Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem támogatnak az...

A szüleim nem támogatnak az egészségesebb életmódban. Máshol ez hogy megy?

Figyelt kérdés

Mindenki nagyon egészségtelenül él a családban, tulajdonképpen minden téren, mert senki sem sportol, mindenki össze-vissza eszik, többen el is vannak hízva, egészségügyi problémáik vannak stb., szóval igazából mindenkinek jót tenne, ha picit tudatosabban gondolkozna és megpróbálna picit odafigyelni magára. Én is így nőttem fel, szóval én sem vagyok különb. Viszont én több okból is szeretnék ezen változtatni (őket nem szeretném megváltoztatni, nyilván nem is tudnám), de a család ebben egyáltalán nem partner. Mindenre csak az a válasz, hogy áááá neeeem, nem ilyen embereknek való, milyen az, minek, drága, mennyi pénz vagy éppen elmondanak mindenféle hülyének, kinevetnek és így tovább. Nyilván az anyagiak lehet egy szempont, de nem feltétlenül igaz, hogy mindig minden drágább, ami egészségesebb. Pláne, hogy most sem a legolcsóbbat vesszük semmiből sem és eleve rengeteg pénzt elköltenek egészségtelen dolgokra pl. cigaretta, édességek, üdítők, készételek, édes-sós pékáru és hasonlók. A többire pedig egyszerűen már nem is tudok mit mondani, de ők mindig ezeket hajtogatják.

Például most elkezdtem járni egy csoportos edzésre, amihez előtte vettem pár ruhát és egy cipőt (nem divatozni, csak konkrétan olyan szinten nem voltam soha "sportközelben", hogy még sportcipőm sem volt), de ezt el sem árultam nekik és még egy jó darabig titkolni fogom, mert tudom, hogy ebből is milyen hisztit csinálnának. Ha korábban bármit is szerettem volna sportolni, akár csak kipróbálni és megemlítettem előttük, akkor rögtön az jött, hogy úristen mennyi pénzbe kerül, mennyire drága, oda biztosan csak sznobok járnak, veszélyes (pl. az utcán futni), úgysem bírnád, ennek így nincs is értelme, ki engedheti ezt meg magának, kidobott pénz és hasonlók.

Ugyanígy például elkezdtem érdeklődni a vegetáriánus és vegán életmód iránt is, emiatt szeretnék több receptet is kipróbálni. Egyáltalán nem lettem egyik percről a másikra vegán és most is eszem azért jócskán állati eredetű ételeket, de szeretnék több új növényalapú ételt is megismerni és kipróbálni, mert szimplán érdekel. Viszont erre is csak kapom a savazást, ez nekik túl egzotikus és különleges, nem ilyen embereknek való stb., és azóta anyukám pl. kizárólag húsos ételeket főz, csak azért is. Viszont már önmagában az egészségesebb ételekkel is ez a helyzet, nemhogy a vega/vegán kajákkal. Például a kakaós csiga és egyéb édes/sós péksütemények, a bolti dobozos kávék és kakaók, tejberizsek, pudingok stb. nem drágák, de pl. ki engedheti meg magának, hogy gyümölcsös zabkását egyen reggelire... Vagy pl. konkrétan több hónap kellett ahhoz is, hogy úgy főzzön nekem főzeléket, hogy azt ne vágja tele liszttel és zsírral...

Amúgy, igen, anyukám főz otthon és rajta kívül mindenki más ki van tiltva a konyhából. Szóval én otthon ezzel meg vagyok lőve. Volt, hogy pl. este készítettem magamnak valamit és mire szerettem volna enni belőle, az addigra már a kukában landolt. Ha én veszek magamnak valami kvázi "egészségesebbet" (főleg esetleg még drágább is pl. növényi tej, chia mag), akkor azon is megy a vita. Ők tartanak el, de a költségeim után fennmaradó összeget megtarthatom és kapok ösztöndíjat is, így ebből azért tudok ezt-azt venni magamnak (ők pedig nem vesznek nekem pl. csoki, barackos táska és társai helyett pl. gyümölcsöt), de szerintük ez hülyeség és költhetném értelmesebb vagy hasznosabb dolgokra is, így ezen is mindig veszekedni kell.

