Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vehetném rá az anyámat...

Hogy vehetném rá az anyámat az iPhone-ra? Semmi esély rá?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve ugyanaz a telefonja van, egy ezeréves, nyomógombos telefon, talán Samsung, de nem biztos. Semmire nem használja, csak telefonálásra. Nem azért nem vesz másikat, mert nincs pénzünk (van), hanem, merthogy neki ez tökéletes, a célnak megfelel, és hogy ezzel bármit csinálhat, nem megy tönkre. És hogy ő agyvérzést kapna, ha félnaponta töltenie kéne a telefonját, ezt elég hetente 2-szer, ezt dobálhatja nyugodtan az öcsém, semmi baja nem lesz. Viszont mióta egyetemre járok, kb kéthetente megyek haza. Tök sok dolog van, amit megmutatnék, pl ha venni szeretnék egy ruhát, vagy főzök, és nem tudom, hogy jó-e, akkor simán FaceTimeozhatnánk közben. Mire lepötyög egy üzenetet, az is minimum 5 perc. Ha jön Pestre hozzám, folyamatosan eltéved, és olyankor nagyon idegesítő vakon magyaráznom ahelyett, hogy beütné a telefonba és az mutatná, mikor hol forduljon le, stb. Szóval rengeteg előnye lenne. Ráadásul én 2 évenként cserélem a telefonomat, most vettünk újat, otthon van a szekrényben kettő, aminek amúgy semmi baja. Mondtam, hogy használja, megtanítom neki. De hogy ő erre nem kíváncsi, nem érdekli. 40 éves, de olyan, mint egy háklis vénasszony... Sőt, rosszabb, mert még a nagyszüleimnek is okostelefonja van. Apa is mindig ezzel piszkálja, hogy lassan ciki vele megjelenni, mert mikor azt a telefont előveszi, mindenki röhög. Jó ez nyilván túlzás, de elég vicces látvány, mikor anya szépen kiöltözik, megjelennek valahol és hirtelen elkezd csörögni az őskövület telefon úgy, hogy még a temetőben lévő holtak is felkelnek a zajra.
2018. dec. 3. 08:56
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

"Mert a mobil arra való."

Azért tudjuk, hogy ma már a telefonoknál a telefonálás csak egy funkció. Ugyanolyan, mint a fotózás, e-mailezés, vagy a GPS.


"Az egy telefon, nem pedig egy kiegészítő."

Lehet mindkettő. :)


"Te nagyon, nagyon okos vagy. Vegyél még ötöt év végéig."

Igen, tudom, hogy okos vagyok, és azzal is tisztában vagyok, hogy ironizálni próbáltál (szarul). Olvasni amúgy nem tudsz? Vagy az olvasott szöveg értelmezésével van problémád? 2 évente váltom a telefont. Akkor hogy vennék 5-öt még idén? :) Remélem ettől a csodás választól jobb lett a napod.

2018. dec. 3. 09:10
 2/47 anonim ***** válasza:
67%

Szia. Negyven egy éves vagyok, és a telefont telefonálásra használom. Samsungom van, és nem tudom, hogy okos telefonnak számít-e mert nem értek hozzá, és nem is érdekel. Tudod, mi még úgy nőttünk fel, hogy okos telefon nélkül is képesek vagyunk létezni és sokan vannak így ezzel. Az I phone amúgy is egy baromság, semmivel sem kompatibilis és drága. Amerikában még talán van létjogosultsága, de itt? Ennyi pénzt egy vacak telefonért, amikor valószínűleg így sem használná többre mint eddig?


Ha nektek ciki megjelenni anyáddal, mert nem birka és nem követi a tömeget, akkor el kell szomorítsalak: veletek van a probléma. Meg a tömeggel.


Ja, még valami, a nyomógombos Samsungja tíz éves és még bírja? Sok szerencsét az Iphone-hoz, az nem fogja addig bírni. Te két évente cserélgeted a drága telókat, ő meg ezt a pénzt anno rád költötte. Látom, felesleges volt.

2018. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%

Miért szeretnéd rávenni, ha ő nem akarja, nem érdeklik az új telefonok, az ő igényeit kielégíti a régi telefon is?

Rémes volt olvasni, hogy "ciki vele megjelenni" - a telefonja miatt, mintha ez valamiféle státusz-szimbólum lenne, bár sajnos sokan erre használják az iPhone-t. :-( :-(

2018. dec. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
85%

Azt mondjuk én sem értem, hogy miért váltod a telefonjaid 2 évente, ha “amúgy semmi baja”. Proli.

40 évig megvolt iphone nélkül, meg úgy egyáltalán okostelefon nélkül. Ennyi idősen csak el tudja dönteni, hogy mire van szüksége. Ne erőltessétek. Lehet érvelni, hogy miért jó, de szíve joga eldönteni, hogy mit akar.

