Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek anyumnak?

Hogyan segítsek anyumnak?

Figyelt kérdés

Két napja hajnalban kel és egész nap a konyhában forgolódik hogy a kajákat megcsinálja. Tegnap az egyik süti beleesett a mosogatóba, akkor ideges volt, de lesz

arta és újrakezdte. Ma berakta a hűtőbe, két órával később ki akarta venni,azt hallom hogy ordít egy nagyot. Kimegyek, látom hogy a süti a földön, ő a fejét fogja,és sír. Kiesett a kezéből. Utána mondta hogy ez volt az utolsó karácsony, soha többet nem csinál semmit. Utána saját magát átkozta, hogy miért nem tud már meghalni, miért nincs még a temetőben stb. Nyilván engem felzaklatott az hogy ilyeneket mond, mert apánk elhagyott és csak rá számíthatok. Hogyan segítsek neki hogy ne legyen ideges és szomorú, és valamennyire élvezze az ünnepeket?



2019. dec. 24. 12:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Pont attól ideges, hogy egyedül érzi magát a sok tennivalóval, és azért zavar el, mert haragszik rátok. Nem mondani kell, hogy na segítek, hanem ahogy most is csináltátok, kinn lenni a konyhában, vele, és folyamatosan együtt csinálni vele. Pl. krumplipucolás, zöldségtisztítás. Menni fog.
2019. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld le arról, hogy egy rakás mindent főzzön-süssön. Úgyse fogy el. És át kéne gondolnia a két munkahelyet, mert szemlátomást túlterheli magát és nem bírja. És a betegségét az orvos által javasolt módon kezelni kell, magától csak egyre rosszabb lesz. Szerintem egy pszichiátert is jó lenne felkeresnie.
2019. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Ezért kell rendelni/étterembe menni. Sokkal többet ér a nyugalom, és legalább nem zabálod szarrá magad
2019. dec. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Anyád iszik, hogy állandóan leejti a sütiket?"


Fáradt. Én sem szeretem, ha sertepertélnek a konyhában, amikor sok a dolgom. Ha a férjem főz, akkor segítek neki, mert ő úgy szereti, ha én, akkor egyedül vagyok a konyhában. Ha megkérdezik, hogy tudnak-e segíteni, akkor általában az a válasz, hogy azzal tudnak, ha hagynak, hogy csináljam a dolgomat. Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek úgy kell segíteni, ahogy neki jó, nem úgy, ahogy nektek lenne.

2019. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Anyukád túlidegeskedi a dolgot, és ezen leginkább ő tudna változtatni. A karácsony nem a rengeteg ételről szól, lehet egyszerű ételekkel is ünnepelni. De ő ezen pörög és nem tudja teljesíteni saját elvárásait.


Szerintem mondd meg neki, higy nem baj a süti, te annak örülsz a legjobban, hogy együtt vagytok. Amúgy ha rokonokat vàrtok, azok már valószínűleg rommá ették magukat, nekik sem hiányzik még egy édesség.

2019. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ha megtehetitek, érdemesebb rendelni az ünnepi ennivalót és süteményeket. Egy csomó időt és idegeskedést meg lehet általa spórolni. Persze így egyben látva a rendelés árát soknak tűnhet, de ha te magad vásárolsz be és töltöd el az idődet vele, ugyanott vagy.
2019. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
26%

nem értem mi ez a rendelés mánia.

500-1000 ft egy doboz teasütemény veszel 2-3-t bőven jó.

Persze aki igényli vehet zserbót meg a többit , de nem annyira vészes az ár ha csak pár sütit akar az ember.

2019. dec. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!