20/L


2020. jan. 5. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Bojtolni kell
2020. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Elöször is sportolni otthon is lehet minden felszerelés nélkül, azaz nem kerül semmibe sem.

Másodszor nem csak fött ételt lehet enni, akkor nem kell a konyhába menni vele.

Harmadszor meg önállósodj, tartsd el magad, élj külön és akkor úyg élsz, ahogy neked jó, meg azt eszel, amit akarsz.

2020. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze, mindent lehet otthon csinálni... Csak akkor nem tudom, hogy pl. mi a tökömnek kell elmenni nyelvtanfolyamra (vagy úgy alapból bármilyen tanfolyamra), kozmetikushoz, fodrászhoz, étterembe vagy éppen masszázsra. Ezekre mind ugyanúgy költenek ők is (ezeket érdekes módon tőlem sem sajnálják) és szerintem még nagyon sokan mások is, holott otthon is meg lehetne oldani. Nekem ez fontos volt, hogy edzésre járjak és kész. Én nem úgy nőttem fel, hogy az életem része volt a mozgás már gyerekkorom óta, szóval mi pl. a büdös életben nem mentünk el sétálni, nem mentünk kirándulni, nem mentünk bicajozni stb. Én sem tudtam, hogy mi érdekel, mit élveznék és emiatt több mindent is ki szerettem volna próbálni, illetve abszolút fogalmam nem volt ezekről a dolgokról, nem volt semmilyen tapasztalatom és nem tudtam, hogy mit hogyan érdemes elkezdeni és emiatt azt is jobbnak tartottam, ha mindehhez kapok egy kis segítséget is. Nekem a csoportos edzés motivációt is ad, jobban élvezem, tök jó a társaság és emiatt most szívesen járok. Illetve nekem ezen kívül nincsen más rendszeres elfoglaltságom az egyetem mellett, így nekem ez jelenleg egy tök jó kikapcsolódás vagy szabadidős program is.

Ezt a főtt étel dolgot pedig nem értem... Nyilván nem csak főtt étel van a világon, egy-egy étkezést meg lehet oldani konyha nélkül is, de mindet napokon át?

A harmadik ponttal pedig szimplán nem tudok mit kezdeni. Jelenleg nem tudnék teljes mértékben önállósodni, eltartani magam és külön élni (egyetemre járok, szóval tanulok és nincsen rendszeres jövedelmem, amiből fenn tudnám tartani magamat). Plusz alapvetően azt gondolom, hogy ez nem egy olyan probléma, ami kizárólag költözéssel lenne megoldható. Értelmes emberek szerintem mindezt fel tudják fogni, ha egyáltalán mutatnának rá egy icike-picike kis hajlandóságot...

2020. jan. 5. 21:44
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
A boomerek nem fogjak fel
2020. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
96%

Kérdező, elég értelmesnek tűnsz az írásod alapján. Nagy megértést itt ne várj... Itt az a divat, hogy beszólunk a kérdezőknek, elhordjuk mindennek, majd a végén odalökünk egy "húzz el otthonról és tartsd el magad" szöveget. :)

Látod, az első már meg is érkezett.

2020. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Persze, szep ez a terjedelmes szoveg, es igaza van a kerdezonek, de nem tud mit tenni, ha tudna, akkor mar megtette volna. A kadarizmusbol fennmaradt elveket a legtobb szulo nem birja elengedni, az a szep akin van mit fogni, huseves nelkul az ember meghal, etc..
2020. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyád személyes sértésnek veszi, hogy változást szeretnél. Azt gondolhatja, nem vagy elégedett a nevelésével, a főztjével. (Tulajdonképpen így is van, legalábbis részben biztosan.) Neki megalázó, hogy ezt a változást abban a konyhában vinnéd véghez, amiben ő eddig főzött rád.


