Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsünk a húgomnak?...

Hogyan segítsünk a húgomnak? Nem bírja a semmittevést, unatkozik, egyedül van, sír stb?

Figyelt kérdés
Én 36 éves vagyok, külön élek a családtól egy másik városban, ahol dolgozom. A húgom 20 éves egyetemista, ő még értelemszerűen otthon lakik a szüleinkkel. Tök normális, átlagos család vagyunk és nincsen közöttünk semmilyen komoly családi probléma vagy konfliktus, viszont alapvetően nem vagyunk egy szoros, összetartó család, legalábbis a húgom szempontjából biztosan nem. Ő már inkább késői gyerek, így mondhatni kilóg közülünk, mert egy más generáció. Szóval kvázi egykeként nőtt fel, nincsen úgy kimondottan jóban senkivel sem (pl. az unokatestvéreink sem az ő korosztálya) és már a szüleink is idősebbek valamivel (50-60 között) és már nem tudnak mit kezdeni a húgommal. A húgomnak vannak barátai, de velük ritkábban szokott találkozni (máshol tanulnak, ők a családjukkal jóban vannak és nyaralnak, kirándulnak stb., sokaknak párja is van). A húgomnak nincsen barátja sem. A város is egy kis település, ahol nincsen semmi pl. értelmes kikapcsolódási lehetőség, tanulási lehetőség vagy munka lehetőség. Az ő korosztálya nem is túl jellemző, inkább idősebbek vagy gyerekek lakják a várost többségében és a programok is ezeket a csoportokat célozzák. Szóval szegény hazajön a szünetekben, hétvégéken és konkrétan látszik rajta, hogy szenved.... Szorgalmi és vizsga időszakban még elvan, hiszen akkor hétköznapokon az egyetemen van és tanul mellette, viszont a szünetekben borzalom ránézni. Egy darabig lefoglalja magát és olvas, fest, filmet néz, pihen, keres valami hobbit, de ez hamar átfordul a szenvedésbe. Olyankor konkrétan egész nap csak fekszik és bámul ki a fejéből, sír vagy alszik és ennyi, nem is megy ki a házból. Olyankor alig kommunikál velünk, max. panaszkodik, sír, kesereg. Ez minden egyes szünetben így van (már igazából középiskola óta) és mindenkinek nagyon rossz, nyilván leginkább neki. Már most kérdés, hogy majd mi lesz télen a vizsgaidőszak után, a tavaszi szünetben és nyáron... Szeretnénk neki segíteni, de nem tudjuk, hogy hogyan. Találkozik a barátaival és én néha is el szoktam hívni magammal ide-oda, kirándulni, vásárolni, enni stb. (bár velem szerintem annyira nem érzi jól magát) de az is csak időszakos és arra a pár órára vagy egy-két napra oké, aztán utána minden kezdődik előröl. A nagyobb közös családi programokat nagyon nem szereti, nem tud beszélgetni senkivel sem, nem érzi jól magát a többiekkel. Nekem sajnos tényleg nem jut eszembe semmi más, itthon tuti nem fog munkát, tanfolyamot vagy normális tevékenységet találni (én sem találtam soha annak idején, de én elvoltam, engem ez nem viselt meg ennyire), de máshol pedig nem tudom, hogy mit tudna kezdeni magával, amit ki is tud(unk) fizetni.
2019. dec. 7. 15:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%

Húgod egy életképtelen. Bocsi, hogy ezt kell mondanom, de ez az igazság. 20 évesen nem igaz, hogy unatkozik.. bár nekem lennének ilyeb problémáim. Érdekes, én 21 évesen nem unatkozok, egyetemre járok, mellette munkám is van, mindig van mit csinálnom. Nem tudom, milyen büfészakos a tesód, de borzalom, hogy ilyen emberek léteznek😂

Mi az, hogy sír otthon? Menjen, segítsen a háztartásban, menjen el dolgozni, ne ti fizessetek neki mindent, ha meg nem tetszik neki, akkor álljon a saját lábára. Bocsánat, de egyszerűen kiakasztanak az ilyen életképtelen *aszfejek.. a szüleiddel is beszélgethetne, sorozatot is nézhetne.. nehogymár nektek kelljen programokat szervezni egy mamlasz 20 évesnek, azért a ló*asznak is van vége. Húgod egy semmirekellő, vagy depressziós, ez esetben azonban inkább pszichológus kellene neki

2019. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%
Nincs értelmes munkalehetőség... magyarán büdös a munka az eltartott kisasszonynak.
2019. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Én meg a hülye szentfazekakért . Álszentfazekakért. Adott egy húsz éves nő,l de inkább otthon hisztizik minthogy értelmesen lekösse magát. Nincs értelmes munka? Minden értelmesebb mint anyuciékat pumpolni. Nincsenek batátai? Nagy ügy, ha otthon bömböl, akkor egyértelmű hogy nem is lesznek. Kényelmes gyereket játszani, más baja nincs a csajnak.
2019. dec. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
49%

Ugyan, azért lennék pokolra való, amiért kimondom a véleményemet egy ilyen sz*rháziról? Most őszintén, ki az, aki ennyire 0 önállósággal rendelkezik, hogy nem tudja magát elfoglalni?😂

Az egy éves unokahúgom is képes egyedül játszani...

