Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá anyukámat,...

Hogyan vehetném rá anyukámat, hogy a nevelőapámat intse igényessebb viselkedésre?

Figyelt kérdés
A szüleim 4 éve elváltak, én apummal maradtam, de anyukámmal is jó a kapcsolatom. Neki 3 éve van egy élettársa, nincs vele különösebb gondom, egy valami mégis. Előljáróban tudni kell, hogy apu és az új barátnője Bécsbe költözött ősztől, én befejezem itt ezt az évet (most fogok érettségizni), aztán megyek én is ki, addig viszont anyuékhoz költöztem. A probélma az, hogy a nevelőapám nagyon igénytelen, péládul mikor ételt készít magának kézzel összetapogatja a kaját, majd a zsíros kezével mindent összetapogat a konyhában. Folyton zsíros a mikró, a sütő, minden fűszertartó, a konyhapult, a villanykapcsoló és összemorzsálja a padlót... rendet soha nem csinál maga után. A fürdőt is mindig minősíthetetlen állapotban hagyja ott. Szőröket hagy a mosdóban, a kádban, szappanmaradványos a csap, szét van dobálva minden... Én ettől nagyon undorodom, hiszen azt szoktam meg, ha valami nyomot hagy a kezemen, akkor megmosom azonnal, nem a használati tárgyakat fogodozom össze. Anyukám 3 műszakban dolgozik, sokat takarít, de nem győzi... Hogyan vehetném rá, hogy intse igényesebb viselkedésre a nevelőapámat? Úgy gondolom, hogy ez az ő érdeke is, hiszen a saját dolgát is megkönnyítené. Nekem mindig szól, ha pl hajszálat talál a házban (fenék alá érő hajam van, itthon mindig összefogom, nem fésülgetem össze-vissza lakásban, de néha el-el hullik 1-1 szál és olyankor üvölt velem).
2018. nov. 9. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Anyád lakása, anyád pasija, próbálj ebből kimaradni!

Bírd ki azt a félévet és harag nélkül váltok el!

2018. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos az elvált nők leadják a szintet h legyen vki,volt itt olyan akinek az anyja egy alkoholista verekedő hajléktalannal állt össze. Ez annyira gáz de jellemző,bárki jó csak vki legyen a gyerek nem érdekes csak h legyen aki kormol.. Sajnálom ha megbántottalak,nyers stílusom van de ezt tapasztaltam sajnos..
2018. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Szerintem sehogy, a leírtak alapján. Bekkeld ki, és lépj le.
2018. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan ebben éltem amíg nem költöztem el tőlük nekem is neveloapam ... a virágba beoltva a cigi csikk , a zokni a konyhába mert ott vette le a cipőt, Tiszta hamu volt a lakás, a mozsdokagyloba pisilt stb ....

Aki azt írja ne vinnyogj takaríts ki az egy idióta! Én ezt csináltam takarítottam állandóan de esküszöm 5perc nem volt már ott volt a másik cigi csikk , már hugyszag volt a fürdőbe..... semmit nem tudsz csinálni.. a te szobád tartsd rendbe ,aztán költözz!

2018. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Miért a kérdező takarítson az anyja aktuális igénytelen kanja után. Anyuci nem tud takarítani és nincs igénye se olyan pasira aki nem igénytelen?.. Lassan már anyukák sokadik mozaikjára a gyerek főzzön mosson is.
2018. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

Nő vagyok, a lakásom tiszta, de felment az agyvizem ettől.


Ott vagy tiniként anyukádnál, hullajtod a hajad te is, és az zavar, hogy anyukád pasija is koszol?


Leégne a bőr a képemről, ha ilyet merne nekem mondani a lányom, hogy szóljak már a pasimnak, hogy főzés közben! Mindig mosson kezet, ha valamihez hozzányúl.


Előre sajnálom a barátodat..