Anyukámnak középkategóriás okostelefonja van,ő szereti, bár kb. annyi feltétele volt, hogy fehér legyen, és lehessen vele szép képet csinálni. (48 éves)

Anyósomnak(49) elromlott a régi telefonja (nyomógombos) boldogan közölte, hogy mennek venni egy újat.. Beállított egy nyomógombos nokiával. Ő örült neki, szóval minket nem izgat.


Amíg neked alap, hogy okosteló,insta,messenger,facetime stb. Addig anyukád 9-10 éves koráig még csak tv adás sem volt hétfőnként. :D

2018. dec. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
21%
Vegyél neki egy iPad-et. Azt lehet, hogy szívesebben használná. Sokkal nagyobb a kijelzője, FaceTime -ozni is tudtok.
2018. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
84%

Egyik régi telefonod állítsd be neki, vegyél hozzá egy prepaid sim kártyát is adatcsomaggal (pl. Domino SIM kártya egy ezres, hozzá 4 GB lejáratáig felhasználható 3600 Ft).

Apámat is így kezdtem szoktatni okostelefonta, most is a régi nyomógombosát használja telefonálásra, de már az okostelefont is gyakran használja.

2018. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ő nem akarja, akkor nem tudod ráerőltetni. MAximum odaadod neki, hogy nézze meg, hátha megtetszik neki.

Az tény, hogy nem létkérdés, és úgynőtt fel, hogy még mobil sem volt, nem hogy okos telefon, de ilyen alapon a mosógép sem mindenkinek volt a gyerekkorában, mégis a kényelem és praktikusság miatt "feladta az elveit" és elkezdte használni, vagy a mosogatógép, porszívó, áááááram, ez mind mind valakinek valamikor újdonság volt, ami aztán megkönnyítette a életünket.

Pl. ha lenne nála mindig térkép vagy más dimenzióba kerülhetne a kommunikáció köztetek jó érv lehet, de ha ő elzárkózik tőle, nem tudsz vele mit csinálni.

2018. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
23%

Én 21 vagyok, de én nem használnék iphont. Kb ha havi szinten fizetnél 100ezret, hogy azt használjak akkor talán.


Nézz neki egy okos telefont aminek nagy az aksi kapacitása, van benne némi ram és lehet bele rakni sd kártyát.


[link]


Pl. Az 5500as akai jó ideig bírhatja, főleg ha nem nyomogja egész nap. De rengeteg hasonló telefon van, ami számára kényelmesebb lehet.

De ha nézel olyat ami vezeték nélkül tölthető és veszel neki olyat semmit nem kell sehová dugdosnia csak arra rá rakja.


Az iphont ne eröltesd, eddig se volt az a csúcs telefon és ezután se lesz az. Inkább státusz szimbólum szereppel bírt, de már olyan téren is kezd kiszorulni, persze van pár hülye aki még mindíg erölteti (ezt nem rád értem).

2018. dec. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
46%

Mi közöd van neked ahhoz, hogy anyudnak (vagy bàrki màsnak) milyen telefonja van?Foglalkozz a sajàt dolgaiddal!34 éves vagyok, nincs iphonom, de biztos nyakon is vàgnàm azt, aki meg akarnà nekem mondani, milyen telefonom legyen.Okostelefon, de leginkàbb telefonàlàsra használom.

Amikor én voltam gyerek, tudod még sima mobiltelefon nélkül is felnőttünk.

Tudod, nem az a ciki, hogy nyomógombos telefonja van, hanem az, hogy ilyen hülyegyereke.

2018. dec. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
73%

- Felnőttként tudok egyedül ruhát venni, nem kell anyukámat megkérdezni róla.

- Ha főzéssel vagy bármi mással kapcsolatban tanács kell, akkor felhívom.

- Ha valaki nem ismerős egy környéken, akkor telefonon is el tudom irányítani, de egyébként én simán megkérdezek utcán is járókelőket, ha nekem kell útbaigazítás. Bár lehet, hogy ez fura neked, hogy lehet élőben is beszélni, meg útbaigazítást kérni.

- Nem az alapján ítélem meg anyukámat vagy másokat, hogy milyen telefonja van.

Egyébként annyi idős vagyok kb., mint anyukád. Van okostelefonom, használom is, nemcsak telefonálásra. De simán elvagyok nélküle is. (volt hogy otthon hagytam) A mi generációnknak általában ez nem létszükséglet, enélkül is megoldjuk a dolgokat.

Kétévente meg minek cserélgetni, ha semmi baja?

És miért pont iPhone? Más okostelefon már nem is lenne jó?

2018. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!