Nyilván nem mindent utasítasz el, de ő túlreagálja és így éli meg. Szerintem az van most a fejében, hogy neked semmi nem jó, te mindent jobban akarsz tudni.


Most rápörgött erre a sértetségre. Mindegy mivel próbálkozol, tovább fújja magát. Tényleg nem tudod otthon megváltoztatni az életed. A legjobb, amit tehetsz, hogy gyűjtöd a recepteket, ötleteket a jövőre. Egyetemista vagy, ami max 5 év, de ha csak BSC akkor 3 és fél. Akkor is fiatal leszel még. Évtizedeid lesznek a változásra. Egy jó diplomával hamar megkeresed az albérletre valót és lelépsz otthonról.

2020. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz spórolni egy kis pénzt, vegyél egy mini hűtőt a szobádba. Ha ez sem megy, akkor egy hűtő táskát. Rejtsd el és lakatold le. Ha főzöl magadnak valami egészségeset, abban tartsd, csak melegíteni vidd a konyhába. Szóval titokban spájzolj, amit tudsz.
2020. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a családtagjaid büdös nagy prolik.


Fetrengenek a saját mocskukban, és megmagyarázzák, hogy jó van ez így, és nyilván megmagyarázzák, hogy miért nem tudnak ezen változtatni és az egész világ a hibás mert ők elhízott, csóró prolik.


Aztán bejön az egyenletbe egyvalaki aki megmutatná, hogy van lehetőség változásra. Csak ezzel megteremti szaros kis életük paradoxonját, miszerint lehetetlen jobbnak lenni hiszen ők mindent megtesznek mégse jutnak előre az életben, mégsem változik semmi, tehát nem lehet jobbnak lenni. Azért, hogy fenntartsák szaros kis életük egyensúlyát, igyekeznek másokban is csírájában elfojtani mindennemű fejlődési igényt és megnyugszanak, hogy "lám a másik se vitte semmire".

2020. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Laylah ***** válasza:

Zabkásához nem sok minden kell, egy doboz tej (de vízzel is készíthető, kinek mi), egy csomag zabpehely, némi gyümölcs és fűszerek, édesítő esetleg. Fűszerek nyilván vannak otthon, fahéj, édesítő, ilyenek. Gyümölcsnek megveszel egy-egy körtét, almát, vagy ilyesmit, mellé mondjuk egy kis zacskó mazsolát, szeletelt mandulát. A gyümölcsön kívül minden eláll napokig, egyesek hetekig is hűtés nélkül, ergo tárolhatod a szobádban is ezeket. A magtejek pl. nem igazán hajlamosak a savanyodásra.

Vagy pl. nézz ki egy receptet, ami neked tetszik, de ők még nem ismerik (tehát ne mondjuk egy vegán lasagne legyen, hanem valami új, de ne túl spéci hozzávalókból). Vásárolj be hozzá, és kérd meg anyudat, hogy segítsen neked elkészíteni, de NE mondd egy szóval sem, hogy ez egy egészséges/fitness/vegán/akármilyen étel; csak egy szimpla, számotokra még ismeretlen hétköznapi kaja. Így ő sem érzi kirekesztve magát, hogy helyette akarsz főzni, lehet, hogy szívesen is kísérletezne egy kicsit, max. nem ízlik majd és többet nem főztök olyat. Mondd azt, hogy szeretnél tőle tanulni, mert hamarosan úgyis el fogsz költözni, és szükséged lenne a főzési tanácsaira. Hízelegni kell egy kicsit, az simogatja az egóját, követelőzéssel, az ő szemében tiltott akciókkal (mint az "ő konyhájában" főzés) csak még jobban be fog sértődni.

2020. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!