De mivel ez segítő oldal, azt tudod tenni, hogy megmondod anyukádnak, hogyha a pasi hajat talál, normális hangnemben közölje veled, ugyanis te is véletlen hullajtod, ahogy ő teszi ezt a szőrével.


Az egyik válaszolónak meg bazz.. a mi wcnken ablak sincs, mindig hugyszag van pár percig pisilés után, amíg nem viszi ki a ventillátor a szagot. Ha befújsz a kemény fél nmes wchelyiségbe, akkor pedig megfulladsz, de igaz, hogy nem hugyszagban, hanem óceánillatban.


Szerintem ezek az elvárások az ideiglenes otthonodtól és azok lakóitól extrémek.


Szappanos maradt a mosdókagyló.. jézusom milyen problémák..


Én utánajárnék ennek a pedáns viselkedésnek, mi lehet a hátterében. A tisztaság és rendszeretet erény, de ha ilyenek idegesítenek, akkor ott már komoly gond van.


Ha viszont csak a pasi ordítása miatt jegyzed a hibákat, hogy legyen mivel visszavágnod, akkor rendben vagy, az érthető lenne.


Az együttélés nehéz, lehet olyanokat teszel, ami számodra természetes, őt pedig zavarja. Az én lakótársam utálta, ha folyóvízben öblítettem el a tányért, mert pazarlás, én meg azt, hogy ő ugyanabba a dzsuvás vízbe pakolja bele mindet, amibe leázik a szappanos kosz.


A stílus miatt reklomálj, minden mást hagyj annyiban.

2018. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Minden nap szoktam takarítani, de mikor 5-kor hazaér és óránként kifut a konyhába készíteni magának valamit (nem főzni, pl zsíros kenyeret kenni) és minősíthetetlen rendetlenséget és zsíros foltokat hagy maga után, akkor én fussak után törlőkendővel, porszívóval...? Minden egyes alkalommal? Azért ez abszurd lenne, főleg, hogy rengeteget kell tanulnom is, nyakamon az érettségi, 2 nyelvvizsga, azért nem mindegy, hogy az hogy sikerül. Egyébként ha főzne 3 fogásos vacsorát, UTÁNA szerintem az a normális, ha minden állapot visszaáll az eredeti, tiszta helyzetbe - a padló, a pult tiszta lesz, a különböző tárolók, amelyek nem a mosogatógépbe mennek pedig nem lesznek foltosak, zsírfoltosak.


Oké, én elköltözöm jövő nyáron, de azért anyunak is jobb lenne, ha nem mindig takarítana a kevés szabadidejében.


Az sem egy nagy dolog szerintem, hogy a szőrt leöblítse valaki a kádból, a szappanfoltokat a fürdőszobai tisztítóval és egy kendővel le lehet törölni fél perc alatt (ott van a szer és a kendő a kád mellett).


Ez nem beteges tisztaságmánia, hogy meg kelljen nézni, hogy "mi van a háttérben", hanem egy igényességi alap. Nehogy már az ide-oda ragadt zsíros kéz és ujjlenyomatok, szőrtenger legyen a normális... Mert akkor inkább tényleg nem akarok normális lenni.


Egyébként anyu azt szokta mondani, hogy "hát férfi, azért nem olyan alapos". Ezt annyira nem tudom elfogadni, mert ilyen még nem láttam sem apunál, sem a barátomnál.

2018. nov. 9. 19:43
 8/11 Alain Delon ***** válasza:
Esetleg mondd meg anyukádnak, hogy magával szemben legyen igényesebb, ezért ne hagyja a fickónak az igénytelenséget.
2018. nov. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor mondtam már. :/ Nem hat...
2018. nov. 9. 20:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Alap h kimosom a kádat magam után.. Lehet a pasi elvárja h a nők pucolják utána.. Nagyon sokan a vécét se tudják lehúzni v utána nem mosnak kezet.. De pampognak a korházi fertőzéseken.. Ok és okozat..
2018. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!