny és semmi privát szférád nem volt". Az ilyen ember nem fog változni.Látod még vissza sem könyörögte magát, máris előírja, hogy a gyerek nem találkozhat a szeretett apukájával.


Inkább legyél kicsit egyedül és keress egy új (4) jelöltet.

2018. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
95%

Már azt sem értem, hogy 3-ast hogy engedted, hogy ilyen sokáig az életetekben legyen. Nekem a gyerek az első! Neked ahogy látom nem.

Egy férfi csak akkor jöhet be az életembe, ha a gyerekkel maximális összhangban vannak. Mást el sem tudok képzelni. 3-as egy idióta, de Te sem vagy százas.

2018. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
4%

Pont a hétvégén olvasgattam bele Mikszáth Fekete városába amiben írt egy kicsit arról is, hogy a jómódú szászok milyen szigorú, magyar ember szemével nézve kegyetlen szabályok között nőttek fel, ami jól szolgálta ugyan a gyarapodásukat, de magyar ember szemével kíméletlenné nevelte őket. (A második világháborúban is ezt a tulajdonságukat szépen bizonyították.)


Egy olyan gyereknek, akit születése óta ilyen alkatú német nevel ez szinte természetes, de egy magyar apa után nyilván sokkoló.


(Az ä-ból gondolom, hogy német nyelvterületen élsz, és ezért gondolom hogy eche német lehet a párod mert azok ilyenek, törökök pl. elkényeztetik a fiú gyermekeiket.)


Hogy mi a jó megoldás? Ha a kissrác apja viszonylag normális, akkor menjél bele hogy nála éljen, ha nem akkor jobbak a kegyetlen szabályok is, mint az, ha egy fizetésből egyedül nevelnéd.

2018. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%
3-as nem csak a gyereknek rossz, hanem neked is. Egy megértő, egyenrangú félként kezelő 4-est kellene keresned.
2018. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
98%

1. Már eleve ott hibáztál, amikor belementél, hogy a 3. eltiltsa a fiadat az apjától (a 2. párod), ugyanis a gyerek ezt ugyanolyan traumaként élte meg, mintha a biológiai apjával kellett volna megszakítania a kapcsolatot. (Ugyanis a gyerekednek a 2. az apja érzelmileg, a biológiai apa nem létezik számára)


2. A 3. szerinti "nevelési módszert" sem lett volna szabad engedned, mert ez nem nevelés, hanem terror.


3. Az, hogy a 3. téged is elkezdett terrorizálni, egyértelmüen arra mutat, hogy az illetö betegesen kontrollálni akar mindenkit a környezetében.


4. Az egyetlen értelmes döntésed eddig csak az volt. hogy a 3. elküldted és megszakítottad vele a kapcsolatot, illetve a gyereked újra kontaktusba kerülhetett az apjával.


5. Az, hogy most megint képes vagy egy ilyen beteges/szemét alakkal együtt lenni, igencsak szegénységi bizonyítvány részedröl, mert még véletlen sem gondolsz a gyerekedre.


6. Emellett hagyod, hogy a 3. újra manipuláljon, mert ez: " Ez ältal ö lesz a legboldogabb ember, hiszen mär csak én leszek neki és az ö szeretett papäja " egyértelmüen a 3. által sugallt félténység kifejezése.


7. Elég szomorú, de a fiad látja reálisan a 3. jellemét, és tökéletesen igaza van abban, hogy még csak látni sem akarja többé ezt az embert.


´8. Ugyanis a fiad nem azt akarja, hogy neked ne lehessen párod, hanem hogy egyrészt ne legyen eltiiltva az apjától, másrészt ne legyen terrorozálva, harmadszor ne ezzel a vadállattal kelljen együtt élnie.


Szóval igenis rossz anya vagy, mert a gyerekedet feláldozod egy pszichikailag sérült ember féltékenységének és terrorjának.


A megoldás az lenne, hogy a 3.-t elküldöd véglegesen (ha újra jelentkezik, nem reagálsz rá, ha fenyeget/zaklat, akkor bejelentést teszel a rendörségen), megpróbálodk a fiaddal rendbehozni a kapcsolatotokat (javasolt pszichológus segítségét igénybe venni), a gyereket semmi esetre sem tultani el az apjától. Ha magadban sikerült rendet tenni, akkor esetleg idövel találsz egy olyan embert, aki elfogadja a gyerekedet úgy ahogy van, az apjától nem akrja elszakítani és nem teszi teljesen tönkre a gyereket.


5.

2018. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem hogy miért hagytad a 3-nak hogy ilyen szigorúan fogja a fiad. Te vagy az anyja, neveld te. Nem azt mondom hogy a 3. pasasnak nincs beleszólása de ennyire nem lett volna szabad engedni hogy belefollyon a nevelésébe. Ha lesz még 5 vagy 6-os pasi akkor mindenki dirigál a fiadnak? Ha a fiadnak a 2. pasi az apakép akkor mire föl tiltottátok el? Miért hagytad? Azért mert az aktuális pasi féltékeny? A 3. pasit dobd. Ha egyszer nem ment, ezután sem fog. MINDIG FÉLTÉKENY LESZ! Ez nem múlik el mint az influenza.A fiad meg világ életében utálni fogja. Ez már akkor eldőlt mikor először engedted hogy beleszóljon a nevelésébe. Nem azt mondom hogy rossz anya vagy, de azért lehetnél jobb. Nem az aktuális f.xszt kellene nézni hanem a gyereket. Amit ugye nem tettél hanem teljes mértékben beálltál a 3.pasi mögé. Ha még az apja lenne akkor is kiállhatnál vele szemben a gyerekért. Nálunk a gyerek nem volt magára hagyva. Ha apa szidott anya mellém állt, de elmondta elmagyarázta apának miért van igaza és hogy csináljam másképp. Illetve fordítva is igaz volt.
2018. ápr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
96%
Az alap probléma h masszivan társ függő vagy,bárki jo csak legyen,még egy bunko is,aki a gyerekedet tönkre vágta már egyszer,a fiad jol látja ilyen nem kell,a fiadat fogod elveszteni, ha mindenféle pasikba kapaszkodsz akik melett csak egy segédeszköz leszel,és ennek a gyereked issza meg a levét. Az ilyen anyukákra szokták 18 évesen a gyerekeik csendben rácsukni az ajtót..
2018. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
29%

Ajánlom a "Szeretet nélkül" filmdrámát megnézni, mi történik a gyerek lelkében ha a szülei elhagyják egymást és össze.-vissza párzanak, és a gyerek mindig hátraküldve a sorrendben a folyamat során.

[link]

2018. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!