Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekeim vagy a párom? Mit...

Gyerekeim vagy a párom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult ez az egész. Az előző kapcsolatokból van 2 gyerekem 12 éves és egy 6 éves. Másfél éve vagyok együtt az új párommal. Nagyon szeretjük egymást viszont a gyerekeim nagyon nem szeretik mindig mondjak is hogy mennyire utálják pedig semmi rosszat nem tett a párom nagyon sokat próbálkozott hogy jóba legyen a gyerekeimmel. A gyerekeim anyukája is nagyon tömi a fejüket az új párom ellen és ellenem is. Mindig csak akkor keresnek ha kell nekik valami amúgy sosem hívnak fel sosem írnak hogy mivan velem. Párommal nagyon sok vita van köztünk mert mindig kitalálnak valamit a gyerekeim a páromról és már a párom is kezdi feladni és elég negatívan állni a dolgokhoz. A gyerekeim sem akarnak már nagyon jönni hozzám, amíg nálam vannak a gyerekek csak veszekedés van miattuk. Viszont neki is van egy gyereke akit ez miatt én sem szeretek ő viszont szeret engem pedig nem vagyok az apukája. Hetelni járok és 2 hetente járok haza és akkor jönnek a gyerekeim is és a párommal elég kevés időt töltök ezt is szóvá teszi és már mondta hogy el akar hagyni. Nemtudom mit tegyek. Szeretem de szeretem a gyerekeim is viszont úgy érzem választanom kell köztük.
2020. jan. 5. 22:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Gyámhatóság→ a másik szülő ellen való nevelés okából történő feljelentés
2020. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Alap!, hogy a gyerekeid. 2 hetente látod őket, ennyi időt nem tudsz a szerelmed nélkül tölteni?
2020. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, h sokat vársz tőlük, főleg a 6-évestől... Meglepő lenne, ha magától keresne csak-úgy. És bennük még ott a trauma, amiért nem a "régi" családodban élsz. Ha felőlük nézed, ők "eldobott" gyerekek, persze, hogy haragot, tehetetlenséget, csalódást és értékvesztettséget élnek meg...Megpróbálnám sok szeretettel visszaszerezni a bizalmukat.
2020. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%
Egy gyerek ne szóljon bele egy felnőtt ember párkapcsolatába! Ez alap. Egyértelműnek tűnik, hogy szét akarnak szedni titeket, ne hagyd! Az ex ellen pedig amit az 1. válaszadó tanácsolt.
2020. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
elmondod a gyerekeknek a tényt, hogy nincs beleszólásuk és még ha szét is szakítanak a párodtól jönni fog akkor új csaj ,aki talán rosszabb lesz mint a mostani .Szóval kár ebbe energiát fektetniük. Exeddel meg közlöd hogy ilyet jogilag sem tehet, viselkedjen jó szülőként ha nem akar bonyodalmat az életében, mert lehet hogy nem itélik el,de ő sem akar bíróságra mászkálni és ügyvédre költeni :P
2020. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Előző: ilyen egyértelmű lenne, hogy egy 2. párkapcsolat előbbre való, mint egy 1., amiből gyerekek is születtek? Számomra nem. Kronologikusan úgy tűnik, az élet egészét tekintve nem. Szétszedni? Egy hatéves?...
2020. jan. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%
Bocs, 4-esnek szántam (előző vagyok)
2020. jan. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%

Párodat ne hagyd el ha szereted. Akármilyen barátnőd is lesz a jövőben, vagy ha nem is lesz, a volt nejed akkor is ellened fogja hangolni a gyerekeket. Nyilván úgy érzik elárultad őket, egy 6 éves gyerek ezután, plusz az anyja uszítása melett nem tud racionálisan dönteni. Neked nem kell választanod. Majd ha idősebbek lesznek megértik. Addig látogasd te őket, ünnepekkor, szülinapkor mindig legyél ott, szervezz prgramot néha a barátnőd nélkül.


"Hetelni járok és 2 hetente járok haza és akkor jönnek a gyerekeim is és a párommal elég kevés időt töltök ezt is szóvá teszi és már mondta hogy el akar hagyni.'

Hát akkor keress másik állást, legyetek többet együtt, hívjátok egymást többször. Ez így egy nőnek nem élet. És mi az hgy emiatt te se szereted a párod gyerekét? Ritka egy felszínes ember vagy, szegény gyerekkel, aki nem tehet semmiről.

Ha meg ennyire ellened neveli exed a gyerekeket, frdulj a bírósághoz.

De ilyen döntésképtelen nyámnyila emberrel én például nem maradnék együtt.

2020. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Az tény,hogy a munka időd miatt nagyon kevés időd jut mind a párosra,mind pedig a gyerekeidre. Ha csak nem valamire gyűjtését,és ezért ez az áldozat,én inkább munkahelyet váltanék. Akkor hétköznap együtt lehetnél a pároddal,hétvégente pedig a gyerekekkel.

Párom is elvált,és én is. Mindkettőnknek volt már gyereke. Ő már az elején elmondta nekem,hogy eddig minden kapcsolatát tönkretett a fia és az anyja. Így én alapból úgy indultam,hogy vagy felveszem velük a kesztyűt,vagy még az elején hagyom az egészet. Vele maradtam,és nem bántam meg. Közben ők is belátták,hogy hiába a sok feszültség okozás,mert mi egymást fogjuk védeni.

Ezt csak példának írtam le,hogy lásd vannak helyzetek,mikor nem kell egy gyerek seggét kinyalni,hisz te és a volt párod valószínűleg sosem lesztek újra egy pár. Bár sok gyerek pont ezt szeretné elérni. És egy hat éves is felfogja,ha az anyja elég jól adja be neki.

2020. jan. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

9-es de jo neked.


Az en gyerekem nem.neveli az exem ellenem, megis 2 even at mondogatta utalja az en parom. Ez amolyan onzoseg, jobb szeretnem a gyerekek, ha szuleik egyutt lennenek. Sokszor el kell nekik mondani mar nem.lesztek, dejar apanak es anyanak is a tars. A felnott tars. Oket meg ugynugy szeretitek, mintha egyutt lennetek.

Nalunk felnott gyerek talalta ki azt, hogy miattam ment szet a szulei kapcsolata, holott az 6-8 evvel korabban tortent, minthogy egyltaln megismertem volna a parom. Szoval a gyerekekben eleg komoly kenyszerkepzetek tudnak lenni. Neked kell tars, mindegy mikor, de gondolom nem akarsz oregkorodban egyedul eldegelni.

Ezert vagy varsz mire gyerekeid nagyok lesznek (akkor is utlni figjak majd az uj parjaid) vagy most kitartasz a parod mellett (akit még egy darbigutalni fognak).

2020. jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!