Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá a szüleim...

Hogyan vehetném rá a szüleim egy külön szobára?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és jelenleg a 11 éves húgommal alszom egy szobában, egy emeleteságyon. Panelban lakunk, van egy "nappali" ahol a szüleink alszanak, van egy tőle pár m2 kisebb szoba, ahol jelenleg vagyok, illetve van egy félszoba, ahol apukámnak tulajdonképpen csak a számítógépje van, illetve pár limlom.

Szeretném nagyon azt a szobát, ugyanis kellemetlenül érzem magam, ha tesómnak feljönnek a barátnői, és én meg nem érezhetem magam otthoniasan, valamint én sem tudok magamhoz senkit felhívni, ugyanis húgomnak a játékai szana-szét vannak, meg nyilván zavaró barátokkal úgy beszélni, hogy ottvan.

Valamint elképzelhető, hogy ha leérettségizem és egyetemre megyek, akkor kollégista leszek, ergo haza fogok járni hetente, ami nyilván megint kellemetlen lesz, ugyanis huszonévesen megint emeleteságyon aludni a már tinédzser húgommal.

Valamint introvertált vagyok, jobban szeretem az egyedüllétet.


Felhoztam már az ötletet a szüleimnek, anya viszonylag jónak is tartja, viszont apa nagyon ellenzi, ragaszkodik a "szobájához". Viszont az simán megoldható lenne, ha a gépét átvinnénk a szüleim szobájába. Szóvá tette amúgy apa, hogy tavasszal szeretné kifesteni azt a kis szobát, szóval még előtte valahogy rá kéne vennem őt, hogy megcsinálják nekem. Szóval valami tipp?



##szoba ##különszoba
2020. jan. 4. 01:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Akkor 3 szobás lakásba laktok ha jól értem ? Apukád irodai /dolgozó szobájába gondolom nem csak a számítógép van hanem iratok és stb.ha igen akkor nem csak annyiból állna hogy át viszed a gépet szüleid hálószobájában hanem az iratoknak és egyéb dolgoknak is helyet kéne találni ,és nem biztos hogy szüleid hálószobájában mind befér.
2020. jan. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Salx Narval ***** válasza:
91%
Nézd, te élsz ott neked kell tudnod, hogy indokolt e apád ragaszkodása a szobához, ha ott keresi a kenyereteket, nyilván igen és kérned sem volna szabad, hogy költözzön át a nappaliba. Ha viszont csak a saját örömére szórakozni, kikapcsolódni jár oda akkor nagy önzőség a részéről ezért fenntartani egy külön szobát egy amúgy is szűk lakásból. Ha indokoltnak ítéled a kérésed akkor rágd tovább anyukád fülét és ígérd meg apádnak, hogy segítesz a kifestésben és az átköltözésben. Kívánom, hogy mindannyiótok megelégedésére tudjatok dönteni.
2020. jan. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
mivel anyukád jó ötletnek tartja, igy csak rajta keresztül van esélyed meggyőzni. jó érveket kell neki felsorakoztatni és talán sikerül..
2020. jan. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha eddig nem jutott eszükbe, akkor nem hiszem, hogy épp most, ha kolis leszel és csak hétvégente mész haza, akkor fognak kialakítani neked egy szobát...
2020. jan. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonymousreview60 ***** válasza:
49%
Kollégistaként miért akarnál hetente hazajárni? Inkább az ellenkezője a jellemző.
2020. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy, ha eddig nem volt nyilvánvaló a szüleidnek, hogy réges régen külön lenne a helyed, pláne ha van megoldás, akkor most, a továbbtanulás küszöbén se fognak rajta változtatni. Nem akarnak. Apád nem akar. Esetleg érvelhetsz az érettségire tanulással, meg azzal, hogy utána meg csak hétvégente hazsnálnéd párszor, amikor hazajössz a koliból, nem zavarnád apádat sokszor...Mondjuk sok esélyt nem látok, főleg, ha eddig se érezte úgy, hogy az ő kedvtelésénél talán fontosabb, hogy neked normális, élhető helyed legyen otthon.
2020. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
34%
A koliból nem kötelező haza járni.
2020. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

Nem tudom, hogy a kollégiumod miképpen működik, de javaslom, hogy nyáron maradj ott és diákmunkázz a saját hasznodra, vagy légy gyakornok egy cégnél. A pénzedből utazz, láss világot. Azokat havi/kéthavi egy hazalátogatásokat majd túléled. Egyetem után bérlakásba költözöl egyedül/ismerősökkel/pároddal.

Egy próbát tehetsz, győzd meg anyádat. Ha az nem működik, akkor felejtve.

Majd próbálj meg nem neheztelni, elidegenedni a tesódtól, mert ez a helyzet csak és kizárólag a szüleid felelőssége.

2020. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!