Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is érzéketlen és...

Szerintetek is érzéketlen és felszínes vagyok, ha meghalt anyukám, és fontolóra vettem, hogy elmennék egy koncertre?

Figyelt kérdés
Anya idén nyáron halt meg, a koncert jövő nyáron lenne.

2019. nov. 28. 05:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Menj nyugodtan. Szóvá tette valaki? Nekem inkább az tűnik érzéketlen dolognak, ha valaki olyat mond, hogy "miért mennél jövőre koncertre, hát idén meghalt anyád". Attól nem fog sajnos visszajönni, ha te remeteként élsz, szóval ne érezd rosszul magad miatta, menj nyugodtan.
2019. nov. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nem rótta fel senki nekem az ötletet saját magamat leszámítva.


Egy kis részem szeretné, és sajnálná, ha nem jönne össze, mert nagyon nagy múltú együttes, és az énekes már majdnem 70 éves, szóval lehet, hogy most lenne lehetőségem utoljára hallani. Viszont a nagyobb részem már azt is érzéketlenségnek tartja, hogy egyáltalán felmerült bennem, elvégre akkortájt lesz az évforduló, és egy év különben is olyan rövid idő...

2019. nov. 28. 05:39
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Az édesanyád elvesztése életre szóló fájdalom. Magadban hordozod őt, a lelkedben, sőt, a sejtjeidben, hiszen belőle is vagy.

De az élet megy tovább a mindennapokkal és az ünnepnapokkal.

Nem az a gyász, hogy elzárom magam a külvilágtól.

Éld úgy az életedet tovább, ahogy az a korodnak, érdeklődésednek megfelel. Tanulj, művelődj, szórakozz, dolgozz, járj társaságba, építsd magad, keresd az örömöt az életben.

Ő is azt akarná.

2019. nov. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az ellen mit lehet tenni, ha úgy érzem, nem érdemlem meg?
2019. nov. 28. 06:08
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem fog tetszeni a nyers válasz: fejezd be a fölösleges mártírkodást. Ami történt, az már megtörtént, akár otthon a 4 fal között ülve sajnálod magad, akár nem, nem változik. A gyász mindig az itt maradottakról szól amúgy is. Menni kell tovább, őszintén szólva senkit nem fog érdekelni, hogy 1 év múlva te mit csinálsz. Ennyi erővel soha többet ne merj szórakozni vagy nevetni... Abszurd ugye?

Ha nem tudod feldolgozni, keress fel pszichológust, de az ilyen fölösleges önsajnáló köröktől kíméld meg magad.

2019. nov. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem neked halt meg tegnap a nagymamád? Tudod, valami több hónapos útra akartál elmenni es sajnáltad otthon hagyni az anyukádat.
2019. nov. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%

Azt döntsd el, hogy melyiket lenne könnyebb utána majd elviselni: azt, hogy elmentél, vagy azt, hogy nem mentél el a koncertre? Attól, hogy elmész, nem leszel érzéketlen. És attól, hogy nem mész el, nem leszel mélyen érzőbb.

Fogd fel vigasztalásnak: ha az anyukáddal már úgyse lehetsz együtt, miért ne mehetnél el legalább a koncertre, hogy valami jó is történjen veled?

2019. nov. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Ez nem érzéketlenség. Az élet megy tovább. Én apám halála és temetése közt hordtam feketét, de 2 héttel a halála után tudtam viccen őszintén nevetni.
2019. nov. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Nem gyászolni kell! - főleg nem kétszínűen, csak a környezetnek mutatva.

Emlékezni kell - és örülni a szeretetnem együtt töltök napoknak.

Anyud örülne, ha életében mennél a koncertre?

Ha igen, menj nyugodtan, ne törődj azzal, hogy Mári néni és Pista bácsi mit mond!

Ha nem örülne neki, akkor is menj, hiszen elhunyta miatt már megbántani nem tudod.

2019. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat!

"szeretetnem" helyett "szeretetben"-t olvass. kérlek.

2019. nov. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!