Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan családtagod, akivel...

Van olyan családtagod, akivel még karácsonykor sem beszélsz?

Figyelt kérdés

Mit tettek, hogy ezt érték el?

Nekem vannak sajnos, de nem hiszem, hogy a karácsony ilyen szempontból más lenne, mint a többi nap, amikor a lelkembe gázolnak.


2019. dec. 25. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hajjjajj... hosszú sztori, de nem kell minden hozzátartozóval kapcsolatban lenni.
2019. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több.

Attól, hogy rokon valaki, még nem kell beszélni vele.

Kihasználva éreztem magam + ment a sz*rkavarás. Nekem ez nem hiányzik.

A rokonokat barátokkal "pótolom".

2019. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagybátyámmal. Nem keresett, nem hívott, nem is írt több mint 20 éve (még gyerek voltam, akkor veszett össze anyámmal de nagyon), mindezt úgy hogy tőlünk nem messze unokatesómékat rendszeresen meglátogatta. Facebookon is bejelölhetett volna már 10 éve, de nem tette (érdekes öcsémet sikerült). Nem haragszom rá meg semmi ilyesmi, de aki önhibámon kívül történtek miatt nem kíváncsi rám arra én miért legyek az?
2019. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Öcsémmel nem nagyon. Önző, számító, pénzéhes, ő egy petákot sem költene még a szüleinkre sem, de elvárásai vannak, ajándékot elvárja, ő nem vesz senkinek. Ő a kiskirályfi, neki semmi kötelezettsége nincsen, egy tányért nem mos el maga után. Voltak durvább dolgai is, anyánkat teljesen kicsinálta, és soha nem kér semmi gazsága után bocsánatot. Rengeteg szenvedést okozott nekem, anyának, apának, de még mindig őt kell sajnálni, mert szegényke nem akar dolgozni.

Egyszerűen nem bírom elviselni még látványát sem.

2019. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anyósommal. Egy életre eladósított minket és elherdálta a pénzt amit mi fizetünk vissza helyette. És utána még bíróságra ment hogy fizessünk neki szülői tartásdíjat mert ő milyen szegény. Nem tudom miből gondolta hogy nem tudjuk a bíróságon alátámasztani hogy mennyit fizetünk helyette, mindenesetre a bírónő nagyon megbotránkozott rajta hogy mit akar még tőlünk és pszichiáterhez küldte. A 2 és fél éves unokáját sem ismeri. Ha rajtunk múlik nem is fogja, de már eleve gyomorgörcsöm van hogy mi lesz ha nyáron betölti a 3 évet, hiszen akkor ismét mehet a bíróságra nagyszülői láthatásért...
2019. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Van. Férjem felnőtt gyerekei. Kamaszok voltak, amikor összejöttünk, és következetesen minden karácsonyunkat pokollá tették. Én türelmes voltam, mert ugye kamaszkor. Aztán jött a fiatal-felnőtt kor, de ugyanolyan hülyék voltak, megspékelve azzal, hogy mivel már dolgoztak, kb. igyekeztek az ajándékkal is "kifejezni" magukat. Mi a férjemmel együtt vettünk nekik ajándékot (drágát, szépet, jót), ők pedig apjuknak több tízezer forintosat, nekem meg párszáz forintos kacatot. (NEM én romboltam szét a szüleik házasságát, apjuk özvegy volt már 5 éve).

Mióta kiröppentek, én nem keresem a társaságukat. Közös karácsonyi vacsorákat nem tartok velük. (Férjem mehet hozzájuk, nem befolyásolom.)

2019. dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag egyetlen vérrokonommal sem tartom a kapcsolatot, és jó okom van rá.
2019. dec. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A keresztapámmal.


Mikor 11 éves voltam, molesztált. Annyira le akartam magamról vakarni, hogy az egész családjával megszakítottam a kapcsolatot, nehogy véletlenül találkozzak vele.

2019. dec. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A családom 99%-a ilyen. Nem tettek semmit, a fele távol él, szóval gyerekkorom óta nem láttam őket emiatt, a másik felével meg amúgy is csak a családi kötelező összejövetelek miatt találkoztam, amíg még gyerek voltam, utána már nem volt kötelező, akkor minek is keresem volna fel őket? Számomra totál idegenek mind igazából.
2019. dec. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddig nem volt, de most karácsonykor elintézte, hogy legyen 😃
2019. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!