Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért zavarja anyámat, hogy...

Miért zavarja anyámat, hogy az egykori osztálytársaim „sikeresebbek” nálam?

Figyelt kérdés

Karácsonykor megint felhozta, hogy „nem vitted semmire, bezzeg ők mit értek el”. Nem is tudtam, hogy versenyezni kell velük... Érdekes, hogy anyám „sem vitte semmire”, vajon őt mit gátolhatta, hogy ő legyen Gates, Bezos stb.


Azért vessünk egy pillantást a „legsikeresebb” osztálytársaimra.


1. A legmenőbb vállalkozó soha nem fizeti ki alvállakozóit, rengeteg családot tett tönkre. Így könnyű meggazdagodni. Masszív alkoholista.


2. A második legmenőbbtől most válik az asszony, mert sima verések helyett tavaly már kétszer törte a karját a férje, aki szintén masszív alkoholista.


3. Fogorvos lett, de olyan szinten alkoholista, hogy remegő kézzel dolgozik.


4. Egykori legjobb barátnőm kuruzslónak állt: óránként 10 000-30 000 Ft közötti összegért „gyógyít”. Lelke rajta.



Lehet pénzben mérni a sikerességet, anyám is ilyen, nekem azért többet ér a nyugodt lelkiismeretem.


2020. jan. 5. 11:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Kuruzsló, gondolom pszichológus, csak a kedves kérdezőnek bántja a csőrét, hogy ő fele ennyire se vitte.
2020. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Amit ismerünk jobban tudunk kritizálni, őket nem ismeri az anyád.

Mindenesetre gyanusan sok alkesz, és asszonyverő van a volt osztályodban.

2020. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Az a baja hogy nem dicsekedhet azzal hogy az ő gyereke vagy is te nem értél el semmi oylat amivel dicsekedni lehetne. Szerintem neki ez az igazi baja hogy a mások gyereke ezt csinálja meg azt csinálja. Azt már nem látja át hogy mi van a háttérben teljesen mindegy hogy veri a feleségét, vedel mint az állat, váló félben van stb... Ő csak azt látja hogy van sok pénz, anyagilag nincs baj és mégis olyan rangban van amivel lehet dicsekedni.

99% hogy őt ez bántja hogy a te munkáddal nem lehet dicsekedni mert semmi komoly nincs benne.

2020. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%

"Lehet pénzben mérni a sikerességet, anyám is ilyen, nekem azért többet ér a nyugodt lelkiismeretem"

Ha neked többet ér, teljesen rendben van. De gondolom, édesanyád pénzért vásárolt be a boltban, mikor kicsi voltál. Ha csak annyi ennivalót vitt volna haza, amit a nyugodt lelkiismeretéért adtak, aligha nőttél volna fel.

De nem baj. Valahogyan mindenki szeretne sikeres lenni. Van, aki tényleg az lesz: jól keres, megteremti a megfelelő anyagi hátteret a családjának, a gyerekeinek huszonévesen nem 5-6 lakótárssal kell nyomorogniuk egy albérletben, hogy kijöjjenek a fizetésükből. És van, aki ezt nem tudja elérni, ezért másban próbál sikeres lenni. Akkor van baj, ha megmagyarázza, hogy tulajdonképpen csak az a fontos, amiben ő jó, úgyhogy ő aztán egy igen nagyon sikeres embör és mindenki más hülye.

2020. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Metionin ***** válasza:
100%
Hát ha anyádnak ez a siker, akkor imádja csak őket :D Ez olyan mint mifelénk az a siker ha lebabázol, az nem baj hogy munkahely nincs, hogy a szülők nyakára jön a gyerek, hogy apuka közben 2 másik nőt is kúr (ez nem egy családban de ja, volt osztálytársaim sikeres életei) és igen tudja mindenki. Azt is hogy ki hányszor vált, ki hány apától szült, ki alkoholista, kinek van nagy tartozása. Az emberek pletykásak. Szóval ott meg én vagyok az aki semmire se vitte mert elköltöztem és nem potyogtatok gyereket a semmire. Anyámon röhögnek a volt osztálytársaim szülei, hogy nem nagymama. :D
2020. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Mikor 29 évesen, férjezetten, albérletben, meglett a diplomám (ami mellett végig dolgoztam, az államvizsgáig) és nem lett másnap munkám (csak 3 hónap múlva, de az nem számít), sőt akkor még gyerekem sem, akkor azt mondta az anyám, hogy itt vagy 29 évesen és se gyereked, se karriered, nem vitted semmire az életben.

Aztán lett munkám, vezető beosztásban, nagyon jó fizetéssel, akkor meg szálljak le a magas lóról és szerinte túltanultam!!!!??? magam. És lenézem őt, meg az alkesz kanját.

Aztán lett két fiam, akik hallja hogy beszélnek velem és milyen jó végre visszakapom amit tőlem kapott.

Ezeknek az állatoknak nem lehet megfelelni.

2020. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ahogy édesanyádnak sem kéne mással foglalkozni, neked sem kéne.

Próbáld meg letojni a panaszkodását, élj magadnak.

2020. jún. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!