Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom hogy primitív dolog...

Tudom hogy primitív dolog ilyenen pörögni hosszú évekig, de valahol rosszul esne másnak is nem?

Figyelt kérdés

Amikor megszülettem nem készült rólam babafotó anyámmal, apámmal, mamával vagy rokonokkal. Körülbelül 8-9 hónapos koromban volt az első kép rólam. Testvéremről van pózolós kép szülőkkel, mamával, rokonokkal ahogy fogják 2 hetes korában. El se tudom képzelni hogy néztem ki újszülött koromban, nem is emlékeznek rám a családban se. Amolyan érdektelen gyereknek érzem magam. Irigykedve nézem facebookon ismerősök babakori képeit, volt ilyen kihívás pár éve hogy mindenki tegyen ki 15 évnél régebbi képeket, én meg csak lestem, mert egy darab képem sincs szülőkkel. Nem nagy dolog, de akkor is gáz.


Egyébként 30 éves férfi vagyok.


2019. dec. 18. 18:00
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Igen férfi, megnézed?
2019. dec. 18. 18:05
 2/60 anonim ***** válasza:
65%
Bakker, 30 évesen ezen problémázol? Amúgy lehet, hogy örökbe fogadtak 8-9 hónapos korodban, azért nincs rólad korábbi kép. 😂
2019. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Jönnek elő minden évben ismerősök gyerekkori képei a szüleikkel, mutogatják magukat mennyire cukik voltak... Volt hogy kérték tőlem is hogy mutassak, mert kíváncsiak rám. Barátnőim is mindig mutogatták a képeket, engem meg lesajnáltak amiatt hogy nincs.
2019. dec. 18. 18:10
 4/60 anonim ***** válasza:
79%

Sem érte sem ellene nem tudsz tenni. Nagyon luxus volt 30 éve a fotógép és a film is. Nem volt mindenkinek része benne. Nekem volt olyan hét, hogy kaját sem tudott apám venni, mert nem volt miből.


Ezek rossz emlékek. Változatni rajta nem tudok.

Tudok tanulni belőle és tanulságot levonni és másképp cselekedni. Ez segít.

Tudok megértést tanúsítani, ami szintén segít (nekem).

Tudok jó pillanatokat felidézni, ami ezt kárpótolja. Sőt! Ha esetleg van lehetőségem, megkérdezem a szomszédokat, ahol felnőttem, vagy nagyimat, ha még él, meg azokat, akikkel felnőttem, hogy meséljek, nekik milyen élményeik voltak velem kapcsolatban. Ezeket felvenném és leírnám könyvbe.

Az ilyen emlékek (számomra) többet érnek egy-egy fotónál.

2019. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
26%

Az kemény, hogy az egyetlen konstruktív válasz hogy le van pontozva, a értelmetlen fikázás meg felpontozva

#ítéletNélkül #konstruktívan

2019. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
85%

30 éves vagy. Akkor tudhanád,hogy akkoriban nem annyi volt a fényképezés,hogy előkapjuk a mobiltelefont,és őrülten kattogtatunk. Engedd el, nagyanyádról gyerekkori kép sincs ,vagy ha van egy darab az már kuriózum.

Ma egy perc alatt több képsz készül,mint az elmúlt században összesen.

2019. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:
Nálunk volt pénz, mert testvéremnek van csomó képe és mindegyiken látszik hogy boldog a család. Engem meg a kutya se sz@rt le és emlék szinten se tudnak semmit mondani. Kérdeztem általános iskolás koromban anyámat hogy néztem ki, csak általánosságban mondott annyit hogy aranyos meg okos voltam, nagy hajjal születtem és ennyi az emlék.
2019. dec. 18. 18:16
 8/60 anonim ***** válasza:
75%
Nem utolsó szempont, hogy akikkel felnőttél, nekik is lehetnek képeik, amiken rajta lehetsz.
2019. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs képe rólam. Testvéremről nagyon sok, és ő idősebb is tőlem szóval nem is lehet azt mondani, hogy nem volt akkoriban fényképre lehetőség.
2019. dec. 18. 18:19
 10/60 anonim ***** válasza:
66%
Én se vagyok már mai gyerek, de azért időnként abban az időben is fotóztak. Szerintem is furcsa, hogy neked nincs. Amúgy nekem is az jutott eszembe, hogy lehet, örökbefogadtak.
2019. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!