Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire bunkóság tönkretenni...

Mennyire bunkóság tönkretenni más ételét karácsonykor?

Figyelt kérdés
Összejött a család ma estére. Mi már nem lakunk a szüleimnél. Hogy levegyek anyám válláról némi terhet, megbeszéltem vele előre, mit főz ő és mit én, én ajánlottam fel. Ma egész délelőtt ezzel készültünk a párommal, ő emiatt nem ment a régi ismerőseivel focizni sem, hogy a konyhában segítsen nekem. Erre mikor odavittük az ételeket, anyám a vacsora előtt fogta és a tudtom nélkül elkezdte melegíteni az általam hozott kaja egyikét (egy krumplis köret volt) és mivel annyira szerelmes az unokába (nem az én gyerekem, ráadásul vele lakik), egész este csak őt hajtotta, otthagyta a kaját a főzőlapon egy csomó időre a tudtom nélkül,, míg ő unokázott, és szénné égette az egész kaját. A tálat is dobhatom el, egy többezres, új edény volt. Mikor éreztem, hogy füst árad a konyhából, odarohantam és kérdeztem, mi az. Erre anyám könnyedén vigyorog, hogy a krumplim. Mondom, "Úristen, de az edény is tönkrement", erre a válasz "kapsz másikat, ne sz*rj be, kifizetem". Mondom, de egy csomót dolgoztunk a kajával, így már nem lesz az igazi, erre anyám csak kaffogni kezdett bocsánatkérés helyett, hogy mit foglalkozok én egy kis körettel, dob össze valami egyszerűt, ne fújjam fel a dolgot. Persze, ő minden héten szénné éget valamit, képtelen a kajára figyelni, eszem ágában sem volt vele melegíttetni, de míg nem voltam ott, nekiállt. Bocsánatkérést nem kaptam. Mikor hívott, hogy menjünk vacsorázni, megmondtam neki, hogy azért egy elnézést jól esett volna, erre megint kaffogni kezdett, hogy mit mondogatok ezen a dolgon, semmiség volt az a kis köret, amit csináltam, hagyjam ezt a témát, különben is, ha annyira kell, bocsánatot kér, jó gúnyos hangnemben. Lényegében közben még le is szólta a délelőttös munkánkat, még ha nem is csak a köretből állt. Aztán mindezek után bőgve elrohant, mint egy hisztis gyerek, azóta nem beszél velem, vacsorázni sem mentem ki hozzá. Azt hiszi, hogy az ember dolgozik a kaján, készül, idecipeltem mindent az egy órás kocsiúton, 3 hete nem látott, de az sem érdekelte, hogy élek-e még, én mégis figyelmes akartam lenni, erre tönkreteszi a kaját, bocsánatot nem kér és a végén még ő akad ki és rohan el? Ráadásul ő az, aki mikor 1 hónapja kirabolták az új lakásunkat, amiben még csak egy hete laktunk, elvittek fél millió értéket, azóta aludni alig tudok, az esetre csak annyit mondott 8 órával a rablás után, hogy "tedd túl magad rajta, mit bőgsz azon, hogy elvittek mindent?". Hát milyen anya az ilyen? Megérdemli, hogy cirkuszt csináltam karácsonykor és nem mentem ki bájologni vele mindezek ellenére?
2017. dec. 24. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Megérdemli, nagyon nincs tekintettel rád. Gondolom neki nincsenek jelenleg problémái, ezért nem tudja átérezni a helyzeted.
2017. dec. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Anyádnak fel kell nőnie és megérteni, hogy független ember vagy. Neked pedig tudni kell elmondani normális hangnemben viszont elég határozottan, hogy pontosan mit vársz tőle.


Az más kérdés, hogy egyrészt hallgattassék meg a másik fél is, másrészt nekem hiányzik valami a sztoriból aközött, hogy gúnyosan bocsánatot kért és hogy sírva elrohant.

