Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, ha szükségem...

Mit tehetnék, ha szükségem van egy apa figurára az életemben, de a saját apám nem vállalja ezt a szerepet?

Figyelt kérdés

Él az apám, sőt, velünk él, de sosem viselkedett úgy, mint ahogy egy apának kéne. Azt hiszem, nárcisztikus személyiségnek lehet mevezni. Csak magával foglalkozik, őszintén szólva ha meghalnék, szerintem az se érdekelné. (nincsenek öngyilkos hajlamaim, ez csak egy példa arra, mennyire nem érdekli őt a családja)

Hogyan lehetne pótolni azt az űrt, amit neki kellett volna betöltenie?


2019. dec. 23. 01:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia,ezt most hány èves korodra èled meg? Illetve fiukènt vagy lánykènt?
2019. dec. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már felnőtt vagyok, és nő.
2019. dec. 23. 01:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben vagyok
2019. dec. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Sajnálom a dolgot. Nekem is ott volt apám, még csak nem is volt nárcisztikus, de így sem tudott megfelelő támogatást adni.


1. Felnőtt nőként apafigurára nincs szükséged, és a múltat - akár feljavítva - újraélni nem lehet. Itt azzal kell foglalkozni, hogy a gyerekkori apahiányod miatt magadnak, a párkapcsolatodnak, a gyerekednek ne okozz bajt.

2. Az apahiányt meg kell tanulnod elengedni. Legyél körültekintő, nehogy apakomplexus miatt válassz egy 20-30 évvel idősebb férfit!

3. A fentiek feldolgozását a legjobban a pszichoterápia segíti elő.

2019. dec. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!