Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elveszett, távol élő szülő...

Kockabogaras kérdése:

Elveszett, távol élő szülő (közeli rokon) halála esetén értesít a jegyző, vagy bárki?

Figyelt kérdés
Magára hagyott gyerekként (nem szeretem keverni az "árva" kifejezéssel) felmerül a kérdés, honnan tudhatom, élnek-e még a vér szerinti szüleim (sosem éltek együtt) illetve mi történik ha elhunyt, kapok-e erről tájékoztatást? 37/F

2019. dec. 21. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
3%

Hagyatéki tárgyalásra kapsz idézést, ebből tudhatod, hogy meghalt. Már ha tudja a jegyző a címed, meg eleve a létezésed.

MOndjuk 1 dologban nem vagyok biztos! Ha az adott szülő esetleg végrendelkezett, hogy másra hagy mindent és nem rád, akkor csak azokat értesítenek, akik a végrendleet szerint örökölnek, vagy pedig téged, gyereket, elvileg törvényes örököst is?! Ezt az egyet nem tudom....


Ám ha nincs végrendelet, akkor mivel leszármazó vagy, tuti biztos, hogy örökös vagy. Manapság ha az elhunyt körül legyeskedők ha le is tagadnák, hogy van gyereke az illetőnek, a hivatal már könnyedén tudja csekkolni a nyilvántartásokban, hogy vannak-e gyerekei az elhunytnak, s élnek-e... Ha sokáig is tart mire felkutatnak, fel tudnak kutatni, és kell kapj behívót hagyatékira....


Ha ez nem történik meg, és te tudomást szerzel arról, hogy más örökölt törvénytelenül, akkor reklamálhatsz....

2019. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
Végrendelet esetén is van köteles rész.
2019. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%

Mindenképpen közjegyző által tudod meg a dolgokat.

Írj rám, fél éve Halt meg Édesapám. Tudok 1-2 dolgor mondani.

2019. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
32%
Közjegyző csak akkor értesít, ha az örökösök/családtagok jelzik, hogy valahol él egy gyermeke. Annak az önkormányzat hagyatéki osztályán kell a hátramaradott örökös/családtagnak jelezni a lehetséges örökösöket, ahol elhalálozott. Közeli rokonom halála után bementem a lakhelye szerinti hagyatéki osztályra. Kérdezték, van- e tudomásom lehetséges örökösről. Volt, de csak születési évet és anyja nevét tudtam megadni. Megtalálták, értesítették. Népesség-nyílvántartónál lehet nyomtatványon kérni szüleid elérhetőségét. Kevés adatom volt "apám"-ról, de abból a kevésből is utána tudtak keresni. Azt megmondták, hogy nem él, de hogy mikor és hol halálozott el, csak 5.000 Ft befizetése után adták volna ki. Nem kértem.
2019. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!