2017. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem anyádnál valami nem stimmel agyilag, már bocsánat.

Én is lazán veszek mindent, na de ha kirabolják az ember lakását, az kicsit komolyabb dolog, nem tesszük magunkat csak úgy túl rajta. Oké, ha az ember eleget keres, akkor lehet a drága holmikat pótolni, de pl. a személyes tárgyakat, örökségeket soha... arról nem is beszélve, hogyan érezze magát az ember biztonságban és nyugodtan, ha egyszer már kipakolta valaki a kecót?

A főzőcskézős reakciója sem normális, főleg, ha előre megkért titeket, hogy segítsetek be a főzésbe, akkor ne b**kodja már ki lazán fél kézzel az ételt...

Ami a legijesztőbb, hogy ott van a kisgyerekekkel (ezek szerint csak ő volt vele egyedül?) és közben ott hagyja a bekapcsolt tűzhelyet őrizetlenül? Dől a füst a konyhából és röhög rajta? Ne haragudj, de anyádnak elmentek otthonról. Bármikor magára gyújthatja a házat. Meg a kedvenc kis unokájára. A gyerek anyja hol volt? Vagy az apja? Vagy bárki, aki odafigyelt volna?

Ettől függetlenül igen, veled is borzasztó tiszteletlen és abszolút nincs tekintettel az érzéseidre, de ez inkább újabb intő jel, hogy valami nem oké a fejében. Normális ember nem gondolkodik így. Az, hogy a végén még ő rohant el sírva... ajjajj.

Első körben a tesódékkal kéne pl. beszélned, vagy bárkivel a családból, mert ez már kb. a beszámíthatatlan kategória. Ön- és közveszélyes. Hogy hagyhatja valaki a pici gyerekét egy olyan valakire, aki szénné égeti a kaját a tűzhelyen és röhög rajta???

Ha felgyújtja a házat, azon is röhögni fog, és túlteszi magát, ahogy neked is javasolta roppant okosan?

El kéne vinni kivizsgáltatni, én ezek után nem szívesen jópofiznék vele, bár azért mégiscsak az édesanyád, szóval ha tudsz akkor vegyél erőt magadon és ülj le vele beszélgetni.

2017. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Még az elejét elhittem volna,de a végére nem kellett volna a rablásos rész.Erőltetett kamu.
2017. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha én igy viselkednék a gyerekeimmel megérdemelném,hogy pofán üssenek.Ez valóban betegség vagy irigység az anyudnál.
2017. dec. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó én is ezen agyaltam, mert hasonlóak történtek velem (odaégette a szüleimnek készített ételt tesóm, aztán neki állt feljebb, ellopták valamimet, tesóm arra is kb így reagált, mint az anyja). Mégis valahogy túlzó az egész.
2017. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
A rablásosban igazad van, de az odaégett ételt túlreagálod!
2017. dec. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Manapság minden az unokák korul forog A többiek dögöljenek meg. De látjuk az unokákat családomban is,sajnos hála ennek kovetelozo,hisztis akarnokok es fenekuket is fenyesre kell nyalni...
2017. dec. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Na kezdjük ott, hogy párod nem ment el focizni. Ez valami erény, amiért vállveregetés jár? Természetes kéne legyen, hogy otthon van és besegít.

Az is érdekes, szénné ég edényestől a krumplid, de te ebből semmit nem érzékelsz, csak mikor már füstöl szinte a konyha is? Hol voltál addig, 15 szobás palotában laktok hogy addig nem ereztél semmit?

Kicsit felfújod. Oké, te csináltad, oda a munkád, de semmi olyan nem történt ami ne lenne pótolható.

Azért az érdekel, milyen krumplis köret volt az, ami ekkora nagy problémát okozott?

2017. dec. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Méregdrága edényvan, mikró nincs??? Ki melegít manapság krumplit így?

És ki hiszi el ezt az egészet? Gyakorló háziasszony tuti nem :)

2017. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!