2019. dec. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Pasziánazozzon. Igazi kártyával.
2019. dec. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%
Segítsen otthon a ház körül.Mi az hogy fekszik az ágyban egész nap?Főzés mosás takarítás,mindig van valamilyen tennivaló.20 éves már,nem kell kiszolgálni.Tőled nem ezt látta mikor még ott laktál?
2019. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

1-es Írtam, hogy nem a szorgalmi és vizsga időszakban merül fel ez a probléma, hanem a szünetekben. Ha iskolába jár és tanul, akkor teljesen jól elvan és tényleg nincsen semmi baja. Egyébként mindig nagyon jó tanuló is volt (most az egyetemen sincsen négyesnél rosszabb jegye, gimiben kitűnő volt) és sokkal szorgalmasabb is mint mondjuk én voltam az ő korában. Szóval a kérdésben említett probléma kizárólag a szünetekre jellemző, amikor nincsen egyetem. A háztartásban is kiveszi a részét, de hárman laknak együtt felnőttek (legalábbis nem egy rumlis kisgyerek után kell pakolni, takarítani) egy nem is túl nagy házban, szóval nagyon sok teendő azért nincsen. Illetve nyilván a takarítással és egyéb háztartásbeli feladatokkal is megy az idő, de azért szerintem nem kell úgy csinálni mintha nagy élvezet lenne mosogatni vagy porszívózni... Megcsinálja az ember, mert meg kell, viszont azért nem számít értékes időtöltésnek az én szememben. Én sem szeretem, egy 20 éves lánynak meg gondolom ugyanúgy nem dobja fel a napját, ha kitereget vagy felmos. Sorozatot néz, filmez, olvas, fest, barkácsol stb., de ez max. pár napig vagy hétig foglalja le és utána már nem bírja tovább, eltörik a mécses, begubózik és ez így nincsen jól. Szerintem itt inkább nem is maga a tevékenység a kérdés, hanem lehet, hogy inkább a társaság hiányzik neki. A szüleinkkel pedig sajnos nem olyan a kapcsolata, hogy beszélgessenek vagy közös programokat szervezzenek. Ott segítik és támogatják, ahol csak tudják, de sajnos nem ilyen beszélgetős, társasozós, kirándulós stb. típusú szülők. Sokszor nem is beszélnek egymással, csak elvonul mindenki külön-külön. Mikor én voltam gyerek, akkor is hasonlóak voltak csak már szerintem rosszabbak lettek, ahogyan idősebbek lettek.

2-es Tényleg nincsen számára munkalehetőség a városban. Azért itt fontos figyelembe venni azt, hogy ő egy 20 éves, konkrét végzettséggel vagy szakmával nem rendelkező, nappali tagozatos egyetemista és egy kisvárosban él, ahol eleve kevesebb a lehetőség, ritkán nyílnak meg pozíciók és alapvetően nem is időszakos diákmunkára vannak berendezkedve. Jó lenne, ha tudna dolgozni a szünetekben, de nem sok kilátás van rá. Viszont alapvetően azzal nincsen baj, hogy eltartott. A szüleink ezt önként vállalták, szerencsére megtehetik és engem ugyanígy támogattak amíg le nem diplomáztam és főállásban dolgoztam, szóval szerintem ez még így is fair és pont nekem nem lehetne ellene egy szavam sem.

2019. dec. 7. 18:00
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
Most meg elkezdted mosdatni.Pedig magad írtad hogy egész nap henyél,semmirekellősködik.
2019. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
4-es Tanul, nem tud elmenni főállásban dolgozni, hogy megkeresse azt a mennyiséget, hogy ne kelljen neki "anyuciékat pumpolni". Engem (és szerintem még rengeteg más embert is rajtam kívül) is eltartottak a szüleim, amíg a saját talpamra nem tudtam állni. Én ebben nem látok semmi kivetnivalót, ráadásul egyáltalán nem is olyan típus, akire azt lehetne mondani, hogy csak viszi a pénzt. Barátai egyébként vannak, de már korábban leírtam, hogy ezzel mi a gondja. Havi talán egy alkalommal szerveznek valami közös programot és ennyi.
2019. dec. 7. 18:05
 10/31 A kérdező kommentje:
9-es Úgy néz ki, hogy itt mindenki félreérti, amit írok, ahogyan pl. a 7-es hozzászóló is... Igen, egész nap csak fekszik, alszik, sír és szerintem ez gond, nem normális és ezen szeretnék segíteni. Közben elvégzi a feladatait, mert tanul és az egyetemen teljesen jól teljesít, illetve otthon is kiveszi a részét a házimunkából. De most szerintetek komolyan ez a lényeg? Nyugodjak meg azért, mert sír, rossz kedve van, nem beszél senkivel, nem megy sehová, de közben elmosogat meg felsöpör és akkor már minden rendben is van???? Hát én nem így gondolom és senkit sem érdekel, hogy egy héten hányszor viszi ki a szemetet vagy hányszor mossa le a tükröket vagy mit tudjam én, mert szerintem ez nem fontos, ha közben ilyen, mert láthatóan van valami problémája. Ezen pedig szeretnék neki segíteni, mert a testvére vagyok.
2019. dec. 7. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!