Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek olajjal vagy...

Szerintetek olajjal vagy zsirral fott etel egeszsegesebb?

Figyelt kérdés
Nemreg vettem egy air fryert, hogy ne olajba kelljen mindent kisutnom.Nem olyan jo, de talan egeszsegesebb. Viszont a hagyma piritashoz, vagy rantashoz libazsirt hasznalok. Vagy hasznaljak olajat?A zsirnal az jobb? Fogyni is szeretnek, de ossze vok zavarodva, mindenhol mast olvasok. Szerintetek?

2020. jan. 2. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy tudom zsírban jó sütni az ételeket.

Nem vennék rá mérget, de asszem így tanultuk: Az "olajmolekulák" láncokból épülnek fel, és ezek a láncok hevítés hatására megtöredeznek, ami nem jó nekünk, mert az ilyen molekulák károsak az érrendszerre. A zsírnál nem történik ilyesmi.

2020. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Az olaj egészségesebb, mert nincs benne annyi telített zsírsav. Az olaj nem töredezik, nem tudom miről beszél az első
2020. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Magas hőfokon a zsír es a vaj jó meg a kókuszolaj. Illetve még a napraforgóolaj is jó lehetne, de abban meg rossz az omega3 es omega 6 zsírsavak aránya. Sütőben süteskez, ha alacsony hőfokon sütcs szerintem mehet pl olivaolaj, de azt inkabb csak 'nyersen' kene enni
2020. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan csinálhatod vegyesen. dietétikán most azt tanulják.
2020. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor lesz káros, ha túl magas hőfokra hevíted. Ha olyan készüléked van, amin be tudod állítani a hőmérsékletet, akkor keress egy táblázatot, hogy melyik olajat meddig szabad hevíteni. Ha serpenyőben csinálod, akkor persze sok esélyed nincs a hőmérsékletet megállapítani.
2020. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem kifejezetten egészséges. Vegyesen kell használni őket, ne mindig ugyanazt.

A hidegen sajtolt olajakat nem szabad hevíteni.

2020. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
mangalicazsir
2020. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Zsír teli van nyirokmérgekkel es hamar megégve dioxin keletkezik . Hidegen sajtolt és spéci olajak amik jók a tömegarú olcsó holmik szinten ártanak .
2020. jan. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kokuszolajat probaltam, de nem szeretem, hogy erzem a kokusz izet, illatat az etelen. Ha vajban piritok, az total megeg.Talan az oliva olaj lenne a megoldas? De abbol is melyik? Ha zsirt hasznalok, abbol is melyik?
2020. jan. 2. 21:46
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
8-as: hidegen sajtolt olajban sütni?? A lehető legrosszabb döntés. A növényi magolajok amiket legtöbben sütéshez használnak, rengeteg többszörösen telítetlen zsírsavat tartalmaznak, amik nagyon könnyen oxidálódnak és egészségtelenek számunkra.
2020. jan. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!