Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsünk a szülőn,...

Hogy segítsünk a szülőn, amikor már nem lehet?

Figyelt kérdés

Először is mekkora gáz, hogy karácsony szelleme én meg itt pötyögök... :D

Azért kellemes ünnepeket mindenkinek!


Első körben háttérsztori:

Szülők 70 körüliek, én 30, nekik nehéz gyerekkoruk volt, meg elég sokat feláldoztak, hogy meglegyen minden ami ma van. Az a baj, hogy ezt mai napig hallgatom.


Anyukám kezd szellemileg leépülni (felejt el dolgokat, semmi logika nincs abban, amiket mond, ezeket nem is érzékeli), nem tudjuk mi van vele, orvoshoz nem hajlandó menni, mert neki ugyan semmi baja, meg amúgyis minden orvos hülye, ő ilyen, rajta nem lehet változtatni, stb. Erőszakkal is próbálta apukám elvinni, úgyse ment, mert csak hiszti volt belőle. Anyukám nagy mártír és érzelmi zsarolásban királynő, az a baj, hogy ő sem veszi észre. De a szavaknak sem az erejét és olyan mélyen és szépen körbe meg kasul forgatja még azt a kést, miután belédvágta, hogy fáj létezni.


Apukám nagyon kitartó ember, aki passzívan tűr. Ő elvette anyukámat és 'ameddig a halál el nem választ' szerint él. Látom ahogy teljesen épül ő is le anyukám miatt és csak csendben bológat, de szerintem mindketten totál depressziósak. Apukám szeret elmászkálni, sétálni, stb., anyukámat nem lehet vinni sehova, nem hajlandó menni, minden mondvacsinált ürügy miatt.

Próbáltam őket rábírni az internetes dolgokra, hogy tanuljak, olvasgassanak, akár játszanak valami játékot, csak hogy ne az unalom legyen, de esélytelen, nem érdekli őket.


Igazából csak élnek egymás mellett és ha összetalálkoznak a lakásban, akkor megy a balhé.

Persze a gyerek ezt nyeli, amikor haza kell menni és hallgatni, hogy az egyik szerint miért hülye a másik.


Én már egy ideje lelakatoltam a szívem, hogy semmi se ki, se be, mert ha beengednék akármit, akkor valószínű egész nap bőgnék ezen a szitun úgy is, hogy ott sem vagyok, de néha így is eltalál néha a dolog és akkor eléggé tudok szenvedni (Pl. amikor apa felhív, hogy ő már mennyire nem bírja). Ha nem foglalkozom ezzel (mondván hogy mindenki saját sorsa kovácsa, meg amúgysem tudom az ő életüket élni) akkor én vagyok az érzéketlen semmirekellő, ha meg foglalkozom vele, akkor belebetegszem.


Elválni nem tudnának pénzügyi okok miatt, mert meg apám egy hős(?), ha anyukámat el kellene valami helyre vinni berakatni, az meg szerintem őt csinálná ki. Plusz ebben az állapotban anyukám nem is tudna egyedül élni.


Próbáltam őket révenni párterápiára is, de abból is az volt, hogy ők házasok és ez normális, az meg pénzkidobás és nincs ilyenekre idejük.


Nem megváltást várok a válaszokban persze, csak nagyon tanácstalan vagyok... bízom benne, hogy nem vagyok egyedül ezzel és valaki talán talált már ebből valamilyen kiutat.


Köszi előre is, hogy elolvastad.



2019. dec. 25. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ezen változtatni vsz már nem fogsz tudni, csak nehezebb lesz :( Erősítsd magad belülről, amennyire tudod.


Esetleg külön-külön nem tudod magadhoz hívni őket? Kis beszélgetés, együtt töltött idő.

2019. dec. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utóbbit esetleg megpróbálhatom, de elég messze lakunk egymástól és attól tartok, ha a másik nincs ott az egyik kirekesztve érzi majd magát. Nem tudom...


Mindenhonnan ezt hallom, hogy nem tudok vele mit kezdeni, meg már csak rosszabb lesz, úgyhogy szedjem össze magam, amivel persze egyet is értek, de nagyon nehéz...

2019. dec. 25. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

"felejt el dolgokat, semmi logika nincs abban, amiket mond, ezeket nem is érzékeli)"


Ez bizti? Mert minden ember felejt el dolgokat, és hülyeségeket vagy látszólag hülyeségeket is képes mindenki beszélni. Én azt figyeltem meg hogy ha valaki elkezd ilyet, és motiválom valamivel, akkor hirtelen helyrekerül az esze. PL, dicsérettől, valamitől amit szeret csinálni, ami rá jellemző.

2019. dec. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Logikátlan alatt azt értem, hogy tegyük fel vitatkozunk a békákról (csak egy elnagyolt példa), mert hogy a békák zöldek, kiragadja a mondatból a zöldet, de ugyanúgy továbbviszi a vitát, hogy a zöld szín mennyire nem jó és teljesen átmegy valami másba az egész, nem tudjuk követni. Aztán amikor elkezdjük magyarázni neki, hogy arról volt szó, hogy a békák zöldek, nem a zöld színről megy a vita, akkor nem érti, ez látszik is rajta és inkább visszavág azzal, hogy jó, akkor támadjuk őt, mert ő hülye. Aztán látszólag amikor magyaráznánk, akkor egyáltalán nem is figyel, csak matat és elkezd beszélni egy 4. dologról, mintha nem is beszélnénk hozzá.... :-|
2019. dec. 25. 21:52
 5/8 gublug ***** válasza:
31%

Szia.

Kicsit mashonnan kozelitem meg.


Ebben a 3 dimenzios vilagban a mulandosag termeszeti torveny. Semmi sem tart orokke.

Ezen meditalj.


Es gyakorold a Kuldest-Fogadast, a Tonglent.


Igaz, hogy nem fogsz tudni valtoztatni, de a szived ne lakatold le. Nem jo. Hasznald helyesen a szived es arra amiert van: szeress.


Olvass utana amit irtam.

2019. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem elég nehéz szeretnem, vagy hát tudok, nagyon is, csak nem mutatom ki. Az is családból jött...

Ránézek arra, amit írtál, köszi :-)

2019. dec. 25. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
4 Ha vitatkoztok akkor úgyse tudtok beszélgetni, kár is belekezdeni. Mindent ki lehet forgatni amit mond, főleg hogy túlerőbe vagytok, és egyre inkább nem fogtok egy nyelven beszélni. Nem kellene vitatkozni.
2019. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
12%

Mit csinálj ? Semmit ,ne vedd fel amit mond,ha veszekszenek akkor hagyd őket ott.

Anyukám is ilyen panaszkodik mennyire szarul van ,szólunk neki testvéremel hogy mennyen el a házi orvoshoz hívja ki az ügyeletet stb ő nem megy.ilyenkor meghallgatom azt kész vagy megmondom neki hogy mi szóltunk neki mit csináljon de mást nem tehetünk helyete.

2019. dec. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!