Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hazaköltöznétek ebben a...

Hazaköltöznétek ebben a helyzetben a szüleitekhez, tudva, hogy idegileg rönkretesznek? 24/L

Figyelt kérdés

Most vagyonk 24 éves, ez az utolsó évem a 6 éves tanárképzésen. Jelenleg kollégiumban lakom, ami olcsó, ezért tudom fedezni ösztöndíjból.


Jelenleg egy olyan koliban vagyok, ahol lehet maradni még a nyári szünetre is, amire szükségem is van, mert anyám mellett 10 percig nem lehet kibírni az életet.


Viszont nyár elején megkapom a diplomám és ha már nem lesz hallgatói jogviszonyom, ki kell költöznöm a kollégiumból. Akkor nem tudom mi lesz velem, mert a kezdő tanári fizetés 135 ezer és ebből szinte lehetetlen kijönni úgy, hogy albérletet, rezsit, tömegközlekedést, kaját, stb. fizetnem kell minden más segítség nélkül.


Anyámékhoz visszaköltözhetnék, viszont ő az az ember, akinek én soha sem voltam jó semmiben. Folyamatosan szid, mindenféle szarnak elhord, szerinte tanár is azért leszek, mert az könnyű munka és én másra nem is lennék képes. Akárhányszor beszélek vele, mindig a fejemhez vágja, hogy a testvéreim bezzeg jó szakmát tanultak, ők háromszor-ötször annyit keresnek, én pedig egy életképtelen nyomorék vagyok.


Szóval nagyon nem szeretnék visszaköltözni oda, de tanári fizetés mellet más választásom nem nagyon van.


Ti mit tennétek a helyemben?


2019. dec. 21. 14:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Mi volt a terved, amikor egy olyan szakot választottál, amiből szerinted nem lehet megélni?
2019. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Szinte teljesen megegyezik az élettörténetünk :D Az a kérdés, hogy milyen tanár leszel? Természettudományos? Nyelvtanár? Szerintem az lenne a megoldás, hogy kimész külföldre dolgozni mondjuk egy évet, összegyűjtesz némi pénzt, és leválsz.
2019. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Lépnék külföldre pincérnek, babysitternek, bárminek. Pár év után tapasztalattal jól fizető melót keresnék, vennék saját házat.
2019. dec. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

# 1-es, sajnos nagy idióta voltam 18 évesen. Csak azzaé foglakoztam, hogy gyerekeket szeretnék tanítani, azt nem vettem figyelmebe, hogy ezzel éhen fogok halni. :/


#2: magyar-töri szakos vagyok.

2019. dec. 21. 14:25
 5/26 anonim ***** válasza:
99%

Ha kolis vagy jelenleg, akkor gondolom most is masokkal laksz egyutt. Suli utan keress egy olcso alberletet, masokkal. Kb mint a koli ugyanaz. Egyetleg szoba is draga, de van olyan hogy szobatarsat keresnek alberletbe. Az talan megfizetheto.

Amugy itt valoban nem fogsz elore jutni. En is a kulfoldi allast ajanlom hosszutavra.

2019. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

Én sem értem mit hittél, mikor ezt a pályát választottad.

Korrepetálj majd munka mellett.

Lehet szobát is bérelni és ha majd lesz párod, vele összeköltözni.

2019. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

életképtelen nyomorék... Ez nagyon sértő! Ne költözz SOHA olyan emberhez, aki ilyen bántó dolgokat mond! Legyen az bárki, barát, rokon, még a saját anyádtól se tűrd el az ilyesmit. Pont mert a saját anyád, még súlyosbító tényezőként is szerepel, és még inkább megalázó lehet ilyet hallani tőle.

Szerintem is próbálj meg külföldre kijutni. De ne költözz vissza anyádhoz.

Majd ha már kint összegyűjtöttél egy lakásra valót, vagy ha lesz párod, akkor egy lakás árának a felét, akkor visszajöhetsz, és taníthatsz, ha lesz kedved hozzá.

2019. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
21%
Bérelj szobát, másokkal. Még is van oldva. Bocs, de tényleg életképtelen vagy...
2019. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Apukád? Szólnék apunak, hogy arra, a két évre, míg hazaköltözök, állítsa le az öreglányt.
2019. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem miért kell így leszólni a kérdezőt a pályaválasztása miatt. Ha mindenki így gondolkodna senki nem menne tanárnak, ki tanítaná akkor a gyerekeiteket, unokáitokat?
2019. dec. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!